TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан Поповиќ: „Игор Којиќ ме навредуваше и ми се закануваше пред детето, ќе го заштитам синот од дивјачко однесување“!

Слободен Печат - 02.12.2019

Да потсетиме. Милан кажал дека и Северина не разговара со него, дури ниту пред детето. Очигледно е дека Милан Поповиќ (54) ќе поднесе пријава против Игор Којиќ (32), по вербалниот инцидент кој се случил во чевтртокот на 28 ноември.

Милан Поповиќ: Сопругот на Северина ми се закануваше и навредуваше и ми се закануваше пред детето!

Магазин - 02.12.2019

Педесет и четири годишниот Милан Поповиќ поранешниот сопруг на Северина кој пред неколку дена го доби старателството за нивниот син, изјави дека ќе поднесе пријава против сегашниот сопруг на пејачката Игор Којиќ поради како што вели вербалниот ...

Се јави и Кеба, свекорот на Северина: “Ќе даде бог, ќе биде сè ОК“!

Вечер - 02.12.2019

Рамнодушен ни најмалку не е ниту познатиот пејач Драган Којиќ-Кеба на одлуката на судот, Северина да не може да има старателство над својот син. Кеба е за оние што не знаат, ако има и такви, свекор на популарната пејачка.

По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар

Слободен Печат - 02.12.2019

Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што момчето отсега ќе живее со него. Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно попладне и ...

Исповед на Северина: „Пред Александар се смеев, пеев и правев палачинки, а во другата соба плачев“

Црнобело - 02.12.2019

Покрај тоа, на секој 15-ти во месецот, таа ќе мора да плаќа алиментација на нејзиниот поранешен сопруг од 1248 куни (околу 10.000 денари), а пејачката не крие дека е запрепастена и затекната од неочекуваната судска одлука, за чии детали, испишани на ...

Не е вистина дека ѝ го одземам детето: Се огласи поранешниот сопруг на Северина

Женски магазин - 02.12.2019

Северина во иднина ќе може синот да го гледа двапати неделно попладне и секој втор викенд од сабота до недела наутро. По оваа судска одлука се крена голема прашина во медиумите, а адвокатскиот тим на хрватската поп-ѕвезда веќе најави жалба.

Северина се помири: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето

Скопје24 - 02.12.2019

Северина Којиќ го загуби спорот со Милан Поповиќ, судот донесе привремена мерка дека неговиот син Александар ќе живее со својот татко, кој сега се грижи за неговото здравје и образование. Во таа пригода, во едно интервју, пејачката го за прв пат се ...

Ведрана Рудан без влакна на јазикот испрати отворено писмо до Северина: „Избришете ги солзите и тргнете во војна против ...

Црнобело - 02.12.2019

Ведрана Рудан, 70-годишната хрватска новинарка и писателка која во родната земја е позната како бестрашна жена без влакна на јазикот и за која зборот цензура не постои во речникот, ѝ испрати отворено писмо на Северина откако пејачката го изгуби ...

Шпекулации или вистина: Зошто Северина го изгуби старателството над синот?

Локално - 02.12.2019

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство над својот син. Но, како што веќе се шпекулира меѓу блиските луѓе на Северина и ...

Милан Поповиќ проговори за својата страна на приказната и зошто судот донесе одлука заедничкиот син со Северина да биде ...

Вистина.мк - 02.12.2019

Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син, Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот не ...

Северина првпат проговори откако го изгуби старателството: „Не пишувајте дека плачам, на синот сум му потребна онаква ...

Вистина.мк - 02.12.2019

Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ околу старателството над синот Александар. Хрватската пејачка истакна дека не очекувала ваква одлука и дека била изненадена од ваквата одлука на судот.

Што ќе биде кога детето ќе го види нејзиниот порно филм- Познатата новинарка распали по Северина

Магазин - 02.12.2019

Српската новинарка која на јавноста и е позната по тоа што е еединствената која направила интервју сама со себе Рушка Јакиќ во гостувањето на утринската програма на телевизија Пинк отворено зборуваше за старателството над синот на Северина кое го ...

„Што ќе биде со детето кога ќе го види нејзиниот по*но филм?“: Српската водителка ја оцрни Северина!

Вистина.мк - 02.12.2019

Рушка Јакиќ отворено зборуваше за старателството над синот на Северина, кое судот привремено му го даде на поранешниот сопруг на пејачката, Милан Поповиќ. Таа смета дека Северина прекршила одредени правила, а дека најтешко и паѓа за малиот ...

Северина: Одлуката не ја признавам но ја почитувам поради детето

Локално - 01.12.2019

Во правната битка околу старателството на синот Северина Којиќ го изгуби спорот со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб донесе привремена мерка и одлучи детето да живее со таткото и тој самостојно да се грижи за здравјето и образованието на детето.

ФОТО: Позната новинарка му помогнала на Милан да и го одземе синот на Северина

Магазин - 01.12.2019

Пред три дена судот во Загреб донесеодлука која ја шокираше јавноста. Имено станува збор за веста која ја погоди цела естрада, откако беше одлучено да и биде одземено старателството за нејзиниот син Александар на познатата хрватска пејачка Северина.

Прво интервју на Милан Поповиќ после доделеното старателство: „Немам убаво мислење за мајчинството на Северина!“

Убавина и Здравје - 01.12.2019

Откако тврдеше дека детето нема да се сели од Загреб и дека не станува збор за грабнување на детето, српскиот бизнисмен ја сподели својата страна на приказната со српските медиуми, и одговори, меѓу другото, дали ја смета Северина за добра мајка.

Еве што и порача Кеба на Северина: „Криминал е да се одзеде детето на мајката!“

Убавина и Здравје - 01.12.2019

Во четвртокот нешто по осум часот вечерта, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор го донесе нејзиниот 7,5-годишен син и му го предаде на поранешниот сопруг Милан Поповиќ, како што е решено со судска наредба и привремена мерка.

Новинарката Татјана му помогнала на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Репортер - 01.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски е жената која му помагала на српскиот бизнисмен Милан Поповиќ да ѝ го одземе синот на Северина. Северина изјавила дека нејзиниот поранешен партнер имал помош од многу новинари за да ѝ го земе Александар.

Еве зошто судот и го одзема синот на Северина

Вистина.мк - 01.12.2019

Популарната пејачка Северина Којиќ по седумгодишна борба го изгуби старателството над синот Александар, а судот во Хрватска одлучи дека детето треба да биде со неговиот татко Милан Поповиќ.

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина

Пулс24 - 01.12.2019

Целиот регион е шокиран од пресудата на судот во Загреб, според која Северина Којиќ во четвртокот беше лишена од старателство врз нејзиниот син Александар и тој му беше доделен на Милан Поповиќ.

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Република - 01.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од новинар за да дојде до целта. Меѓу споменатите е и Татјана Војтеховски.

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Курир - 01.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од новинар за да дојде до целта.

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина – Oва се причините

Убавина и Здравје - 01.12.2019

Целиот регион е шокиран од пресудата на судот во Загреб, според која Северина Којиќ во четвртокот беше лишена од старателство врз нејзиниот син Александар и тој му беше доделен на Милан Поповиќ.

Северина го прекина молкот: Одлуката ја почитувам поради детето

iPortal - 01.12.2019

Во правната битка околу старателството на синот Северина Којиќ го изгуби спорот со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб донесе привремена мерка и одлучи детето да живее со таткото и тој самостојно да се грижи за здравјето и образованието на детето.

СЕВЕРИНА : ОЧЕКУВАВ СЕ, НО ОВА НЕ – СЕГА НЕ МИ Е ПОВЕЌЕ СТРАВ, горда сум на своето дете

Магазин - 01.12.2019

Пред неколку денови хрватската пејачка Северина Којиќ го изгуби спорот за старателство над синот, со српскиот бизнисмен Милан Поповиќ. Судството донесе привремена мерка и одлучи малиот Александар да живее со таткото.

Како самохран татко Драган Маринковиќ Маца го изнесе своето мислење околу случајот со Северина

Скопје24 - 01.12.2019

Драган Маринковиќ Маца гостувајќи во една емисија, прозборел околу случајот со Северина, па како самохран татко, истакнал дека смета дека „детето најлошо поминало“, бидејќи поминува низ тежок период.

Милан Поповиќ конечно прозборе: Се случија работи што една мајка не смее да си ги дозволи

Република - 02.12.2019

Милан Поповиќ првпат се огласи во јавнсота откако судот во Загреб одлучи да му додели привремено старателство врз синот. Српскиот бизнисмен ја сподели својата страна на приказната со српски „Курир“ во кое зборува за Александар, Северина, пресудата… ...

Северина го изгуби старателството поради „грешка во чекори“ ?

iPortal - 02.12.2019

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство над својот син. Но, како што веќе се шпекулира меѓу блиските луѓе на Северина и ...

Еве зошто Северина остана без старателество: Игор го наговарал посинокот да побегне од училиште

Република - 02.12.2019

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди, Северина се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство над својот син. Некои од наводите на пресудата се дека причини за одземање на ...

Северина Којиќ: „Очекував сè, но не ова!“

Убавина и Здравје - 02.12.2019

Веста дека 7-годишниот Александар Поповиќ веќе нема да го поминува поголемиот дел од времето во домот на својата мајка, популарната хрватска пејачка Северина Којиќ, по донесувањето на привремената судска одлука, туку ќе живее со својот татко, ...

Милан Поповиќ: „Детето сега ќе ја има мојата адреса на живеење“

Убавина и Здравје - 02.12.2019

По емотивното писмо кое Северина Којиќ го објави на социјалните мрежи веднаш по пресудата, сега конечно се огласи и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ и за српски „Телеграф“ нагласува дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на ...

„Договорот меѓу родителите е секогаш над пресудата“, се јави Милан Поповиќ поранешниот на Северина

Репортер - 02.12.2019

Откако Северина со писмо му се обрати на синот Александар, се јави и Милан Поповиќ, кому судот му го додели синот. Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што ...

Милан ја откри својата страна на приказната: Зошто детето не е со Северина, каде ќе живее и што понатаму?

Курир - 02.12.2019

Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот не ...

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Скопје24 - 02.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од новинар за да дојде до целта. Меѓу споменатите е и Татјана Војтеховски.

Милан ја откри својата страна на приказната: Зошто детето не е со Северина, каде ќе живее и што понатаму?

Пулс24 - 02.12.2019

Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот не ...

Исповед на Северина: „Пред Александар се смеев, пеев и правев палачинки, а во другата соба плачев“

Пулс24 - 02.12.2019

Во првото интервју по одземањето на старателството над синот, Северина збунета и со солзи во очи ја раскажува целата ситуација со поранешниот сопруг, го опишува инцидентот во училиштето, открива за забраната за објава на фотки со синот на социјални ...