TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атлетико два пати водеше, но освои само бод против Валенсија (Видео)

Дерби - 14.02.2020

Атлетико Мадрид два пати водеше против Валенсија, но на крајот освои само бод (2:2) на гостувањето на „Месталја“ кое беше важно и за двете екипи поради отворената борба за место кое води во Лигата на шампионите. Љоренте го отвори резултатот во 15.

Валенсија и Атлетико Мадрид со возбудливо реми на „Месталја“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид одиграа 2-2 во рамки на 24.коло во Ла Лига. Гостите од Мадрид два пати водеа, но „лилјаците“ два пати израмнуваа, а имаа и добра шанса да победат доколку Кевин Гамеро беше малку поприсебен.

Четири гола на „Местаља“ во возбудлив натпревар меѓу Валенсија и Атлетико Мадрид

СуперСпорт - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид со натпревар на „Местаља“ го отворија 24. коло од шпанската Ла Лига. Натпреварот кој изобилуваше со доста возбудливи моменти на крај заврши без победник со конечен резултат, 2:2. Маркос Љоренте уште во 15.

ВИДЕО: Валенсија откина бод од Атлетико во возбудливо дерби на „Местаља“

Gol.mk - 14.02.2020

Возбудливо дерби се одигра на „Местаља“ на кое Валенсија и Атлетико Мадрид постигнаа по два гола и ги поделија бодовите (2-2). Гостите од престолнината на двапати имаа предност, но „лилјаците“ покажаа карактер и ја израдуваа публиката со бод.

Валенсија и Атлетико Мадрид ремизираа во трилер натпревар (ВИДЕО)

Екипа - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид одиграа неверојатен натпревар на „Месталја“ кој на крајот заврши без победник 2-2 како увертира за 24. коло во шпанската Ла лига. Во еден натпревар со многу шанси на двете страни и убав фудбал на крајот најреален беше ...

Атлетико водеше двапати, Валенсија извади бод (ВИДЕО)

SportMedia - 14.02.2020

Атлетико не успеа да ги освои трите бода на гостувањето кај Валенсија во дербито на 24. коло на шпанската Ла Лига. Иако двапати беа во водство, мадриѓани на крајот добија само бод играјќи нерешено – 2:2.

Валенсија и Атлетико со возбудливо реми на „Месталја“ (видео)

TopSport - 14.02.2020

Валенсија и Атлетико Мадрид го отворија 24. коло во шпанската Ла лига со интересно 2:2 реми на „Месталја“ во меч во кој гостите двапати поведуваа, но на крајот тоа не беше доволно да се освојат три поени и го забележуваат дури 10-тото реми оваа ...

Ниту Јорганџиите не ја освоија „Месталја“ (видео)

Спортманија - 14.02.2020

Валенсија сезонава е без пораз во сите 13 првенствени меча на домашен терен Стартот на 24-тото коло во Ла Лига се одбележа со ремито од 2-2 меѓу Валенсија и Атлетико Мадрид. Лилјаците и во 13-от овосезонски меч на домашен терен останаа непоразени, ...

Два клуба од Премиер лигата ги следат настапите на Иско

СуперСпорт - 14.02.2020

Англискиот медиум „Сан“ пренесува дека два клуба од англиската Премиер лига ги следат настапите и целокупната ситуација на Иско во Реал Мадрид. 27 годишниот офанзивен фудбалер повремено добива прилика од Зинедин Зидан да се докаже во Реал Мадрид, ...

Ѕвезда на Реал Мадрид се врати на тренинг по осум месеци! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.02.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сакашеда му даде поголема минутажа на Марко Асенсио во екипата, но тој се повреди во пријателски меч против Арсенал одигран на турнејата во САД. Асенсио го очекуваше пауза од девет месеци, но 24-годишниот ...

Реал со нов план како да го ангажираат Мбапе! (ФОТО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Премиерлигашките гиганти се во трка за потписот на Иско, па евентуално таа заработка ќе им помогне на „кралевите“ да дојдат до Французинот. Арсенал, Челзи и Манчестер сити тргнаа во трка за потписот на фудбалерот на мадридскиот фудбалски клуб, а ...

Валенсија и Атлетико ќе се сретнат во „европска битка“ за ЛШ

Gol.mk - 14.02.2020

Валенсија вечерва го дочекува Атлетико Мадрид на „Местаља“, на отворањето од 23 коло во шпанската Примера . Средбата ќе биде една од клучните во битката за последното место во Лигата на шампионите идната година.

Размена на релација Интер – Реал, Модриќ за Шкрињар!?

Макфакс - 13.02.2020

Реал Мадрид и Интер се подготвени за размена на играчи, пишуваат шпанските медиуми. Информациите се дека Кралскиот клуб и „Нероазурите“ планираат да направат договор со кој хрватскиот интернационалец, Лука Модриќ ќе отиде во Милано, а во спротивен ...

Интер и Реал може да направат размена во која би бил вклучен и Модриќ

Спортски - 13.02.2020

Шпанскиот медиум „Ел Десмарк“ најавува дека Интер и Реал Мадрид би можеле да направат размена на играчи. Наводно, Реал е спремен да го испрати Лука Модриќ во Интер како дел од голем трансфер во кој во Мадрид би пристигнал Милан Скриниар.