TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Aко е против законот за амнестија, Спасовски или нека молчи или нека ја напушти Владата

360 степени - 03.10.2023

Изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ следува откако викендов министерот Оливер Спасовски кажа дека предложениот закон за амнестија нема да придонесе кон значително ослободување на места во затворите.

Мицкоски: Спасовски ако не го поддржува законот за амнестија нека си даде оставка или нека молчи

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира Законот за амнестија

А1 On

Мицкоски за Законот за амнестија: Спасовски нека ја напушти Владата или нека молчи

Локално

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

Макфакс

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

Опсервер

Мицкоски: Спасовски да ја напушти Владата ако не се согласува со законот за амнестија

Канал5

MTM Точка ТВ21 OhridNews Либертас Скопје1 Н.Македонија

Амнестии и споменици за дефокус од реалните проблеми?

Р.С.Европа - 03.10.2023

Невработеноста, корупцијата, животниот стандард и неефикасната администрација се меѓу проблемите што тлеат и се во пораст, но тие не се фокусот на јавниот дискурс. На политичарите, според аналитичарите, не им одговараат теми кои ќе ги погодат или не ...

СЕ БАРА ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА ДА ОДИ ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА - Џафери веќе го доставил до пратениците

Фактор

Законот за амнестија стигна во Собрание и ќе се носи по скратена постапка

Локално

Муцунски: Носењето на законот за амнестија не е за растеретување на затворите

Канал5

Законот за амнестија ќе се носи по скратена постапка и е доставен до Собранието

Курир

Законот за амнестија доставен до Собранието, ќе се носи по скратена постапка

Н.Македонија

Законот за амнестија доставен до Собранието – ќе се носи по скратена постапка

Алсат-М

Република Нетпрес Фокус PressingTV ТВ21 еМагазин 4NEWS Centar

Законот за амнестија нема ЕУ знаменце – Ковачевски најави амандмани, со што нема да се опфати случајот Монструм

ТВ21 - 03.10.2023

Предлог законот за амнестија стигна во Собрание. Законот е доставен до пратениците и е по скратена постапка, информираат од Кабинетот на претседателот на Собранието. Ова го потврди и премиерот Димитар Ковачевски кој рече дека законот нема европско ...

Ковачевски: Одредени лица нема да бидат опфатени со законот за амнестија, СДСМ ќе поднесе амандман

Макфакс

Калеска Ванчева во Топ Тема: Пратениците на СДСМ ќе одлучат дали ќе гласаат кога ќе го анализираат законот за амнестија

Телма

Лога „навива“ ВМРО-ДПМНЕ да го напушти Собранието

Сител

Министерството за правда потврди дека Законот за амнестија нема да се носи под европско знаме

Во Центар

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието ако се стави европско знаменце за амнестијата

Канал5

Министертво за правда со демант до Мицкоски: Ќе нема европско знаменце на Законот за амнестија

Канал5

24 Вести Сител Макфакс Опсервер Скопје1 Zoom Либертас Локално

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

Курир - 03.10.2023

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на почетокот на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ од Охрид запрашан дали Спасовски прави театар или вистинско изразување за незадоволството со тоа што кажа дека не го поддржува Закон за ...

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата

Нетпрес

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

Press24

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

Сител

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

А1 On

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

Република

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со Законот за амнестија, тогаш нека ја напушти владата веднаш

Zoom

Expres Lider

Мицкоски на средба со ПГ на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата: Надвор од здрав разум е докажани криминалци да се ослободат, ...

Курир - 02.10.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оставил средба со пратеничката група во Собранието предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. На средбата се разговарало за актуелната политичка состојба, со посебен акцент на Законот за амнестија ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе го напуштат собранието ако се стави европско знаменце на амнестијата

А1 On

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата: Надвор од здрав разум е докажани криминалци да се ослободат, законот ќе се блокира!

Фокус

Мицкоски се сретна со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

24Инфо

Мицкоски и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се договориле да излезат од Собрание доколку се стави европско знаменце на Законот за амнестија

Локално

Мицкоски на средба со ПГ на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата: Надвор од здрав разум е докажани криминалци да се ослободат, законот ќе се блокира, ако стават европско знаменце пратениците ја напуштаат работата на собранието

Нетпрес

Mицкоски на средба со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ: Надвор од здрав разум е докажани криминалци да се ослободат, законот за амнестија ќе се блокира

Република

PressingTV Zoom Денешен MakPress

ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира носењето на Законот за амнестија, а доколку биде ставено европско знаменце, ќе ја напушти ...

Бизнис Вести - 02.10.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска остварил средба со пратеничката група во Собранието предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. На средбата, информираа од ВМРО – ДПМНЕ, се разговарало за актуелната политичка состојба, со посебен ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието, ако амнестијата се носи со европско знаменце

Р.С.Европа

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието ако мнозинството го протне Законот за амнестија со европско знаме

Сител

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието ако Законот за амнестија биде предложен со европско знаменце

24 Вести

Доколку законот за амнестија се носи по скратена постапка и со европско знаменце, Мицкоски ќе побара пратениците да го напуштат Парламентот

Локално

Ако Законот за амнестија се носи по скратена постапка ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието

еМагазин

Mицкоски: Ако се обидат да го донесат Законот за амнестија со европско знаменце, пратениците ќе го напуштат Парламентот

Република

Либертас Нетпрес Lider Zoom Во Центар 24Инфо 365 МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине

Фокус - 02.10.2023

„Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира, а при ставено европско знаменце напушта парламент“ соопштија денеска од ВМРО-ДПМНЕ.

Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине, вели ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине, вели ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира, а при ставено европско знаменце, напушта парламент

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине

А1 On

„Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине, ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира, а при ставено европско знаменце напушта парламент“

Курир

Законот за амнестија за убијците во Монструм и други криминалци нема да помине, порачаа од ВМРО-ДПМНЕ

Локално

Lider Денешен +инфо Скопје инфо Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Ако се стави европско знаменце на Законот за амнестија, ја напуштаме работата на Собранието

А1 On - 01.10.2023

Министерот за правда наместо нервозно да реагира треба наредниот пат прецизно да ги следи говорите и ставовите на претседателот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, велат од најголемата опозициска партија.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на Министерството за правда

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието ако амнестијата се носи со европско знаменце

Независен

Мицкоски: Ќе го напуштиме Собранието ако се стави европско знаменце на Законот за амнестија

Телма

Министерство за правда: Законот за амнестија нема да се носи со европско знаменце

CivilMedia

Министерство за правда: Законот за амнестија нема да се носи со европско знаменце

Frontline

Министерството за правда контра Мицкоски: Од самиот почеток знае дека нема европско знаменце на Законот за амнестија

360 степени

24Инфо Слободен Печат Нова ТВ Во Центар Канал5 Сител Во Центар Мета

Мицкоски: Законот за аболиција со која ги ослободуваат и осудените од Монструм, ќе го блокираме, а ако го злоупотребат ...

Курир - 01.10.2023

И оној срамен Закон за амнестија на криминалци кој сега го поднесоа е само показател за очајот во кој се наоѓаат. Прво си донесоа по скратена процедура, злоупотребувајќи го европско знаменце Закон за измена на членовите на КЗ со кои сакаат да мислат ...

Мицкоски: Пратениците ќе го напуштат Собранието ако власта се обиде со скратена постапка и европско знаменце да го донесе Законот за амнестија

Press24

Мицкоски: Законот за аболиција со која ги ослободуваат и осудените од „Монструм“ ќе го блокираме

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО БЛОКИРА ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА Ќе го напушти Собранието ако му прикачат европско знаменце

+инфо

Мицкоски: Ќе го напуштиме Собранието ако се стави европско знаменце на Законот за амнестија

360 степени

МИЦКОСКИ: Ќе го блокираме законот за амнестија, ако стават европско знаменце, ќе ја напуштиме работата на Собранието

Денешен

ВМРО – ДПМНЕ ќе го напушти Собранието ако Законот за амнестија се носи со европско знаменце и по скратена постапка

Фокус

MakPress Алфа Тера