TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренерот на Челси еуфоричен: Сакаме да освоиме ама баш – сѐ!

Sport 1 - 23.09.2021

Фудбалерите на Челси се пласираа во следната рунда од Лига купот, откако синоќа ја елиминираа Астон Вила по изведување пенали, што само ја зголеми самодовербата кај тренерот Томас Тухел. Германецот потенцира дека е задоволен од прикажаното и најави ...

Тухел: Сакаме да освоиме баш се!

Екипа - 23.09.2021

Челси славеше во дуелот од Лига Купот на Англија против Астон Вила по изведувањето на пенали со што „сините“ ја продолжија потрагата по нови трофеи во новата сезона. По натпреварот тренерот на клубот од „Стемфорд Бриџ“, Томас Тухел беше задоволен од ...

Тухел најави борба за трофеи: Сакаме да освоиме – сѐ!

СуперСпорт - 23.09.2021

Челси игра одлично сезонава, а вчера се пласираше во осминафинале на Лига Купот со победата против Астон вила со 4-3 на пенали. Томас Тухел е среќен со резултатите на Челси и најави борба за сите трофеи.

Тухел: Одиме на сите можни трофеи сезонава

Курир - 23.09.2021

Ден откако со комбиниран состав избори пласман во осминафиналето на англискиот Лига куп, тренерот на актуелниот европски првак Челзи, Томас Тухел, најави денеска дека неговата екипа нема да тактизира во ниту едно натпреварување оваа сезона.

Тухел: : Одиме на сите можни трофеи сезонава

Опсервер - 23.09.2021

– Ден откако со комбиниран состав избори пласман во осминафиналето на англискиот Лига куп, тренерот на актуелниот европски првак Челзи, Томас Тухел, најави денеска дека неговата екипа нема да тактизира во ниту едно натпреварување оваа сезона.

Тухел: : Одиме на сите можни трофеи сезонава

MakPress - 23.09.2021

Ден откако со комбиниран состав избори пласман во осминафиналето на англискиот Лига куп, тренерот на актуелниот европски првак Челзи, Томас Тухел, најави денеска дека неговата екипа нема да тактизира во ниту едно натпреварување оваа сезона.

Тухел со големи амбиции сезонава: Нема тактизирање, сакаме да ги освоиме сите трофеи

Дриблинг - 23.09.2021

Фудбалерите на Челзи се пласираа во осминафиналето на Карабао Лига Купот со победа против Астон Вила после пенали. Тренерот на Челзи, Томас Тухел комбинираше и менуваше. Но, сепак тој најави дека неговиот тим нема да тактизира во ниту едно ...

Тухел: Сезонава сакаме да освоиме сѐ

SportMedia - 23.09.2021

Тренерот на Челзи Томас Тухел, истакна дека оваа сезона неговиот тим нема да тактизира и дека ќе оди на сите титули. „Сините“ се пласираа во 1/8 финалето од англискиот Лига Куп после пенал.

Победничкиот менталитет на Тухел: Нема калкулации, сакаме да освоиме сè

Слободен Печат - 23.09.2021

Менаџерот на Челси, Томас Тухел најави дека тој и неговите фудбалери нема да калкулираат во ниту едно натпреварување. „Сините“ вчера обезбедија пласман во осминафиналето на Лига купот по победата над Астон Вила со 5:4 по подобро изведување пенали ...

“Македонецот“ Вернер конечно со гол сезонава: Убаво е да си го видиш името меѓу стрелците!

SportMedia - 23.09.2021

По оној меч од Дуисбург во март, кога ја победивме Германија со 2:1, па и благодарение на Тимо Вернер, социјалните мрежи и нашите медиумите германскиот напаѓач на Челзи го нарекоа и “Македонецот“.

Вернер откри зошто повторно не шутираше пенал за Челси во Лига купот

Дерби - 23.09.2021

Челси успеа да ја елиминира Астон Вила во англискиот Лига куп, а за таа цел покрај повеќе од деведесет минути игра, на домаќините им беше потребен и подобар скор во пенал рулетот. Томас Тухел изведе комбиниран состав во кој шанса добија фудбалери ...

Тимо Вернер откри зошто не шутирал пенал против Астон Вила

24Фудбал - 23.09.2021

Тимо Вернер синоќа не шутираше пенал против Астон Вила, Германецот вели дека чувствувал болка во листот на ногата, па не сакал да ризикува ништо и им ја препуштил должноста на соиграчите. Тимо Вернер синоќа беше стартер против Астон Вила во Лига ...

Апетитите растат: За Челси сезонава нема неважен натпревар!

Спортклуб - 23.09.2021

Челси вчера обезбеди пласман во следната фаза од Карабао купот, или во осминафиналето, откако беа подобри од Астон Вила по изведување на пенали (5:4). Тренерот на оваа екипа, Томас Тухел, јасно посочи уште во оваа фаза од сите натпреварувања, дека ...

Тухел им испрати порака на ривалите

Точка - 23.09.2021

Тренерот на Челси, Томас Тухел, најавил дека неговиот тим нема да калкулира во ниту едно натпреварување оваа сезона. Ќе се обиде да победи во сите натпреварувања. Челси, синоќа, по изведувањето на пенали, ја победија Астон Вила и се пласираа во ...

Тухел јасен и прецизен: Нема тактизирање, сакаме да освоиме буквално се

Спортклуб - 23.09.2021

Фудбалерите на Челзи се пласираа во осминафиналето од англискиот Лига Куп со победата против Астон Вила по изведувањето на пенали. Тренерот на Челзи Томас Тухел комбинираше и го менуваше тимот.

Вернер откри зошто повторно не шутираше пенал за Челси во Лига купот

Точка - 23.09.2021

Челси успеа да ја елиминира Астон Вила во англискиот Лига куп, а за таа цел покрај повеќе од деведесет минути игра, на домаќините им беше потребен и подобар скор во пенал рулетот. Томас Тухел изведе комбиниран состав во кој шанса добија фудбалери ...

Тухел за крајот на „црната серија“ на Вернер: За напаѓач нема подобро чувство од постигнување гол

Опсервер - 23.09.2021

– Тренерот на Челзи, Томас Тухел, уште еднаш му искажа поддршка на Тимо Вернер кој по пауза од 10 натпревари без постигнат гол, синоќа се запиша во листата на стрелците. Челзи во натпревар од третото коло во Лига Купот на Англија со Астон Вила ...

Тухел за крајот на „црната серија“ на Вернер: За напаѓач нема подобро чувство од постигнување гол

Курир - 23.09.2021

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, уште еднаш му искажа поддршка на Тимо Вернер кој по пауза од 10 натпревари без постигнат гол, синоќа се запиша во листата на стрелците. Челзи во натпревар од третото коло во Лига Купот на Англија со Астон Вила одигра ...

Тухел за крајот на „црната серија“ на Вернер: За напаѓач нема подобро чувство од постигнување гол

MakPress - 23.09.2021

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, уште еднаш му искажа поддршка на Тимо Вернер кој по пауза од 10 натпревари без постигнат гол, синоќа се запиша во листата на стрелците. Челзи во натпревар од третото коло во Лига Купот на Англија со Астон Вила одигра ...