TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп го стави првото вето

Нова ТВ - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Сенатот ја отфрли одлуката на Трамп за вонредна состојба

Глас на Америка - 15.03.2019

Со нетрпение чекам да ставам вето на одлуката на демократите, која ќе ги отвори границите за криминалот, дрогата и трговијата со луѓе во нашата земја, реагираше Трамп Американскиот Конгрес во четвртокот формално ја отфрли одлуката на претседателот ...

Нов болен пораз на Трамп: Конгресот го одби неговиот предлог за финансирањето на „Ѕидот“

Точка - 15.03.2019

Американскиот Конгрес го одби предлогот на Доналд Трамп за забрзано финансирање на изградбата на ѕидот на американската граница со Мексико. Американскиот претседател Доналд Трамп претрпе нов голем пораз во Конгресот каде што синоќа беше одбиен ...

Сенатот ја отфрли одлуката на Трамп за вонредна состојба

Р.С.Европа - 15.03.2019

Сенатот, горниот дом на американскиот Конгрес, ја отфрли одлуката на претседателот на САД Доналд Трамп за прогласување вонредна состојба на јужната граница со Мексико. Ваквиот став во Сенатот беше поддржан, освен од малцинските демократи и од 12 ...

Конгресот одби да го финансира ѕидот на Трамп, тој веднаш стави вето

МКД - 15.03.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денес претрпе голем пораз во Конгресот каде е одбиен неговиот предлог за итно финансирање на ѕидот на границата со Мексико против што беа и 12 републикански сенатори.

Конгресот одби да го финансира ѕидот на Трамп , тој веднаш се закани со вето

Канал5 - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска доживеа голем пораз во Конгресот , каде беше одбиен неговиот предлог за финансирање на ѕидот на јужната граница на САД , за што гласаа и 12 републикански сенатори.

Сенатот ја укина вонредната состојба на Трамп

Макфакс - 14.03.2019

Американскиот Сенат, во кој мнозинството се републиканци, ја усвои вечерва резолуцијата за укинување на вонредната состојба на границата помеѓу САД и Мексико, која претседателот на САД, Доналд Трамп, ја прогласи во февруари.

Трамп на Твитер: Вето!

1tv - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

24Инфо - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Сенатот ја отфрли одлуката на Трамп за вонредна состојба

Канал5 - 15.03.2019

Сенатот ја отфрли одлуката на претседателот на САД Доналд Трамп за прогласување вонредна состојба на јужната граница со Мексико. Ваквиот став во Сенатот беше поддржан од малцинските демократи и од 12 републиканци.

Трамп на Твитер: Вето!

Вечер - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

Независен - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп на Твитер: Вето!

Нова ТВ - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

+инфо - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп на Твитер: Вето!

24Инфо - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето” на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

24 Вести - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп на Твитер: Вето!

Н.Македонија - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

Н.Македонија - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп на Твитер: Вето!

Независен - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

1tv - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп се закани со вето

+инфо - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

Фокус - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп на Твитер: Вето!

Либертас - 14.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

ТВ21 - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Очекувано-Трамп на Твитер: Вето!

Локално - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

Либертас - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп на Твитер: Вето!

Опсервер - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

4NEWS - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп на Твитер: Вето!

А1 On - 15.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за воведување вонредна состојба во земјата поради ситуацијата на границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

Локално - 16.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.

Трамп го стави првото вето

Опсервер - 16.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го стави првото вето по неговото стапување на функцијата во Белата куќа. Трамп ја отфрли одлуката на Конгресот со цел да обезбеди средства за изградба на ѕид долж границата со Мексико.