TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) ХИТ – електричен автомобил кој чини само 4.500 долари

Екран - 27.02.2021

Бројот на продадени копии на ефтиниот кинески електричен автомобил со цена од 4500 долари, го надмина бројот на продадени автомобили на Тесла во Кина. Овој многу компактен автомобил се покажа како вистински мал хит и донесе голем приход на кинескиот ...

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Кајгана - 27.02.2021

Бројот на продадени примероци на еден евтин кинески електричен автомобил со цена од 4.500 долари го надмина бројот на продадени Tesla автомобили во Кина. Овој компактен автомобил се покажа како вистински хит, и на кинескиот произведувач на ...

Tesla нема шанси против овој автомобил

Automedia - 26.02.2021

Во Кина во јануари се продале речиси двојно повеќе примероци од електричниот Hongguang Mini EV отколку од Tesla Model 3. Можно е моделот да пристигне и во Европа. Автомобилот е далеку од убав, но тоа и не е важно.

HG Mini EV ја престигна Tesla по продажби во јануари

Локално - 26.02.2021

Нискобуџетниот електричен автомобил Hong Guang Mini EV кој се продава во Кина по цена од 4.500 американски долари го надмина луксузниот автомобил на Tesla по продажби. Hong Guang Mini EV се произведува како дел од заедничко вложување меѓу водечката ...