TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВО ЖИВО) Во битолско Нижеполе веќе интензивно врне снег, додека на Шапка снегот е веќе пристигнат

Порта - 14.10.2021

Со оглед на тоа дека полека од оваа ноќ, а особено во текот на денешниот ден ќе потпаднеме под влијание на Арктички воздух и на изразена влажна воздушна маса, која ќе донесе дожд и снег на повисоките места и на планините, како и формирање на снежна ...

ФОТО: На ова место во Македонија вечерва вее без престан - до утре се очекува снежна покривка од 15 сантиметри

Press24 - 13.10.2021

Временската прогноза на метеоролозите се исполни, вечерва на Попова Шапка врне снег, а според информациите на УХМР на повисоките места во земјава истата ќе достигне и до 15 сантиметри до рано наутро.

Снег вее на Попова Шапка – УХМР најави 10 – 15 см снежна покривка на планините и повисоките места до наутро

Centar - 13.10.2021

Временската прогноза на метеоролозите се исполни, вечерва на Попова Шапка врне снег, а според информациите на УХМР на повисоките места во земјава истата ќе достигне и до 15 сантиметри до рано наутро.

Вечерва падна снег на Шапка

Lider - 13.10.2021

Засега не е познато дали само на Попова Шапка вечерва има снег, но според видео камерите во долните делови од Маврово вечерва има само дожд. Временската прогноза на метеоролозите се оствари, вечерва на Попова Шапка врне снег, а според информациите ...

Сади Беџети: Развој на Попова Шапкa.

Zoom - 13.10.2021

“Попова Шапка, го имам проектот на кој работев кога бев градоначалник. Тоа е понуда која беше работена со Политехничкиот универзитет во Штутгарт, тие останаа со нас во тоа време 2 недели, така што ни помогнаа, исто така и за центарот на градот ги ...

Италијанец почина за време на лов во близина на Попова Шапка

Канал5 - 12.10.2021

Италијанец починал додека бил на лов во атарот на Попова Шапка. Тој починал на едно од ловиштата на Шар Планина додека бил во потрага по дивеч вчера околу 9 часот. – Вчера околу 09.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на место викано „Ловиште ...