TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Милан го гази Лацио, во Торино се лади шампањот!

Спортклуб - 04.07.2020

Без Имобиле и Каиседо, екипата на Лацио има два гола негатива во дербито на коло во Серија А, против Милан. „Росонерите“ го играат можеби најдобриот натпревар оваа сезона и со головите на Чалханоглу и Ибрахимовиќ водат со 2-0.

ВИДЕО: Спектакуларен гол на Чалханоглу во Рим, Милан убедлив во првото полувреме

Дриблинг - 04.07.2020

Милан води по првиот дел на „Олимпико“ во Рим против Лацио со 2-0, маестрален гол на Чалханоглу, еден постигна и Ибрахимовиќ од пенал. Чалханоглу погоди во 23 минута, десет минути подоцна во листата на стрелците се запиша и Ибрахимовиќ.

Милан му даде два гола на Лацио среде Рим (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Милан води со 2-0 против Лацио на гостувањетово Рим, откако Хакан Чаланоглу стрелаше во 23. минута за 1-0, а потоа Златан Ибрахимовиќ зголеми на ...

Инзаги со сериозни проблеми, против Милан без ниту еден класичен напаѓач

Gol.mk - 04.07.2020

Екипата на Лацио несомнено е една од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А. Ретко кој сметаше дека „небесно сините“ до самиот финиш на сезоната ќе бидат во живот за скудетото, а вечерва пред себе имаат нов голем предизвик.

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Лацио без Имобиле и Каиседо против Милан

SportMedia - 04.07.2020

Лацио го брка Јувентус на првото место па му се потребни сигурни настапи и победи за да се надева дека може да ја превземе лидерската позиција. Јувентус ова коло ќе игра против градскиот соперник Торино и очекуваме да победи, а и Лацио мора да си ја ...

Лацио без центарфор ќе го напаѓа Милан

Макфакс - 04.07.2020

Лацио во дербито на колото вечерва ќе го пречека Милан на олимпико во Рим. Лацио се бори за шампионската титула со Јувентус во Серија А, во минатото коло славеа кај Торино (1:2), додека Милан во 96 минута извлече 2:2 кај СПАЛ.

Лацио без центарфор ќе го напаѓа Милан

MTM - 04.07.2020

Лацио во дербито на колото вечерва ќе го пречека Милан на олимпико во Рим. Лацио се бори за шампионската титула со Јувентус во Серија А, во минатото коло славеа кај Торино (1:2), додека Милан во 96 минута извлече 2:2 кај СПАЛ.

Лацио без центарфор ќе го напаѓа Милан

Точка - 04.07.2020

Лацио во дербито на колото вечерва ќе го пречека Милан на олимпико во Рим. Лацио се бори за шампионската титула со Јувентус во Серија А, во минатото коло славеа кај Торино (1:2), додека Милан во 96 минута извлече 2:2 кај СПАЛ.

Не е само Јовиќ, Милан сака уште еден играч на Реал Мадрид

Спортски - 03.07.2020

Милан минатата година го донесе Тео Хернандес од Реал Мадрид и тоа се покажа како една од најдобрите аквизиции за „росонерите“ изминатите години. Милан ова лето сериозно е заинтересиран за напаѓачот Лука Јовиќ за кого веќе започна преговори со Реал ...

Милан спреми 30 милиони за ѕвездата на Фиорентина

Спортски - 03.07.2020

Лука Јовиќ веќе некое време се поврзува со доаѓање во Милан на крајот од сезоната, а сега низ медиумите се шпекулира дека Милан сака уште еден негов сонародник. Милан веќе започнал преговори со агентот Фали Рамадани за трансфер на дефанзивецот ...