TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | „Аваја“: Очекуваме пописот да покаже дека во Македонија живеат 4 проценти Роми

Слободен Печат - 20.09.2021

Неколку инциденти поврзани со попишувањето на ромското население ставаат сенка врз пописот. Нотираме инциденти кои се однесуваат на непопишување на Роми како Роми, како и на правење притисок да се попишуваат како друга националност.

Новковска: Пописот е политички договорена активност

Антропол

Се достигна бројка од милион попишани, но се достигнаа и „милион“ неправилности

Скопско Ехо

Попишани над милион граѓани, пописот влегува во финална фаза

Бизнис Вести

Попишани над милион граѓани, пописот влегува во финална фаза

Курир

Попишани над милион граѓани, пописот влегува во финална фаза

Слободен Печат

Попишани над милион граѓани, пописот влегува во финална фаза

Независен

24Инфо Frontline Опсервер Сител Скопје инфо Lider Бриф Телма

ПОПИС УШТЕ ДЕСЕТ ДЕНА: Еве колку попишани граѓани има досега

Фактор - 20.09.2021

Уште десет дена остануваат до крајот на рокот за попишување. Засега попишувањето оди според планираниот интензитет, а бројката на попишани граѓани достигна над милион . Од заводот за статистика се задоволни од бројките, а такво чуство дели и ...

Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани

Канал5

Премиерот Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани

Слободен Печат

Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани

Либертас

Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани

24Инфо

Заев: 1 милион граѓани ја завршија својата обврска и се попишаа

Centar

Заев: Милион граѓани се попишаа, успешниот попис е гаранција за сигурна македонска иднина

Сител

Press24 Вечер Прес Фокус Нетпрес 360 степени Република

Влегуваме во последната фаза од пописот- попишани еден милион граѓани

Локално - 20.09.2021

Откако Државниот завод за статистика извести дека вчера се попишани повеќе од еден милион граѓани, министерот за правда, Бојан Маричиќ, на својот профил на „Фејсбук“ изрази задоволство од текот на процесот и посочи дека влегуваме во последната фаза ...

Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот

360 степени

Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи

Слободен Печат

Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи

Канал5

Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи

Сител

Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи

Алсат-М

Маричиќ: Пописот влегува во завршна фаза-честитки за попишувачите!

Нова ТВ

Либертас Бриф Локално Опсервер Lider Press24 Фокус +инфо

Не е запазена етничката структура на реонските попишувачи, реагираат од координативното тело за пописот на турскиот ...

Слободен Печат - 19.09.2021

Електронската апликација за Пописот 2021 не функционира на турски јазик, а при избор на реонски инструктори и реонски попишувачи не е запазена етничката структура, така што има вкупно 73 реонски попишувачи од Турскиот народ во РСМ помалку од ...

Недостасуваат 73 реонски попишувачи од Турскиот народ, реагираат од координативното тело за пописот

Фокус

Не е запазена етничката структура на реонските попишувачи, реагираат од координативното тело за пописот на турскиот народ

Опсервер

Не е запазена етничката структура на реонските попишувачи, реагираат од координативното тело за пописот на турскиот народ

Zoom

Не е запазена етничката структура на реонските попишувачи, реагираат од координативното тело за пописот на турскиот народ

Press24

Координативното тело за попис на Турците:Не е запазена етничката структура на попишувачите

Канал5

Не е запазена етничката структура на реонските попишувачи, реагирa координативното тело за пописот на турскиот народ

CivilMedia

Либертас 24Инфо MakPress Gostivarpress.mk