TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицотакис најави релокација на село погодено од неодамнешните поплави

Рацин - 08.12.2023

Релокација на селото Метаморфоси во областа Тесалија, кое беше особено погодено од невремето „Даниел“, беше во фокусот на посетата на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и неговата средба со жителите и претставниците на локалната самоуправа, јави ...

Мицотакис најави релокација на село погодено од неодамнешните поплави

Канал5 - 08.12.2023

Локалното население и локалните власти, како што информираа од кабинетот на грчкиот премиер, на Мицотакис му ги претставиле главните проблеми со кои се соочуваат. Релокација на селото Метаморфоси во областа Тесалија, кое беше особено погодено од ...