TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Жерновски: Паѓале договори за бришење докази и нудење поткуп

Нова ТВ - 12.03.2015

Во деветтата по ред „бомба“ која денеска ја презентираше градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски беа пуштени снимки од телефонски разговори помеѓу Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Драган Павловиќ Латас, Никола Груевски, Сашо Мијалков, ...

Жерновски обелодени како власта се бореше за општина Центар

Призма - 12.03.2015

Исклучувани лифтови, обид за поткуп на советник од општината Центар, како и бришење фајлови од компјутерите во општината откако ВМРО-ДПМНЕ таму ја загуби власта на локалните избори во 2013 година, се дел од содржините на денеска објавената бомба на ...

Манипулации за освојување на Центар до последен здив

Deutsche Welle - 12.03.2015

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски денеска презентираше аудио-снимки од наводни разговори на владини министри и функционери во кои се договараат манипулации со изборите во Центар Нова серија разговори кои сведочат за изборни ...

Нова бомба за гласањето за градоначалник на Центар

Телма - 12.03.2015

Снимките кои ги објави Андреј Жерновски даваат приказ како се однесувале првите луѓе на државните институции во текот на гласањето и прегласувањето на градоначалник на Центар, и потоа-откако резултатите покажале дека Жерновски е победник на ...

Деветтата „бомба“ за „Вистината за изборите во Центар“

Утрински - 12.03.2015

„Општина Центар морала да се добие поради проектот ’Скопје 2014’ тежок над половина милијарда евра“, рече градоначалникот Андреј Жерновски Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, во хотелот „Бест вестерн“, објави нови материјали од ...

АУДИО: Жерновски - Манипулациите во Центар

Р.С.Европа - 12.03.2015

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, денеска објави серија телефонски разговори меѓу високи државни функционери од владејачката ВМРО-ДПМНЕ, од кои, според него, може да се види какви се манипулации и притисоци биле вршени за да биде ...

„Бомба“ на Жерновски – Како се крадеа изборите во Општина Центар

Р.С.Европа - 12.03.2015

Телефонски разговори за гласачи од Пустец, планови за поткуп на советници, поништување на гласање, притисок врз вработени во администрацијата, објави денеска градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски.

Жерновски: На советници во општината Центар им се нудел поткуп, се гаселе лифтови, се бришеле хард дискови... (ВИДЕО)

МКД - 12.03.2015

Градоначалникот на општината Центар Андреј Жерновски на денешната конференција за медиумите објави дел од снимките што се однесуваат на, како што рече, изборните нерегуларности за време на локалните избори.

Издиша интересот за “бомбите“: Вработувањата и позитивните мерки во фокусот на граѓаните

Курир - 12.03.2015

Паѓа интересот на граѓаните за таканаречените “бомби“ кои ги објавува опозицијата и преку кои веќе неколку месеци ја држи јавноста во заложништво. Наспроти ова, секојдневно се зголемува интересот на граѓаните за низата позитивни конкретни проекти, ...

Жерновски објави снимки за изборни нерегуларности во општина Центар

Капитал - 12.03.2015

Градоначалникот, Андреј Жерновски, денес ја презентираше деветтата „бомба“ на опозицијата, која се однесува на изборните нерегуларности во општина Центар на последните локални избори кои се одржаа во 2013 година.

АУДИО Сите снимки од денешната бомба на Жерновски

Фокус - 12.03.2015

Разговорите се однесуваат на изборите во општина Центар, каде се вршеле огромни притисоци врз гласачите, а подцна и врз советниците на општината. На следниот линк на Јутјуб се наоѓаат сите снимки кои денеска на прес конференција ги објави ...

ОПОЗИЦИСКИ БОМБИ: Наместо Заев, Жерновски објавуваше снимени разговори

Телеграф - 12.03.2015

Поголемиот дел од денешните снимки беа истите кои беа презентирани и на завчерашната трибина на СДСМ во Универзална сала Наместо Зоран Заев, кој вообичаено до сега објавуваше снимки од прислушувани разговори, тоа денеска го стори Андреј Жерновски, ...

Жерновски ја објави деветтата бомба

Н.Македонија - 12.03.2015

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски денеска на прес-конференција објави десет, како што тврди, прислушувани телефонски разговори поврзани со гласањето на изборите во 2013 година Според Жерновски, од разговорите се потврдува дека ...

Жерновски покажа снимки како се вршеле притисоци врз советниците во општина Центар

Фокус - 12.03.2015

Тој му честита на Ѓорѓи Оровчанец, кој, како што можело да се види од снимките не потклекнал на притисоците. Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски објави снимки за изборните нерегуларности и тврди дека овој модел функционирал и во ...

Жерновски: Паѓале договори за бришење докази и нудење поткуп

Sky - 12.03.2015

Од денешната прес конференција ќе стане ни уште појасно што правеле високи владини претставници, рече денеска градоначалникот на Центар Андреј Жерновски. Жерновски објави и снимки од разговори од, како што рече, високи претставници од власта.

Жерновски - Изборните нерегуларности во Центар

Р.С.Европа - 12.03.2015

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски денеска објави прислушувани разговори во кои, според него може да се слушне како власта зборува за изборните нерегуларности за време на гласањето на во ...

Спласна интересот за „бомбите“: Граѓаните фокусирани на вработувањата и позитивните проекти

Нетпрес - 12.03.2015

Паѓа интересот на граѓаните за таканаречените „бомби“ кои ги објавува опозицијата и преку кои веќе неколку месеци ја држи јавноста во заложништво. Наспроти ова, секојдневно се зголемува интересот на граѓаните за низата позитивни конкретни проекти, ...

Јанкуловска: „Што се глупираме со изборите во Центар“

Канал 77 - 12.03.2015

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски , објавува нови материјали од аудио снимките на опозицијата кои се однесуваат на локалните избори во општина Центар во 2013 година. Новите снимки од прислушувани разговори за изборни нерегуларности ...

(ВИДЕО) Жерновски: Капа доле за советниците кои не потклекнаа на уцените на Груевски

А1 On - 12.03.2015

Како што објави на денешната прес конференција, градоначалникот на Центар Андреј Жерновски, власта не бирала средства да ги добие изборите во Центар, а потоа и да купи советници од опозицискиот блок за да може да го добие мнозинството во советот.

Жерновски објави нови аудио-разговори

МРТ - 12.03.2015

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, излезот од политичката криза го гледа во назначување на, како што вели, независен јавен обвинител. Денеска објави нови аудиоразговори што се однесуваат на изборите во Центар...

АУДИО: #Бомба број 9

Канал 77 - 12.03.2015

На прес конференцијата на градоначалникот на Центар Андреј Жерновски, беа објавени уште неколку прислушувани разговори. Според Жерновски, Мијалков и Јанакиески договараат како да му ја легализираат куќата на советник од Центар.

ВИДЕО Жерновски се надева дека ќе излезат докази и за притисоци кон Шиповиќ

+инфо - 12.03.2015

Претседателот на Советот на Општина Центар, Мирослав Шиповиќ е друга тема, не би зборувал тука за него, но сигурен сум дека и тој бил притиснат, рече на денешната прес конференција градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, одговарајќи на ...

Жерновски ја презентира „бомбата“ за општина Центар

Фокус - 12.03.2015

Тој најави телефонски разговори меѓу Јанкуловска, Тодоров, Мијалков, Латас… Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски , ја презентира деветтата „бомба“ на опозицијата, која се однесува на изборните нерегуларности во оваа општина на последните ...

Ова е новата бомба!

Sky - 12.03.2015

- “Човечињата за рака“ од Пустец, сите ние ги видовме, тие се најдоа и во Извештајот на ОБСЕ, ама последно и слушнавме, и тоа лично од Груевски и неговите соработници, колку важна улога имале овие донесени според нив “човечиња“ во општина Центар, ...

„Бомба“ на Жерновски за изборите во скопски Центар

еМагазин - 12.03.2015

Наместо лидерот на опозицијата, Зоран Заев, на денешната прес конференција градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски ја презентираше новата „бомба“ на опозицијата, која според него ги покажува изборните нерегуларности во оваа општина.

Жерновски ги репризираше бомбите на Заев

Нетпрес - 12.03.2015

Опозициската СДСМ и нивните коалициони партнери продолжуваат со објавување на нелегално добиените снимки од прислушувањето наприватни телефонски разговори на високи функционери во Владата на Република Македонија и новинари.

Андреј Жерновски ја презентираше новата ”бомба” за изборни манипулации

Кумановски м. - 12.03.2015

“Човечињата за рака“ од Пустец, сите ние ги видовме, тие се најдоа и во Извештајот на ОБСЕ, ама последно и слушнавме, и тоа лично од Груевски и неговите соработници, колку важна улога имале овие донесени според нив “човечиња“ во општина Центар, ...

ВО ЖИВО: Жерновски денеска ја објавува бомба 9: „Вистината за Центар“

Нова ТВ - 12.03.2015

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски денеска во 14 часот објавува нови материјали од аудио снимките на опозицијата кои се однесуваат на локалните избори во општина Центар во 2013 година.

Жерновски до Бејли: Потребен е независен јавен обвинител

Телма - 12.03.2015

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска оствари средба со новиот амбасадор на САД, Н.Е. Џес Бејли. На едночасовната средба, која се одржа во кабинетот на Жерновски, договорен е натамошен контакт во интерес на двете држави.

Жерновски презентираше снимки за наводно договарање поткуп на советници од општина Центар - видео

Макфакс - 12.03.2015

Снимки за изборни нерегуларности во општина Центар за изборите во 2013 година во коишто власта наводно договара исклучување на лифтови во згради, местење на споменици во Центар преку ноќ, планови за да се поткупат советници од општината, објави во ...

Опозицијата со нови снимки за местење на изборите во Центар

Канал 77 - 12.03.2015

Новите снимки од прислушувани разговори за изборни нерегуларности во текот на локалните избори во општината Центар покажуваат дека Вмро Дпмне имала проблеми со фантомските гласачи и нивното сместување.

Денеска во 14 часот Жерновски и Заев ќе ја претстават деветтата бомба

МКД - 12.03.2015

Градоначалникот на Центар денеска во 14 часот во хотелот Бест Вестерн на улицата Македонија ќе одржи прес-конференција, на која според најавите, ќе ја претстави деветтата бомба, која ќе се однесува на локалните избори во општината Центар во 2013.

(Во ЖИВО): 9. бомба – „Вистината за изборите во Центар“

Локално - 12.03.2015

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски, кој дури по три прегласувања беше избран за прв човек на Центар, ја објавува 9. бомба. Следете ја директно прес конференцијата на сајтот на СДСМ, која почнува во 14 ...

Жерновски: Прв чекор за излез од кризата е независен јавен обвинител

+инфо - 12.03.2015

Прв чекор за излез од кризата е именување независен јавен обвинител, изјави денеска градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски, по првата официјална средба со новиот американски амбасадор во земјава, Џес Бејли.

ЖИВО: 9. бомба – „Вистината за изборите во Центар“

А1 On - 12.03.2015

Во 14 часот Андреј Жерновски, кој дури по три прегласувања беше избран за градоначалник на Центар, ја објавува 9. бомба. Следете ја директно прес конференцијата на СДСМ со старт во 14 часот.

Денеска во 14 часот Жерновски и Заев ќе ја претстават деветтата бомба

Тера - 12.03.2015

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, денеска во 14 часот во хотелот Бест Вестерн на улицата Македонија ќе одржи прес-конференција, на која според најавите, ќе ја претстави деветтата бомба, која ќе се однесува на локалните избори во општината ...

Бомба број 9 – „Вистината за Центар“

А1 On - 12.03.2015

Во 14 часот ќе биде објавена 9. бомба на опозицијата. Овој пат тоа е „Вистината за изборите во Центар“. Прес конференцијата ќе се одржи во хотелот „Бест Вестерн“, а ќе говори градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, кој дури по три ...

Скандалозни снимки: Јанакиески и Мијалков договараат нудење поткуп

Кирилица - 12.03.2015

Денес градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, објави нови снимки за криминалите на власта, како дел од серијата објави на т.н. бомби од опозицискиот проект Вистината за ...

ВО ЖИВО: Во 14 часот – бомба бр. 9 за изборите во општина Центар

Либертас - 12.03.2015

Во 14.00 часот, во хотелот Best Western на улица Македонија, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Андреј Жерновски, градоначалник на општина Центар. На прес конференцијата ќе присуствуваат советниците од СДСМ и коалициските партнери.

„Бомба 9“: Акцентот ставен на изборниот циклус во општина Центар

Фактор - 12.03.2015

Опозицијата продолжи и денеска со објавувањето на таканаречените „бомби“. Денешната прес конференција на СДСМ ја водеше градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски кој објави низа телефонски разговори за гласачи од Пустец, планови за поткуп ...

Издиша интересот за “бомбите“: Вработувањата и позитивните мерки во фокусот на граѓаните

Press24 - 12.03.2015

Паѓа интересот на граѓаните за таканаречените “бомби“ кои ги објавува опозицијата и преку кои веќе неколку месеци ја држи јавноста во заложништво. Наспроти ова, секојдневно се зголемува интересот на граѓаните за низата позитивни конкретни проекти, ...

Жерновски го репризираше Заев

Република - 12.03.2015

Опозициската СДСМ и нивните коалициони партнери продолжуваат со објавување на нелегално добиените снимки од прислушувањето наприватни телефонски разговори на високи функционери во Владата на Република Македонија и новинари.

Жерновски: На советници во општината Центар им се нудел поткуп, се гаселе лифтови, се бришеле хард дискови...

Тера - 12.03.2015

Жерновски тврди дека овој модел функционирал и во другите делови низ државата. „Јасно е дека Груевски нема легитимитет да ја води оваа држава. Бараме оставка на Зврлевски, оставка на раководниот тим на МРТВ и формирање преодна влада.

(ВИДЕО) Жерновски: Капа доле за советниците кои не потклекнаа на уцените на Груевски

Локално - 12.03.2015

Како што објави на денешната прес конференција, градоначалникот на Центар Андреј Жерновски, власта не бирала средства да ги добие изборите во Центар, а потоа и да купи советници од опозицискиот блок за да може да го добие мнозинството во советот.

Жерновски се надева дека ќе излезат докази и за притисоци кон Шиповиќ

Локално - 12.03.2015

Претседателот на Советот на Општина Центар, Мирослав Шиповиќ е друга тема, не би зборувал тука за него, но сигурен сум дека и тој бил притиснат, рече на денешната прес конференција градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, одговарајќи на ...

Деветта бомба на Жерновски и Заев за изборите во општина Центар

Канал 77 - 12.03.2015

Започна вклучувањето во живо на лидерот на СДСМ Зоран Заев и градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во врска со 9та таканаречена „бомба“. Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски , ќе објави нови материјали од аудио снимките ...