TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кај нас ја нема мутацијата на коронавирусот од Британија, но мерките засега остануваат исти

360 степени - 22.01.2021

Министерот Филипче минатата недела рече дека од анализата во МАНУ ќе зависи дали кафеаните ќе работат до 23 часот Анализата во лабораторијата во МАНУ покажала дека во земјава ја нема мутацијата на коронавирусот која е регистрирана во Велика ...

Стигнаа анализите на МАНУ: Познато дали е присутен новиот вид на коронавирус кај нас

Бизнис Вести

Мутираниот коронавирус не е присутен во Македонија

Н.Македонија

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Алсат-М

Филипче: Новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Република

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирус не е присутен кај нас

Сител

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Канал5

Слободен Печат Денар Press24 24Инфо Опсервер Кајгана OhridNews Фокус

Во Македонија нема мутација на коронавирусот од Велика Британија

+инфо - 22.01.2021

Минисерот за здравство Венко Филипче информира дека анализите од лабораторијата во МАНУ покажале дека во Македонија нема мутација на коронавирусот како тој од Велика Британија, Сепак тоj укажа дека мерките и препораките остануваат на сила иако ...

Во Македонија нема мутација на коронавирусот како тој од Велика Британија

Нетпрес

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

А1 On - 21.01.2021

Германија најверојатно ќе ги затвори своите граници со соседните земји ако тие не реагира брзо на спречување на ширењето на Ковид-19, изјави денеска шеф на канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел, Хелге Браун.

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

Опсервер

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

Сител

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

Frontline

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

24Инфо

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

Слободен Печат

НАЈМНОГУ МАКЕДОНЦИ ИМА ТАМУ: Оваа европска држава се закани дека ќе ги затвори границите ако не се реагира брзо!

Курир

+инфо Либертас MakPress