TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серезо: Не го очекував ова од Гризман, многу сум разочаран

Дерби - 15.05.2019

Антоан Гризман во текот на вчерашниот ден и официјално ја информираше јавноста дека ги брои последните денови како член на Атлетико Мадрид, само една година откако стави потпис на нов долгогодишен договор со клубот од шпанската престолнина.

Десетката на Челси добива нов сопственик

СуперСпорт - 15.05.2019

По се изгледа трансфер сагата поврзана околу Еден Азар е завршена и тој од следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид. „Л’Екип“ пренесе дека двете страни се многу блиску до договор и дека трансферот веројатно ќе биде објавен на јавноста по ...

Атлетико Мадрид во Икарди го гледа наследникот на Гризман

Екипа - 15.05.2019

Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид го посакува Мауро Икарди, напаѓачот на Интер, како наследник на Антоан Гризман во навалната линија на составот на Диего Симеоне. Французинот јавно објави дека ќе си замине по завршувањето на сезоната, најверојатно ...

Лапорта посочи зошто Барселона не смее да го купи Гризман

Дерби - 15.05.2019

Антоан Гризман вчера и официјално соопшти дека ќе го напушти Алтетико Мадрид ова лето, објава со која покрај тоа што беа потврдени големите промени во составот на Чоло Симеоне, молњевито започнаа и шпекулациите за неговиот премин во Барселона.

Од продажба на тројца фудбалери, Атлетико (М) ќе инкасира 183 милиони евра

SportMedia - 15.05.2019

Атлетико Мадрид ќе добие солидни 183 милиони евра од продажбата на тројца свои фудбалери ова лето. Според информациите на весникот „Марка“, тимот на Чоло Симеоне сигурно останува без Гризман, Лукас Ернандес и Лусиано Вието.

Откриено каква плата ќе добива Гризман во Барселона, Французинот се откажува од 20 милиони евра

24Фудбал - 15.05.2019

Антоан Гризман синоќа соопшти дека заминува од Атлетико Мадрид, напаѓачот не кажа каде ќе игра во иднина но многумина веруваат дека тоа е Барселона и дека двете страни веќе се имаат договорено.

Инсајдерот Диего Форлан: Од Атлетико ми посочија кој клуб може да го купи Гризман ова лето

Спортклуб - 15.05.2019

Антоан Гризман синоќа бомбастично најави дека ова лето го напушта Атлетико и дека наскоро ќе ја промени средината. Тој не откри за кој клуб ќе настапува идната сезона, многумина шпекулираат дека негова прва дестинација ќе биде Барселона, но одредени ...

Боли глава од платата на Гризман во Барса

Слободен Печат - 15.05.2019

Шпанските медиуми ги открија деталија од договорот помеѓу Барселона и Антоан Гризман кој треба да потпише петгодишен договор. Антоан Гризман од 1 јули ќе биде нов член на Барселона , објавуваат шпанските медиуми.

Агентот на Кутињо: Барселона ќе го замени Филипе со Гризман: Тоа е…

Дерби - 15.05.2019

Филипе Кутињо има тешка сезона во Барселона и има многу сомнежи дали и во иднина ќе продолжи да биде дел од шпанскиот великан. Низ медиумите во Шпанија и низ Европа доста се пишува дека постои голема можност Кутињо да си замине од „Камп Ноу“, ...

Нема само да продава: Атлетико има огромен буџет за засилувања

Спортски - 15.05.2019

Мадридски Атлетико во текот на летото ќе остане без голем број фудбалери. Клубот претходно го продаде Лукас Ернандез на Баерн за 80 милиони евра, Антоан Гризман објави дека го напушта клубот, а неговиот трансфер ќе им донесе 96 милиони евра, бидејќи ...

Нејмар носи нов Бразилец, Кутињо ќе го бара спасот во ПСЖ

Gol.mk - 15.05.2019

Агентот на Филипе Кутињо веќе неколку месеци бара нов клуб за својот клиент. Тоа го привлече вниманието на Нејмар кој започна да го убедува раководството на ПСЖ да испрати понуда за својот сонародник.

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Локално - 15.05.2019

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу“, информира „Екип“. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони ...

Некој, некаде погреши? Лаказет е нов фудбалер на Барселона

Gol.mk - 15.05.2019

Во моментите кога сите очекуваат презентација на Антоан Гризман како нов член на Барселона, од Каталонија доаѓа неочекувана вест, поврзана со ново засилување на шпанскиот шампиони. Веројатно некој, некаде погреши, но Александр Лаказет има свој ...

Познати имиња: Кој може да го замени Гризман во Атлетико

Дерби - 15.05.2019

Францускиот напаѓач, Антоан Гризман во текот на вчерашниот ден се огласи и побара да си замине од Атлетико Мадрид, поточно е подготвен за нов предизвик во неговата кариера. Гризман не ја посочи својата следна дестинација, но можно е веќе да има ...

Трансферот на Гризман со својот трансфер израдува особено еден клуб…

СуперСпорт - 15.05.2019

Французинот одлучи да го напушти Атлетико, еден клуб веќе може да го слави неговиот трансфер. Антоан Гризман обелодени, ќе го напушти мадридски Атлетико ова лето. Два клуба се во игра за неговиот потпис, Барселона и ПСЖ, а веќе има и наводи за тоа ...

Нејмар го притиска ПСЖ да го привлече Кутињо

Независен - 15.05.2019

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар го притиска раководството на клубот да го привлече Филипе Кутињо од Барселона, информира „Екип“. Според информациите, Нејмар и неговиот татко веќе разговарале со претседателот Насер Ал-Хелаифи и спортскиот ...

Александре Лаказет е нов фудбалер на Барселона? (ФОТО)

Sport 1 - 15.05.2019

На официјалната интернет-страница на фудбалскиот клуб Барселона стои дека Александре Лаказет од Арсенал е дел од тимот на „каталонците“. Неговото име се појавува во делот каде се сите фудбалери кои се дел од шпанскиот шампион.

Ди Матео: Азар поради една причина може да не премине во Реал Мадрид

Спортски - 15.05.2019

Веќе неколку дена се пишува за тоа дека трансферот на Еден Азар од Челзи во Реал Мадрид е завршена работа. Како што пренеоса некои медиуми се би требало да биде одлучено после финалето во Лигата на Европа помеѓу Челзи и Арсенал и Белгиецот за сума ...

Трансферот на Азар во Реал Мадрид ќе пропадне – и тоа од една причина

Спортклуб - 15.05.2019

Неколку денови наназад на големо се зборува за трансферот на Еден Азар од Челзи во Реал Мадрид. Целата зделка и официјално треба да биде готово по финалето од Европа лига. „Кралевите“ за Белгиецот би требало да платата сума од 100 милиони евра, ...

ПСЖ го „саботира“ трансферот на Гризман во Барселона

Sport 1 - 15.05.2019

Антоан Гризман најави дека си заминува од таборот на Атлетико Мадрид, па сега почнуваат шпекулациите кој ќе биде неговиот следен клуб. Со оглед на фактот дека Барселона се обидуваше да го ангажира уште минатото лето, шампионот влегува како главен ...

„Л`Екип“: Нејмар го наговара Кутињо да дојде во Париз

TopSport - 15.05.2019

Бразилската ѕвезда во редовите на ПСЖ , Нејмар сака во Париз да го донесе неговиот сонародник од Барселона, Кутињо, пишува „Л`Екип“. Според информациите на угледниот медиум, Барселона сака да го „откаќи“ најскапиот фудбалер во клупската историја кој ...

Официјално: Гризман го напушта Атлетико

Локално - 15.05.2019

Француската ѕвезда на Ателтико Мадрид, Антоан Гризман го напушта клубот. Само една година откако потпиша нов договор со „јорганџиите“ и отсече дека тоа е неговиот „дом“, неговиот „тим“ и неговите „фанови“, голгетерот на тимот го смени расположението ...

Гризман потврди дека заминува од Атлетико Мадрид

Кајгана - 15.05.2019

Откако оваа сезона не успеа да освои ниту еден трофеј, Антоан Гризман потврди дека летово ќе го напушти клубот од Мадрид. Како фаворит за неговиот потпис се смета Барселона, која беше заинтересирана за Французинот и минатото лето, но уште неколку ...

Бејл си тера инает, Велшанецот не сака по секоја цена да си замине од Реал Мадрид

24Фудбал - 15.05.2019

Шефот на стручниот штаб на Кралевите стави јасно дознаење дека Велшанецот е „вишок“ во тимот, а клубот сигурно сака да се ослободи од високите давачки кон него, меѓутоа наидува на инает од страна на фудбалерот кој возвраќа со голем отпор.

Ако нема место во Барса, Гризман ќе го засили ПСЖ

Gol.mk - 15.05.2019

Антоан Гризман во Атлетико Мадрид е минато. Французинот конечно собра храброст и им соопшти на фановите дека си заминува ова лето. Шпанските медиуми веднаш го преселија во Барселона, но се чини таму нема место за него.

Реал Сосиедад трие раце од трансферот на Гризман

Sport 1 - 15.05.2019

Гриезман синоќа објави дека на крајот од сезоната си заминува од Атлетико. Французинот си заминува по пет години, а неговиот нов клуб по се изгледа ќе биде Барселона. Каталонците ќе ја активираат откупната клаузула која изнесува 120 милиони евра.

Гризман можеби нема да ја засили Барселона

Спортски - 15.05.2019

Антоан Гризман после пет години одлучи да го напушти Атлетико Мадрид. Клубот синоќа ја потврди одлуката на францускиот фудбалер кој се опрости од навивачите со видео порака на Твитер, а шпанските медиуми тврдат дека напаѓачот ќе потпиша договор со ...

Замената за Гризман во Атлетико Мадрид доаѓа од Јувентус

24Фудбал - 15.05.2019

Откако Французинот објави дека донел одлука да си замине од шпанската престолнина, Јорганџиите сигурно ќе мораат да ги активираат своите опции за негова достојна замена, таква опција имаат во Јувентус.

На Сосиедад му паѓаат 24 милиони евра од небо

Оff.net - 15.05.2019

Антоан Гризман, светскиот шампион со Франција летово ќе замине во нов клуб. Ваква вест во последните 2 години сигурно сте прочитале 15-20 пати. Ама овојпат дефинитвно оди и на својот поранешен клуб му носи ...

Хулигани испратија непријатни пораки до Гризман (ВИДЕО)

СуперСпорт - 15.05.2019

Најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман објави дека го напушта шпанскиот клуб, а на тоа реагираше бурно навивачката група Френте Атлетико. Оваа група ја сочинуваат најжестоките навивачи на клубот, опасни хулигани кои беа избришани од ...

Можно ли е Барса пак да извиси без Гризман?

Екипа - 15.05.2019

Антоан Гризман доцна синоќа ги шокираше приврзаниците на Атлетико Мадрид објавувајќи дека на крајот од сезонава ќе го напушти клубот. Веднаш по оваа објава се чинеше дека трансферот во Барселона е завршена работа, со оглед на фактот колку блиску ...

Кој ќе го замени Гризман во Мадрид?

СуперСпорт - 15.05.2019

Се појави интересна опција за Атлетико. Антоан Гризман синоќа соопшти дека на крајот од оваа сезона ќе го напушти Атлетико Мадрид. Репрезентативецот на Франција, после пет години одлучи да го напушти клубот, а неговата нова дестинација најверојатно ...

Хулиганите на Атлетико Мадрид му испратија порака на Гриезман

Sport 1 - 15.05.2019

Најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, Антоан Гриезман објави дека по пет години ќе ги напушти „јорганџиите“. На оваа негова одлука бурно реагираше навивачката група на клубот „Френте Атлетико“.

Заминувањето на Гризман може да повлече уште два големи трансфери!

Спортски - 15.05.2019

Од вчера вечер во спортските медиуми главна вест е потврдата на Антоан Гризман дека го напушта Атлетико Мадрид. Гризман Атлетико каде што пристигна од Реал Сосиедад ќе го напушти после пет години, засега не е потврдено, но скоро сите поголеми ...

Со видеото со кое му кажа збогум на Атлетико Гризман посебно израдува еден клуб

Спортски - 15.05.2019

Aнтоан Гризман после пет години ќе го напушти Атлетико Мадрид. Светскиот шампион од Русија со репрезентацијата на Франција својата одлука ја соопшти вчера. Иако минатото лето потпиша договор до 2023 година вреден 23 милиони евра по сезона одличниот ...

Егзодус во Атлетико: По Годин и Гризман, си оди и младата ѕвезда која беше купена минатото лето!

Дерби - 15.05.2019

Чоло Симеоне на последната прес-конференција истакна дека во ниту еден момент не планира да го напушти кормилото на бродот кој го води веќе извесно време, а иако на обраќањето кое го имаше пред две недели изгледаше сосема обична фразата „Атлетико е ...

Гризман заминува од Атлетико, три клуба веќе го гледаат во своите редови

AKO - 15.05.2019

Антоан Гризман по пет години го напушта Атлетико Мадрид и се сели во нов клуб, засега нема детали каде, но има најави кој го сака во своите редови. Гризман вчера обајви дека заминува од Атлетико , три клуба сакат да го видат во своите редови но ...

Пресврт и изненадување: Гризман можеби сепак нема да оди во Барса туку во друг клуб

Спортклуб - 15.05.2019

Антоан Гризман по пет години одлучи дека е време да го напушти Атлетико Мадрид. Клубот синоќа ја потврди одлуката на францускиот фудбалер кој од навивачите се прости со видео порака на Твитер, а шпанските медиуми тврдат дека фантастичниот напаѓач ...

Хулиганите на Атлетико со порака до „стаорецот“ Гризман

TopSport - 15.05.2019

Антоан Гризман по пет години реши да го напушти Атлетико Мадрид. Одлуката на фудбалерот што постигна 133 гола за клубот, очекувано не мина најдобро кај фановите на Атлетико, особено кај оние најжестоките.

Гризман со видео порака се збогуваше од Атлетико: Која ќе биде негова следна дестинација? (ВИДЕО)

Спортски - 15.05.2019

Францускиот напаѓач Антоан Гризман и дефинитивно го напушта Атлетико Мадрид на крајот на оваа сезона. Вчера вечер шпанските медиуми објавија информација дека Гризман им соопштил на луѓето во Атлетико дека заминува, многумина можеби не поверуваа во ...

Интересна опција: Кој е наследникот на Гризман во Мадрид?

Слободен Печат - 15.05.2019

Репрезентативецот на Франција, Гризман после пет години одлучи да се раздели со „јорганџиите“, а неговата нова дестинација најверојатно ќе биде Барселона. Французинот Антоан Гризман соопшти вчера дека официјално на крајот од сезоната ќе го напушти ...

Сега сѐ е јасно: Гризман по крајот на сезоната го напушта Атлетико Мадрид

Точка - 15.05.2019

Шпанските медиуми во изминатиот период се повеќе шпекулираа дека Гризман ќе го напушти Атлетико Мадрид, а сега пристигна и потврда од самиот Французин. Од Атлетико Мадрид на социјалните мрежи објавија видео на кое Гризман им се заблагодарува на ...

(ФОТО) „Стаорецот“ Гризман да не одигра ни минута повеќе за Атлетико

Спортклуб - 15.05.2019

Антоан Гризман синоќа објави дека си заминува од Атлетико на крајот на сезоната, а иако не кажа, негова следна дестинација најверојатно ќе биде Барселона. За петте сезони во црвено-белиот дрес, Французинот постигна 133 гола, но и тоа не е доволно за ...

ПСЖ сака да потпише нов договор со Мбапе

Локално - 15.05.2019

Раководството на францускиот фудбалски шампион, Пари Сен–Жермен, е задоволно од игрите на својот напаѓач Килијан Мбапе и затоа сака со него да потпише нов договор. Како што објавија француските медиуми, веќе се почнати преговорите меѓу двете страни ...

Гризман си оди, доаѓа Кавани

TopSport - 15.05.2019

Атлетико Мадрид е во потрага по нов напаѓач. откако вчера Антоан Гризман потврди дека ќе го напушти клубот. Атлетико од неговиот трансфер ќе заработат 120 милиони евра. Според шпекулациите најблиску до „Ванда Метрополитано“ е Уругваецот Единсон ...

Голема чистка во Атлетико Мадрид: Кој се ќе си замине од клубот?

Слободен Печат - 15.05.2019

Лукас Хернандез веќе е продаден на Баерн Минхен, а Диего Годин како слободен играч ќе премине во ...

Гризман потврди дека заминува од Атлетико! (видео)

Макфакс - 14.05.2019

Иако минатата сезона потпиша продолжување на договорот, Антоан Гризман потврди дека заминува од Атлетико Мадрид преку видео поставено на официјалниот Твитер акаунт на шпанскиот клуб. Французинот потпиша продолжување на договорот на пет години ...

Гризман заминува од Атлетико Мадрид

OhridNews - 14.05.2019

Атлетико Мадрид ќе остане без првата виолина во екипата, откако Ентони Гризман побарал дозвола за трансфер од челниците на клубот и тренерот Диего Симеоне. Како што пренесува „Марка“, Гризман побарал итен состанок со Симеоне и челниците на кој им ...

Гризман се збогува со навивачите на Атлетико

Нетпрес - 14.05.2019

Францускиот напаѓач Антоан Гризман летово ќе го напушти Атлетико Мадрид, и се збогуваше со навивачите на „јорганџиите“. „Ова беа неверојатни пет години во дресот на Атлетико Мадрид. Ви благодарам многу и секогаш ќе ве носам во моето срце“, истакна ...

Бејл повторно го облекува дресот на Тотенхем?

Локално - 14.05.2019

Крилото на Реал Мадрид, Герет Бејл, веројатно ќе го облече дресот на својот поранешен тим Тотенхем во текот на летото, вели „Мирор“. Според изданието, доста веројатно е тој да игра под наем за целата наредна сезона во лондонскиот тим, а во касата на ...