TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ограбена аптека во Чаир

Алсат-М - 14.01.2020

Денеска околу 10.30 часот на ул.„Џон Кенеди“, во аптека „Вита фарм“, непознато лице со закана со нож од вработената ја одземал кутијата за пари во која имало окоу 2500 ...

Впери пиштол кон вработените и среде бел ден ограби аптека во Капиштец (ВИДЕО)

Локално - 13.01.2020

На Јутјуб се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје. Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил ...

Видео: Оружен грабеж во аптека во Капиштец

Канал5 - 13.01.2020

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како се одвива грабеж во една аптека. Ова се случило во аптека во Капиштец, откако како што можеме да видиме на видеото вооружено лице влегло во аптеката и вперило пиштол кон една од вработените.

(Видео): Разбојник со пиштол ограбува аптека во Капиштец

24Инфо - 13.01.2020

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како се одвива грабеж во една аптека, за која лицето што го постирало напишало дека е во Капиштец. Од снимката се гледа дека станува збор за аптека на „Зегин“, во која двете вработени се на ...

Со вперен пиштол кон вработените и фантомка на себе среде бел ден ограби аптека во Капиштец (ВИДЕО)

Курир - 13.01.2020

На Јутјуб каналот се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје. Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил аптеката.

(ВИДЕО) Оружен грабеж во аптека во Скопје

Скопје1 - 13.01.2020

Разбојник вооружен со пиштол ограбил аптека во трговски центар во Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 17,45 часот во Скопје, во аптека во трговски центар било пријавено дека едно лице со закана со пиштол извршило разбојништво и од ...

Со вперен пиштол кон вработените и фантомка на себе среде бел ден ограби аптека во Капиштец

Сител - 13.01.2020

На Јутјуб каналот се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје. Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил аптеката.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Среде бел ден ограби аптека во Капиштец – впери пиштол кон вработените!

Магазин - 13.01.2020

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео од грабеж на аптека во скопската населба Капиштец. На Јутјуб каналот се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје.

Со пиштол ѝ влегол во аптека во Капиштец и ѝ ги зел парите

Република - 13.01.2020

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како се одвива грабеж во една аптека во Капиштец. Како што може да се види на видеото вооружено лице влегло во аптеката и вперило пиштол кон една од вработените.

ВИДЕО: Со вперен пиштол кон вработените и фантомка ограби аптека во Капиштец

Press24 - 13.01.2020

На Јутјуб каналот се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје. Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил аптеката.