TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денови за одмор со кралот: Кралицата Камила – четврти член на кралското семејство кој на кратко се повлекува од очите ...

Вечер Прес - 03.03.2024

На британската монархија и е зададен уште еден удар откако четвртиот висок член на кралското семејство беше објавено дека на кратко ќе се повлече од очите на јавноста. Сопругата на кралот Чарлс, кралицата Камила требаше да направи кратка пауза од ...

И кралицата Камила зема одмор и повремено се повлекува од должностите

А1 On - 03.03.2024

Британското кралско семејство веќе извесен период е цел на јавното внимание, но и теории на заговор, особено откако кралот Чарлс и принцезата Кетрин се соочија со сериозни здравствени проблеми.

И Камила зема отсуство: таа е четвртиот висок член на кралското семејство што времено се повлекува од должностите

Макфакс - 03.03.2024

Камила е четвртиот истакнат член на британската монархија што се повлече од очите на јавноста за одреден временски период. Како што пишува „Тајмс“ , таа од 11 март ќе направи мала пауза од кралските обврски и ќе отсуствува цела недела.

По Чарлс, Вилијам и Кејт Мидлтон, сега и Камила се повлекува од службените обврски

24Инфо - 03.03.2024

Кралицата Камила ќе земе еднонеделен одмор бидејќи се исцрпи од јавните обврски откако беше објавено дека кралот Чарлс боледува од рак Таа има чист распоред и утре ќе се качи со приватен авион на одмор, а и во наредните недели ќе најде време за ...

По Чарлс, Вилијам и Кејт Мидлтон, сега Камила се повлекува од службените обврски

Локално - 03.03.2024

Кралицата Камила ќе оди на еднонеделен одмор бидејќи се исцрпила од јавните обврски откако беше објавено дека кралот Чарлс боледува од рак. Нејзиното височество има чист распоред и утре ќе полета со приватен авион на одмор, а ќе најде време и за ...

И Камила зема отсуство: таа е четвртиот висок член на кралското семејство што времено се повлекува од должностите

Опсервер - 03.03.2024

Камила е четвртиот истакнат член на британската монархија што се повлече од очите на јавноста за одреден временски период. Како што пишува „Тајмс“ , таа од 11 март ќе направи мала пауза од кралските обврски и ќе отсуствува цела недела.

НЕМА КОЈ ДА ГИ ВРШИ КРАЛСКИТЕ ДОЛЖНОСТИ И кралицата Камила ќе одмара од должностите

+инфо - 04.03.2024

Претходно кралот Чарлс, принцезата Кејт и принцот Вилијам заминаа на пауза од извршување на јавните обврски. Сопругата на британскиот крал Чарлс трети, Камила ќе оди на еднонеделен одмор поради премореност кралските должности по многу напорните ...