TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАТО за инцидентот над Балтичкото Море: Руските Су-27 немаа план за летање

Р.С.Европа - 14.08.2019

НАТО даде дополнителни информации за инцидентот кој се случи пред еден ден над Балтичкото Море, наведувајќи дека воените авиони на алијансата се приближиле до два руски придружни авиони Су-27 кои летале без план за летање и со исклучени транспондери.

Руски воен експерт со коментар за приближувањето на ловецот на НАТО до авионот на Шојгу

Руска реч - 14.08.2019

Од НАТО сојузот објаснија која била целта на нивниот авион-ловец F-18 „Хорнет“, кој вчера се приближи до патничкиот авион на рускиот министер за одбрана. „Со летало во кое се наоѓа рускиот министер за одбрана не треба да се шегувате“, истакнува ...

Зошто Русите го модернизираат авионот кој можеби се покажа како најдобар во операцијата во Сирија?

Руска реч - 14.08.2019

Су-34 е еден од најдобрите авиони на светот кога станува збор за тактичките бомбардери. И покрај тоа тој во следниот период ќе мине низ фаза на дополнителна модернизација. Според информациите до кои има дојдено „Интерфакс“, веќе е потпишан договор ...

НАТО: Ловецот што го пресретна авионот на Шојгу е од балтичката воздухопловна патрола

Канал5 - 14.08.2019

НАТО авион- ловец кој се обидел да му се приближи на авионот на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу над неутралните води над балтикот ,му припаѓал на шпанското воено воздухопловство. А бил базиран во Литванија, јавува руската агенција ТАСС.

Откриено чиј е Ф-18 кој се приближи на авионот на рускиот министер за одбрана

МКД - 14.08.2019

Ловецот Ф-18 на НАТО кој се обиде да му се приближи на авионот на министерот за одбрана на Русија над меѓународните води на Балтичкото Море, му припаѓа на военото воздухопловство на Шпанија.

НАТО тврди дека ловците му се приближиле на авионот на рускиот министер за одбрана за да го идентификуваат

МКД - 14.08.2019

Ловците на НАТО му се приближиле на авионот на рускиот министер за одбрана над Балтичкото Море за да го идентификуваат леталото, изјави извор од НАТО за руската агенција ТАСС. „Ловците од составот на балтичката мисија за воздушно патролирање на НАТО ...

Шпански ловец се приближил до авионот на рускиот министер за одбрана

Макфакс - 14.08.2019

Ловецот Ф-18 кој се обидел да се приближи до авионот на рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, над неутрални води во Балтичко Море, припаѓа на воената авијација на Шпанија, објави порталот Еј-би-си.

Руски борбен авион пренасочил авион на НАТО

Р.С.Европа - 14.08.2019

Руски борбен авион пренасочил воено летало на НАТО кое му се приближило на патничкиот авион во кој се наоѓал рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, пренесоа руските државни медиуми. Каналот „Росија 24“ објави и снимка на „средбата“ меѓу двата ...

Авион на НАТО ПРОТЕРАН откако се приближил на авионот на рускиот министер за одбрана (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.08.2019

Руски борбен авион протера авион на НАТО откако тој премногу се приближил на авионот во кој бил рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу над неутралните води на Балтичкото море, објави руската новинска агенција ТАСС.

Авион Ф-18 на НАТО протеран од авионот на рускиот министер за одбрана (ВИДЕО)

МКД - 13.08.2019

Руски борбен авион протера авион на НАТО, кој му се приближил на авионот во кој бил рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, над неутралните води на Балтичко Море, објави руската новинска агенција Спутник.

Руски Су-27 избркаа ловец на НАТО од авионот на Шојгу

Руска реч - 13.08.2019

Авион-ловец F-18 на НАТО се обиде да се приближи до авионот на министер за одбрана на Русија Сергеј Шогу додека леташе над неутралните води на Балтичкото Море, но беше избркан од руски авиони Су-27. Авионот на Шојгу леташе од Калининград кон Москва.

Ловец на НАТО се обидел да му се доближи на авионот на министерот Шојгу, интервенирал руски „Сухој 27“

Опсервер - 13.08.2019

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27“.

Колку борбени авиони во моментов може да употреби руската армија?

Руска реч - 13.08.2019

Новинската агенција ТАСС, врз основа на информации од достапни извори, како и од сопствено истражување, дојде до реална бројка која ја отсликува силата на руските Воздушно-космички сили. При утврдувањето на оваа бројка оваа медиумска куќа се ...

Еве чиј беше „ловецот“ што му се приближи на авионот од рускиот министер за одбрана

Таратур - 14.08.2019

Откриено е чиј беше воениот „ловец“ Ф-18, што во воздушниот простор над меѓународните води на Балтичкото Море му се приближи на авионот во кој леташе рускиот министер за одбрана. Ловецот Ф-18 на НАТО кој се обиде да му се приближи на авионот на ...

Шпански ловец се приближил до авионот на рускиот министер за одбрана

24Инфо - 14.08.2019

Ловецот Ф-18 кој се обидел да се приближи до авионот на рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, над неутрални води во Балтичкото Море, припаѓа на воената авијација на Шпанија, објави порталот Еј-би-си.

(видео) ВОЗДУШНА „БИТКА“: Руски Сухој-27 го протера Ф-18 на НАТО, откако му се приближи на авионот во кој беше ...

Денешен - 13.08.2019

Руски борбен авион го протера воениот авион на НАТО, кој му се приближил на авионот во кој бил рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, над неутралните води на Балтичко Море, објави руската новинска агенција Спутник Шојгу се враќал во Москва од ...

Ловец на НАТО се обидел да му се доближи на авионот на министерот Шојгу, интервенирал руски „Сухој 27“

А1 On - 13.08.2019

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27“.

Шпански ловец се приближил до авионот на рускиот министер за одбрана

Centar - 14.08.2019

Ловецот Ф-18 кој се обидел да се приближи до авионот на рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, над неутрални води во Балтичкото Море, припаѓа на воената авијација на Шпанија, објави порталот Еј-би-си.

Ловец на НАТО се обидел да му се доближи на авионот на министерот Шојгу, интервенирал руски „Сухој 27“

Нетпрес - 13.08.2019

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27“.

Ловец на НАТО се обидел да му се доближи на авионот на министерот Шојгу, интервенирал руски „Сухој 27″

24Инфо - 13.08.2019

Ловец „Ф-18″ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27″.

Ловец на НАТО се обидел да му се доближи на авионот на министерот Шојгу, интервенирал руски „Сухој 27″

iPortal - 13.08.2019

Ловец „Ф-18″ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27″.

Ловец на НАТО се обидел да му се доближи на авионот на министерот Шојгу, интервенирал руски „Сухој 27“

Локално - 13.08.2019

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27“.

Ловец на НАТО се обидел да му се доближи на авионот на министерот Шојгу

MakPress - 13.08.2019

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27“.