TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка автобуска сообраќајна несреќа во Португалија- загинаа 29 германски државјани (ВИДЕО)

Алфа - 18.04.2019

29 загинати и 27 повредени е црниот биланс од тешката автобуска сообраќајна несреќа која се случи на португалскиот остров Мадеира. Сите загинати се германски државјани, од кои 17 се жени. Претседателот на регионалната влада Мадиера, Педро Каладо на ...

По автобуската несреќа, португалскиот премиер изрази сочувство до канцеларката Меркел

Алсат-М - 18.04.2019

Португалскиот премиер Антонио Коста денеска упатил порака со сочувство до германската канцеларка Ангела Меркел по синоќешната автобуска несреќа во која, според најновите податоци животот го загубија 29 лица, а 27 се повредени.

Детали од страшната несреќа во Португалија: Тела паѓале насекаде додека автобусот се превртувал

Слободен Печат - 18.04.2019

Во автобуската несреќа којашто се случи во Португалија досега животот го загубија 29 лица. По вчерашната автобуска несреќа во Португалија , во која животот го загубија 29 лица, очевидци откриваат страшни детали од несреќата.

(ВИДЕО) Сведоштва од несреќата во Португалија: Тела од автобусот паѓаа насекаде

Фактор - 18.04.2019

Со неверување и измешани емоции, во шок зборуваат преживеаните од несреќата во Португалија, а мештаните од местото Мадеира кадешто се случи трагедијата се запрепастени од сцената која ја дочекале го го виделе автобусот каке с епревртува во под патот.

Фотографија на денот: Автобуска несреќа на Мадеира

Deutsche Welle - 18.04.2019

Автобус излета од патот и падна врз куќа на португалскиот туристички остров Мадеира. Притоа загинаа најмалку 29 туристи, од кои најголемиот дел Германци. Несреќата, во која има и 27 повредени, се случила откако возачот на една кривина загубил ...

СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО ПОРТУГАЛИЈА: Во автобуска несреќа загинаа 29 лица германски државјани, 27 се повредени!

Магазин - 18.04.2019

Во тешка автобуска сообраќајна несреќа која се случи вчера во вечерните часови, на португалскиот остров Мадеири, загинаа 29 лица а додека пак 27 се повредени. Во автобуска сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18:30 минути на португалскиот ...

Најмалку 29 загинати во автобуска несреќа во Португалија

Независен - 18.04.2019

Автобус полн со германски туристи се преврте, при што загинаа 29 луѓе во средата во Цаницо, крајбрежен град на португалскиот остров Мадеира. Уште 27 луѓе се повредени, во несреќата на автобусот што превезувал 55 патници, туристички водич и возач ...

Португалија: Загинаа 29 германски туристи во автобус кој излета од патот на островот Мадеира

Макфакс - 18.04.2019

Најмалку 29 туристи од Германија загинаа синоќа во несреќа на португалскиот остров Мадеира, кога препол автобус излета од патот и заврши во ѕидот на куќа. Веста за несреќата ја потврди градоначалникот Круза Фелипе Соуса.

Најмалку 28 загинати во сообраќајна несреќа на Мадеира

Р.С.Европа - 18.04.2019

Најмалку 28 луѓе загинале во автобуска несреќа на португалскиот остров Мадеира, соопштија локалните власти. Локалните медиуми јавуваат дека автобусот кој превезувал над 50 патници свртел од патот и се превртел.

Португалија: Во сообраќајна несреќа загинаа 29 германски туристи, а 27 лица се повредени (видео)

Локално - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Автобус со германски туристи излета од пат на Мадеира – 28 загинати

Нова ТВ - 17.04.2019

Дваесет и осум луѓе загинаа, а голем број се повредени во градот Канисо на португалскиот остров Мадеира, кога автобус со германски туристи излетал од патот и се превртел, објави националната новинска агенција Луса.

Загинаа 28 германски туристи во превртување автобус во Португалија (ВИДЕО)

МКД - 17.04.2019

Автобус што превезувал повеќе од 50 туристи на португалскиот остров Мадеира се превртел и се лизнал по рид. Локалните медиуми известуваат за 28 загинати, а постои страв дека тој број може да се зголеми.

Најмалку 28 загинати откако автобус со германски туристи се преврте во португалија

Сакам да кажам - 17.04.2019

Најмалку 28 лица загинаа откако автобус со германски туристи излета од пат и се преврте на португалскиот остров Мадеира. Бројот на загинати го потврди државната агенција Луна. Германскиот весник „Билд“ објави дека во автобус се возеле 50 патници и ...

Трагедија во Португалија – загинаа најмалку 28 туристи во автобуска несреќа

Канал5 - 17.04.2019

Најмалку 28 туристи загинаа во сообраќајна несреќа во автобус на португалскиот остров Мадеира. Несреќата се случила во 19.30 часот , кога воизачот од непознати причини изгубил контрола над патничкиот автобус и слетал од патот.

(ВИДЕО) Во автобуска несреќа во Португалија загинаа 28 германски туристи

Нетпрес - 18.04.2019

Во несреќа на туристички автобус на португалскиот остров Мадеира во средата загинале 28 германски туристи, изјави градонаначалникот на Санта Круз, Фелипе Соуза. Несреќата се случила во 18,30 часот по локално време кога од засега непознати причини, ...

Автобус излета од патот: Најмалку 28 лица загинаа во Мадеира

Макфакс - 17.04.2019

Најмалку 28 лица загинаа на португалскиот остров Мадеира кога преполн автобус излета од патот и заврши во ѕид на куќа. Медиумите ги пренесуваат изјавите на сведоците, според кои возачот ја загубил контролата над возилото во свиок.

ВИДЕО: 28 загинати во страшна автобуска несреќа во Португалија

А1 On - 17.04.2019

Автобус со 50 туристи се преврте и излета од патот на португалскиот остров Мадеира. Локалните медиуми известуваат дека има 28 загинати, а се стравува дека бројот на жртви би можел да биде многу поголем, пренесува Russia today.

Сите загинати во несреќата во Португалија се германски државјани

ТВ21 - 17.04.2019

28-те лица кои загинаа во автобуската несреќа на потугалскиот остров Мадеира, се германски државјани, соопшти градоначалникот Фелипе Суса. „Немам зборови да го опишам она што се случи. Не можам да се помирам со страдањето на овие луѓе“, изјави Суса, ...

ТРАГЕДИЈА ВО ПОРТУГАЛИЈА: Најмалку 28 загинати во автобуска несреќа во Мадеира

4NEWS - 17.04.2019

Најмалку 28 лица загинаа денеска попладне на португалскиот остров Мадеира откако автобус излета од патот и удри во ѕид од една куќа. Сведоците изјавиле дека возачот загубил контрола на автобусот додека вртел на кривина.

Автобус се преврте во Мадеира, има загинати туристи (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.04.2019

Автобус кој превезувал преку 50 патници на португалскиот остров Мадеира се превртел и паднал низ брдото. Локалните медиуми јавуваат дека има најмалку 28 загинати, а се стравува дека бројката ќе порасне.

Во сообраќајната несреќа во Мадеира загинаа 29 германски туристи, 27 се повредени

24Инфо - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Автобус со германски туристи излета од пат - 28 лица починаа на лице место

Press24 - 17.04.2019

Дваесет и осум луѓе загинаа, а голем број се повредени во градот Канисо на португалскиот остров Мадеира, кога автобус со германски туристи излетал од патот и се превртел, објави националната новинска агенција Луса. Во автобусот имало 50. патници.

Загинаа 28 германски туристи во Португалија

Тера - 18.04.2019

Автобус што превезувал повеќе од 50 туристи на португалскиот остров Мадеира се превртел и се лизнал по рид. Локалните медиуми известуваат за 28 загинати, а постои страв дека тој број може да се зголеми.

Слична трагедија како во Македонија: Во автобуска несреќа загинаа најмалку 28 лица (ВИДЕО)

Курир - 17.04.2019

Несреќата се случила во 19.30 часот , кога воизачот од непознати причини изгубил контрола над патничкиот автобус и слетал од патот. Сите загинати се од германска националност, наведуваат локалните власти.

Автобус излета од патот: Најмалку 28 лица загинаа во Мадеира

Centar - 17.04.2019

Најмалку 28 лица загинаа на португалскиот остров Мадеира кога преполн автобус излета од патот и заврши во ѕид на куќа. Медиумите ги пренесуваат изјавите на сведоците, според кои возачот ја загубил контролата над возилото во свиок.

Сите загинати во несреќата во Португалија се германски државјани

4NEWS - 18.04.2019

28-те лица кои загинаа во автобуската несреќа на потугалскиот остров Мадеира, се германски државјани, соопшти градоначалникот Фелипе Суса. „Немам зборови да го опишам она што се случи. Не можам да се помирам со страдањето на овие луѓе“, изјави Суса, ...

ТРАГЕДИЈА ВО ПОРТУГАЛИЈА: Најмалку 28 загинати во автобуска несреќа во Мадеира

ТВ21 - 17.04.2019

Најмалку 28 лица загинаа денеска попладне на португалскиот остров Мадеира откако автобус излета од патот и удри во ѕид од една куќа. Сведоците изјавиле дека возачот загубил контрола на автобусот додека вртел на кривина.

ТРАГЕДИЈА ВО ПОРТУГАЛИЈА: Автобус со 50 патници паднал низ брдо во Мадеира, загинаа и туристи

+инфо - 17.04.2019

Автобус кој превезувал повеќе од 50 патници на португалскиот остров Мадеира се превртел и паднал низ брдото. Локалните медиуми јавуваат дека има најмалку 28 загинати, а се стравува дека бројката ќе биде поголема.

Загинаа 29 германски туристи, а 27 лица се повредени во несреќата во Португалија (ВИДЕО)

+инфо - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Автобус со германски туристи излета од пат на Мадеира, најмалку 28 загинати

24Инфо - 17.04.2019

Дваесет и осум луѓе загинаа, а голем број се повредени во градот Канисо на португалскиот остров Мадеира, кога автобус со германски туристи излетал од патот и се превртел, објави националната новинска агенција Луса.

Трагедија во Португалија, најмалку 28 загинати во автобуска несреќа во Мадеира

Република - 17.04.2019

Најмалку 28 лица загинаа денеска попладне на португалскиот остров Мадеира откако автобус излета од патот и удри во ѕид од една куќа. Сведоците изјавиле дека возачот загубил контрола на автобусот додека вртел на кривина.

(ВИДЕО) Португалија: Во сообраќајна несреќа загинаа 29 германски туристи, а 27 лица се повредени

Опсервер - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Португалија: Во сообраќајна несреќа загинаа 29 германски туристи, а 27 лица се повредени

24 Вести - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Во сообраќајна несреќа загинаа 29 германски туристи, а 27 лица се повредени

Курир - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Автобуска несреќа во Португалија, 19 германски туристи загинаа

Н.Македонија - 18.04.2019

Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се превртел вчера во 18.30 часот на стрмна падина, откако на кривина излетал од патот и удрил најмалку во една куќа во населено место, изјави градоначалникот на Фунчал, ...

Несреќа Португалија: Во превртениот автобус загинаа 29 германски туристи

Нова ТВ - 18.04.2019

Во сообраќајната несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, ...

(ВИДЕО) Португалија: Во сообраќајка загинаа 29 германски туристи, а 27 се повредени

А1 On - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

(ВИДЕО) Загинаа 29 германски туристи, а 27 лица се повредени во сообраќајна несреќа во Португалија

MTM - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Загинаа најмалку 29 германски туристи на островот Мадеира

Република - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...

Португалија: Во сообраќајна несреќа загинаа 29 германски туристи, а 27 лица се повредени

1tv - 18.04.2019

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија португалските власти. Автобусот, во кој бил возачот, туристичкиот водич и 55 туристи од Германија, се ...