TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

470 прекршоци за едно деноноќие

Тера - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие ( 0 2 /03 .0 7 .2020 година) на територијата на Република Северна Македонија п о однос на м е рката за не носење лична зашти та на лице регистрирани с е 470 прекршоци.

Досега над 25 000 прекршоци за неносење маски, 470 во последните 24 часа

360 степени - 03.07.2020

Во последните 24 часа полицијата регистрирала 470 прекршоци на мерката за задолжително носење на маски, соопшти МВР. Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата.

МВР: 470 лица ја прекршиле мерката за носење маска

МКД - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени ...

Носењето заштитна маска се уште проблем за голем број граѓани

OhridNews - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие во земјава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци, информира Министерството за внатрешни работи. Против прекршителите поднесени се соодветни пријави.

470 граѓани вчера не носеле маски

+инфо - 03.07.2020

470 прекршоци се регистрирани во текот на изминатото деноноќие во земјава во однос на мерката за неносење лична заштита на лице , соопшти Министерството за внатрешни работи. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од ...

Бугарија: 24 пратеници казнети поради неносење маски во Парламентот

360 степени - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од по 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање ...

Бугарски пратеници казнети бидејќи не носеле маски во парламентот

МКД - 02.07.2020

Дваесетина бугарски пратеници се казнети денес бидејќи во парламентот не носеле маски и здравствените инспектори им одредија казна од 300 лева (околу 150 евра). Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници се казнети бидејќи на ја послушале обврската за ...

24 бугарски парламентарци казнети поради неносење заштитна маска

А1 On - 02.07.2020

Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна од 300 лева за непочитување на обврската за покривање на устата и носот во законодавниот дом на соседна Бугарија Министерот за здравство, Кирил Аланиев ги заостри правилата за носење маска во ...

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

Опсервер - 02.07.2020

Софија, 2 јули 2020 () – Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на ...

13 битолчани ја прекршиле мерката за неносење маска

Тера - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на СВР Битола кој што ги покрива градовите Битола, Прилеп, Ресен, Македонски брод, Демир Хисар и Крушево од страна на полициските службеници констатирани се 20 прекршувања на уредбата за носење на заштитна ...

Казни за 461 лице за неносење маски

Нетпрес - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 461 прекршок, информира МВР. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и ...

Санкционирани 470 лица поради неносење заштитна маска

Алсат-М - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел ...

Во изминатото деноноќие казнети 461 граѓанин за неносење маска

Фокус - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата казнила 461 граѓанин за неносење маска, соопшти МВР. Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за справување со коронавирусот.

МВР со апел за почитување на мерките и протоколите

Канал5 - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.07.2020 година) на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 461 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат ...

МВР: Досега казнети се вкупно 25028 лица за неносење маски

Локално - 02.07.2020

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 25028 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 461 прекршоци во изминатото деноноќие. Во координација со Државниот пазарен инспекторат во текот на изминатото деноноќи ...

Санкционирани 461 прекршок за неносење заштитна опрема

ТВ21 - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 461 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги ...

МВР: Во изминатото деноноќие 470 лица санкционирани за неносење заштитна маска

Денешен - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од коронавирусот. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите ...

Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Кајгана - 02.07.2020

Во последните 24 часа 461 лице на територијата на Македонија биле санкционирани поради неносење на заштитна маска. Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 25.028 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 461 ...

Санкционирани 470 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

А1 On - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од коронавирусот. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите ...

Над 25 илјади лица заработиле прекршочни пријави за неносење маска, од кои 461 лице во изминатото деноноќие

Скопје инфо - 02.07.2020

Полициските службеници се во првите редови во справување со пандемијата од Covid19 и тие во континуитет преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на владата. Во таа насока, од страна на полициските службеници досега констатирани се ...

МВР: Во изминатото деноноќие казнети 461 граѓанин за неносење маска

Press24 - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата казнила 461 граѓанин за неносење маска, соопшти МВР. Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за справување со коронавирусот.

Над 25.000 лица заработиле прекршочни пријави за неносење маска, 461 лице во изминатото деноноќие

Нетпрес - 02.07.2020

Полициските службеници се во првите редови во справување со пандемијата од Covid19 и тие во континуитет преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на владата. Во таа насока, од страна на полициските службеници досега констатирани се ...

Санкционирани 461 лице за неносење заштитна маска

MTM - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.07.2020 година) на територијата на целата држава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 461 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат ...

Санкционирани 461 лице за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

еМагазин - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 461 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел ...

Санкционирани 470 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

MakPress - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од коронавирусот. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите ...

461 прекршок за неносење маска

Тера - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 461 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги ...

Санкционирани 461 лице за неносење заштитна маска

Centar - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие (1/2.07.2020 година) на територијата на целата држава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 461 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат ...

Санкционирани 470 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

24 Вести - 02.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од коронавирусот. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите ...

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

Либертас - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

Нова ТВ - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

Не носеле маски: По 150 евра казни за 24 бугарски паралментарци

+инфо - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

Курир - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

Скопје24 - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

24Инфо - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

Парични казни за 24 бугарски парламентарци поради неносење заштитна маска

Слободен Печат - 02.07.2020

Ограничувањата беа привремено олеснети, но мерките требаше повторно да бидат заострени. Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева.

Казни за 24 бугарски парламентарци поради неносење заштитна маска

Независен - 02.07.2020

Минатата ндела во Бугарија беа регистрирани 606 нови случаи Бугарија – Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева.

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

Телма - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

По 300 лева казни за 24 бугарски парламентарци поради неносење заштитна маска

Вечер Прес - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

По 300 лева казни за 24 бугарски паралментарци поради неносење заштитна маска

MakPress - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

Бугарски парламентарци казнети по 300 евра оти не носеле заштитна маска

Република - 02.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

Бугарски пратеници добија казни за неносење маски

Press24 - 03.07.2020

Дваесетина бугарски парламентарци се казнети денеска поради неносење маски во Парламентот, а здравствените инспектори им одредија казни од 300 лева. Дваесет и четири од вкупно 240 пратеници добија казна за непочитување на обврската за покривање на ...

Прекршочни за 470 лица кои не носеле маска

Макфакс - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел ...

Прекршочни за 470 лица кои не носеле маска

Вечер - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел ...

Регистрирани 470 прекршоци за неносење маска

Слободен Печат - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и ...

Санкционирани 470 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од коронавирусот.

Санкционирани 470 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Независен - 03.07.2020

Фото: Б. Грданоски Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од корона вирусот.

Санкционирани 470 лица за неносење заштитна маска

Република - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од коронавирусот. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите ...

Санкционирани 470 лица за неносење заштитна маска

24Инфо - 03.07.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 470 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето за заштита од коронавирусот. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите ...