TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

13 лица паднаа во акцијата Орион

Сител - 22.11.2013

13 члена броела групата која години наназад заработувала преку фалс документи. Петмина македонски државјани паднаа во мрежата на акцијата Орион. Истрагата која со месеци наназад ја воделе ...

Петмина фалсификатори во притвор, по осуммина се трага

Вест - 22.11.2013

Тринаесет лица се осомничени во полициската акција која беше спроведена под оперативното име "Орион", под сомнение дека фалсификувале лични карти и пасоши од земји на Европската Унија.

Осуммина од „Орион“ во бегство – петмина во притвор /Обновен

Канал5 - 22.11.2013

Дел од фалсификуваните лични документи со европско знаменце биле печатени и на оригинални обрасци за пасоши и возачки дозволи од земји членки на ЕУ, тврдат за Канал 5 извори од истрагата во акцијата ...

ХАМБУРГ МАФИЈА: Скопјанец бил фалсификаторскиот мозок (ВИДЕО)

Телеграф - 22.11.2013

Обвинителството во Хамбург и во Одделението за криминални истраги вчера спровеле 33 претреси, стои во соопштението од хамбуршката полиција, која привела седум лица Организираната криминална група ...

(ВИДЕО) Акција „Орион“: Приведени пет лица за фалисфикување документи, по осум се трага

А1 On - 22.11.2013

Во координираната акција „Орион“ на македонското и на германското МВР, вчера во Македонија се приведени пет лица, а се трага по останатите од 13 – члената криминална група која подолг временски ...

ВИДЕО Фалсификаторите од „Орион“ правеле секакви лични документи

+инфо - 22.11.2013

Четириесет и осум пасоши, лични карти, возачки дозволи и дозволи за превоз на запалливи материјали кои наводно се издадени од државните органи Италија, Бугарија, Белгија, Холандија, Грчка, Словенија, ...

(ВИДЕО) Операција „Орион“: Петмина приведени за фалсификување документи

Нетпрес - 22.11.2013

Во рамки на операција „Орион“ полицијата приведе пет од 13-те македонските државјани на возраст од 25 до 55 години од Скопје, Гостивар и Тетово како и еден албански државјанин кој во изминатиов ...

Притвор за уапсените фалисфикатори од Скопје, полицијата трага по уште осум лица (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2013

Петмината скопјани што вчера беа уапсени во полициската акција наречена „Орион", а кои се осомничени за фалсификување на патни исправи од земјите од ЕУ, од денеска се во притвор од 30 дена.

ВИДЕО: Приведени пет лица за фалсификување документи - погледнете ја големата полициска акција "Орион"

Press24 - 22.11.2013

Голема полициска акција вчера се одвиваше во Скопје. Како што ПРесс24 дозна од полициски извори, станува збор за разбивање на таканаречена „Хамбург мафија“ која се занимавала со изработка на секаков ...

Триесет дена притвор за фалсификаторите на документи

Курир - 22.11.2013

Тринаесет лица биле членови на меѓународната криминална група која се занимавала со фалсификување на странски лични документи. МВР во координирана акција со германската полиција ја реализираше ...

Притвор за дел од уапсените фалсификатори на пасоши

+инфо - 22.11.2013

Петмина граѓани осомничени како дел од групата која фалсификувала патни документи од европски држави од вчера се во притвор, а осумина МВР уште ги бара за да ги уапси известија денеска од Основниот ...

Петмина во притвор, осуммина во бегство, во акцијата со фалсификување пасоши

Либертас - 22.11.2013

Петмина уапсени се во притвор, а осуммина се во бегство во вчерашната афера со фалсификување лични карти и пасоши од земји на Европската унија, соопшти МВР.

Петмина фалсификатори на пасоши од Хамбург-мафија уапсени во Скопје

Дневник - 22.11.2013

Пасоши, лични карти и други документи изработувала организирана група фалсификатори во Германија и во Македонија, кои беа приведени во голема полициска акција што се спроведува деновиве во двете ...

Акција „Орион“: Приведени пет лица за фалисфикување документи, по осум се трага

Lider - 22.11.2013

Во координираната акција „Орион“ на македонското и на германското МВР, вчера во Македонија се приведени пет лица, а се трага по останатите од 13 – члената криминална група која подолг временски ...

Операција "Орион": Петмина приведени за фалсификување документи

Точка - 22.11.2013

Во рамки на операцијата "Орион" полицијата приведе пет од 13-те македонски државјани на возраст од 25 до 55 години од Скопје, Гостивар и Тетово како и еден албански државјанин.

По Франкфурт и Хамбург мафија

МРТ - 21.11.2013

Разбиена криминална група наречена Хамбург Мафија која фалсификувала лични документи. Дејствувала во Македонија и во Германија.. Уапсени се неколкумина.

Петмина фалсификатори во притвор по осумина се трага

Република - 22.11.2013

Петмина граѓани осомничени како дел од групата која фалсификувала патни документи од европски држави од вчера се во притвор, а осумина МВР уште ги бара за да ги уапси известија денеска од Основниот ...

„Хамбург мафија“ од Скопје фалсификувала европски лични документи

24 Вести - 21.11.2013

Организирана група од Македонија и Германија за 800 до 1500 евра изработувала фалсификувани лични документи од земји членки на Европската унија, соопштува МВР.

Во акцијата „Орион“ уапсени пет лица, по осум се трага

Денешен - 22.11.2013

Во координираната акција „Орион“ на македонското и на германското МВР, вчера во Македонија се приведени пет лица, а се трага по останатите од 13 – члената криминална група која подолг временски ...

(Видео) Операција „Орион“ – разбивање група фалсификатори

Република - 22.11.2013

Тројца наоѓале заинтересирани клиенти за фалсификувани лични карти, пасоши и други документи, еден ги изработувал, други двајца ги испорачувале на фирмата ФБИ, која потоа изработените документи им ги ...

Откриена нова – ХАМБУРГ МАФИЈА, фалсификувала документи од земјите од ЕУ

Либертас - 21.11.2013

МВР има сознанија за поголем број нарачки на фалсификувани лични карти, пасоши и возачки дозволи. За 800 до 1500 евра организирана група од Македонија и од Германија изработувала фалсификувани ...

„Хамбург мафија“:На големо се фалсификувале европски лични документи за подолг престој во Шенген зоната

Локално - 21.11.2013

Организирана група од Македонија и Германија изработувала фалсификувани лични документи од земји членки на Европската унија, соопшти МВР. Изработката чинела од 800 до 1500 евра Групата изработувала ...

Жерновски: Шиповиќ да се брани од слобода

Н.Македонија - 22.11.2013

Во координираната акција „Орион“ на македонското и на германското МВР, вчера во Македонија се приведени пет лица, а се трага по останатите од 13 - члената криминална група која подолг временски ...

Во полициската акција „Орион“ приведени пет лица

Нова ТВ - 22.11.2013

Во голема полициска акција „Орион“ во Р.Македонија приведени се пет лица, додека останатите лица не се достапни на полициските органи и по нив се трага.

Скопската „Хамбург мафија“ фалсификувала европски лични исправи и документи

Таратур - 22.11.2013

Организирана група од Македонија и Германија за 800 до 1500 евра изработувала фалсификувани лични документи од земји членки на Европската унија, соопштува МВР.

Во акцијата „Орион“ приведени пет лица, фалсификатори на лични документи

Макфакс - 22.11.2013

Приведени се пет од вкупно 13 лица, припадници на криминалната група којашто фалсификувала лични документи и соработуваа со друга група во Германија во меѓународната акција „Орион“.

Видео: Во акцијата „Орион“ приведени пет фалсификатори на лични документи

Кајгана - 22.11.2013

Приведени се пет од вкупно 13 лица, припадници на криминалната група којашто фалсификувала лични документи и соработуваа со друга група во Германија во меѓународната акција „Орион“.

МВР излезе со детали за акцијата „Орион“

Inpress - 22.11.2013

Скопје, 22. ноември 2013 (ИНПРЕС) МВР вчера ја започна и ја реализираше финалната фаза од повеќемесечната меѓународна истрага во соработка со полициските служби од Германија, која се водеше под ...

МАКЕДОНСКО-ГЕРМАНСКА АКЦИЈА: Разоткриени совршени фалсификатори на документи! (ВИДЕО)

Sky - 22.11.2013

Полицијата, вчера ја започна и ја реализираше финалната фаза од повеќемесечната меѓународна истрага во соработка со полициските служби од Германија, која се водеше под оперативно име „Орион“, за ...

(ВИДЕО)Акција “Орион”: 5-мина фалсификатори фатени,по 8-мина се трага

Локално - 22.11.2013

МВР на РМ, вчера ја започна и ја реализираше финалната фаза од повеќемесечната меѓународна истрага во соработка со полициските служби од Германија, која се водеше под оперативно име „Орион“, за ...

Нови операции против „хамбуршката мафија“

Алсат-М - 21.11.2013

Во соработка со германските колеги, македонската полицијата започна широка акција за апсење на членовите на таканаречената „хамбуршка мафија“ која се сомничи за производство и дистрибуција на лажни ...

Прилепчанец фалсификувал пари

Sky - 21.11.2013

Полициската станица- Прилеп поднесе кривична пријава против Г.Р.(40) од Прилеп за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Во текот на јули 2013 година, во Прилеп при извршен претрес во домот и ...

Уапсените од „Хамбург мафија“ продавале документи за 1.500 евра

Курир - 21.11.2013

Фалсификувани лични карти, возачки дозволи, патни исправи можеле да купат лица од Германија по цена од 800 до 1.500 евра. Македонското МВР со соработка со германската полиција денес ја спроведе ...

Прилепски угостител доби кривична пријава откако му подметнале лажни банкноти

МКД - 21.11.2013

Прилепчанец заработи кривична пријава за фалсификување пари откако полицијата дома му пронашла лажни евра и денари. Станува збор за Г.Р.(40) во чиј дом во јули годинава полицијата извршила претрес и ...

ХАМБУРГ МАФИЈА: Фалсификувале документи за 800 до 1.500 евра

Телеграф - 21.11.2013

МВР има сознанија за поголем број нарачки на фалсификувани лични карти, пасоши и возачки дозволи, но вкупниот број на нарачките уште не е познат За 800 евра до 1.500 евра организирана група од ...

Прилепчанец си чувал фалсификувани пари?!

Курир - 21.11.2013

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против Г.Р.(40) од Прилеп за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Во текот на јули 2013 година, во Прилеп при извршен претрес во домот и помошните ...

Во координација со германската полиција се апсат фалсификатори на странски документи

МКД - 21.11.2013

Неколку лица, осомничени за фалсификување на странски документи, се уапсени денеска во Скопје, во координирана акција на македонската и германската полиција.

Му подметнале лажни пари, но не ги пријавил, сега ќе одговара за фалсификување

Канал5 - 21.11.2013

По претресот во неговата куќа и во помошните простории во јули оваа година, полицијата кај него пронашла фалц три банкноти од 100 евра и четири лажни банкноти од по илјада денари.

Прилепчанец фатен со фалсификувани евра и денари

Телеграф - 21.11.2013

Пријавениот тврдел дека парите му биле подметнати во неговиот угостителски објект во Прилеп ПС-Прилеп поднесе кривична пријава против Г.Р. (40) од Прилеп за сторено кривично дело фалсификување пари , ...

Прилепчанец чувал фалц банкноти од 100 евра

+инфо - 21.11.2013

Прилепчанец заработи кривична пријава за фалсификување пари откако во текот на јули годинава во неговиот дом и во помошните простории се пронајдени три фалсификувани банкноти од по 100 евра и четири ...

Ако ви дадат фалс евра и не ги пријавите – вие ќе одите во затвор за фалсификување

МК News - 22.11.2013

Три години во својот дом прилепчанец чувал фалсификувани пари. По претресот во неговата куќа и во помошните простории во јули оваа година, полицијата кај него пронашла фалц три банкноти од 100 евра и ...