TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Глумицата што ја игра улогата на малата Дара, мајка и ја напуштила пред 6 години

Канал5 - 26.02.2021

Билјана Чекиќ, тринаесетгодишното девојче кое го воодушеви регионот со улогата на Дара во филмот „Дара од Јасеновац“, нејзината мајка ја напуштила пред 6 години, па за неа, за постарите брат и сестра се грижи нејзиниот татко Радован.

Не и доаѓа памет! Дара Бубамара повторно шиба на автопат и рока песни од Брена (видео)

Хитпортал - 25.02.2021

Изгледа на фолк пејачката Дара Бубамара никако да и дојде памет и повторно шиба со брзина од над 150 км/ч со својот автомобил. Пред некоја недела беше мета на критики затоа што возеше деца во својот автомобил со огромна брзина, а сега таа објави ...

Во автомобилот ечи песна од Лепа Брена, Дара Бубамара гази 155 км на час – ја погоди песната, па ги крена рацете од ...

Курир - 25.02.2021

Пејачката повторно објави видео во кое покажува небрежност во сообраќајот. Пејачката Дара Бубамара досега неколку пати објавуваше видео од автомобилот, додека „диво“ вози на автопат, возејќи над ограничувањето на брзината или возејќи го нејзиниот ...

Дара Бубамара повторно дивее: Не управува со воланот и брзина од 158 км на час (ФОТО)

Локално - 25.02.2021

Пејачката Дара Бубамара е позната како некоја која негува љубов кон бесните и скапи автомобили, со кои често се фали. Познато е и дека сака брзо возење, затоа што често објавува видео од автомобилот на својот Инстаграм профил, додека е „дивее“ на ...

„Дара од Јасеновац“ ќе ја напушти трошната куќа: Доби понуда која не се одбива

Женски магазин - 25.02.2021

По шокантната животна приказна за ѕвездата на филмот „Дара од Јасеновац“ Билјана Чекиќ, која живее во недовршена куќа во село во близина на Козарска Дубица, со нејзиниот брат, сестра и татко, а која е напуштена од нејзината мајка, голем број на луѓе ...

Хероината од „Дара од Јасеновац“ живее во тешки услови: Станува во 6 часот, храни добиток, мајката ги напуштила ВИДЕО

+инфо - 25.02.2021

Билјана Чекиќ, 13-годишно девојче кое се прослави со улогата на Дара во филмот „Дара од Јесеновац“, е напуштена од својата мајка пред шест години, а за неа, и постариот брат и сестра се грижи нивниот татко Радован.

,,Дара од Јасеновац” – филм што го крена Балканот на нозе

Frontline - 25.02.2021

Се чини дека ниеден филм од поранешна Југославија не предизвика толку коментари и реакции како „Дара од Јасеновац“. Откако беше премиерно прикажан во кино во Грачаница, сè до трката за влез во конкуренција за „Оскар“, а потоа и елиминацијата од ...

Ужасите на сестрата Барта во филмот „Дара од Јасеновац“: Децата ги тепале со прачки, а после на отворените рани им ...

Слободен Печат - 25.02.2021

Српскиот филм „Дара од Јасеновац“ ги потресе луѓето од регионот кои по прикажувањето на филмот не престануваат да ги коментираат потресните сцени, а публиката е потресена од злоделата на жената со небеско сини очи.

Мајка ѝ ја напуштила пред 6 години, татко ѝ ја одгледува сам: Животната приказна на главната актерка од „Дара од ...

Хаштаг - 24.02.2021

Тринаесетгодишната Билјана Чекиќ маестрално ја одигра улогата на Дара во остварувањето „Дара од Јасеновац“, а нејзиниот татко Радован е повеќе од горд на својата наследничка која за споменатата улога беше избрана од 2.000 деца.

„Дара од Јасеновац“ - филм што го крена Балканот на нозе

Факултети - 24.02.2021

Се чини дека ниеден филм од поранешна Југославија не предизвика толку коментари и реакции како „Дара од Јасеновац“. Откако беше премиерно прикажан во кино во Грачаница, сè до трката за влез во конкуренција за „Оскар“, а потоа и елиминацијата од ...