TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доналд Трамп Јуниор одбил да даде детали за рускиот состанок

Глас на Америка - 07.12.2017

На прашањата на законодавците што разговарал со неговиот татко, во тоа време претседателски кандидат, тој не одговорил ВАШИНГТОН — Доналд Трамп Јуниор одбил да одговори на прашањата на законодавците, за разговорите што ги имал со неговиот татко, во ...

Вечерата на Трамп има 2.672 калории

+инфо - 07.12.2017

Типична вечера на Доналд Трамп се состои од два хамбургери „биг мека“, 2 рибни филети и чоколаден шејк. Не е тајна дека американскиот претседател Доналд Трамп сака брза храна. Сепак, неговата типична нарачка во „Мекдоналдс“ и понатаму шокира со ...

Синот на Доналд Трамп сведочеше на затворена седница на комисија на Конгресот

+инфо - 07.12.2017

Тема на сведочењето е истрагата што се води за евентуалните врски на кампањата на Трамп со руски служби. Доналд Трамп помладиот, најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп синоќа сведочеше на затворена седница на Комитетот за ...

Отфрлено барањето за импичмент на Трамп

Локално - 07.12.2017

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со огромно мнозинство ја отфрли предлог-резолуцијата за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп, што ја поднесе демократскиот конгресмен од Тексас, Ал Грин.

Омилениот оброк на Трамп не е за секого...

Н.Македонија - 06.12.2017

Омилениот оброк на Трамп не е за секого Познато е дека Доналд Трамп е голем љубител на брза храна, со што јавноста доби прилика и подетално да се запознае со прехранбените навики на американскиот претседател, благодарение на книга чии автори се ...

Милер бара од Дојче банк податоци за сметките на Трамп

Р.С.Европа - 06.12.2017

Специјалниот американски советник Роберт Милер побарал од германската Дојче банк податоци за сметките на претседателот Доналд Трамп и неговото семејство, јавуваат медиумите, цитирајќи луѓе блиски до истрагата.

Синот на Доналд Трамп сведочеше на затворена седница на комисија на Конгресот

Сител - 07.12.2017

Доналд Трамп помалдиот, најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп синоќа сведочеше на затворена седница на Комитетот за разузнавање на Конгресот на САД. Тема на сведочењето е истрагата што се води за евентуалните врски на кампањата на ...

Претставничкиот дом го отфрли барањето за импичмент на Трамп

А1 On - 07.12.2017

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со огромно мнозинство ја отфрли предлог-резолуцијата за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп, што ја поднесе демократскиот конгресмен од Тексас, Ал Грин.

Претставничкиот дом го отфрли барањето за импичмент на Трамп

+инфо - 07.12.2017

Ниту еден републиканец не се согласи со започнување процедура за отповикување на Трамп, но предлогот не беше поддржан ниту од голем број демократи. Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со огромно мнозинство ја отфрли ...

Синот на Трамп сведочеше во истрагата за „руските врски“

Нова ТВ - 07.12.2017

Доналд Трамп помладиот, најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп синоќа сведочеше на затворена седница на Комитетот за разузнавање на Конгресот на САД. Тема на сведочењето е истрагата што се води за евентуалните врски на кампањата на ...

Претставничкиот дом го отфрли барањето за импичмент на Трамп

Курир - 07.12.2017

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со огромно мнозинство ја отфрли предлог-резолуцијата за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп, што ја поднесе демократскиот конгресмен од Тексас, Ал Грин.

Синот на Доналд Трамп сведочеше на затворена седница на комисија на Конгресот

А1 On - 07.12.2017

Доналд Трамп помалдиот, најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп синоќа сведочеше на затворена седница на Комитетот за разузнавање на Конгресот на САД. Тема на сведочењето е истрагата што се води за евентуалните врски на кампањата на ...

Претставничкиот дом го отфрли барањето за импичмент на Трамп

Сител - 07.12.2017

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со огромно мнозинство ја отфрли предлог-резолуцијата за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп, што ја поднесе демократскиот конгресмен од Тексас, Ал Грин.

Претставничкиот дом го отфрли барањето за импичмент на Трамп

24 Вести - 07.12.2017

Претставничкиот дом на американскиот конгрес со огромно мнозинство ја отфрли Предлог-резолуцијата за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп. „Против“ Предлог-резолуцијата гласаа 364 конгресмени, додека 58 ја поддржаа.

Претставничкиот дом го отфрли барањето за импичмент на Трамп

Маркукуле - 07.12.2017

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со огромно мнозинство ја отфрли предлог-резолуцијата за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп, што ја поднесе демократскиот конгресмен од Тексас, Ал Грин.

Претставничкиот дом го отфрли барањето за импичмент на Трамп

Алфа - 07.12.2017

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со огромно мнозинство ја отфрли предлог-резолуцијата за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп, што ја поднесе демократскиот конгресмен од Тексас, Ал Грин.