TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рафаел Надал потврди, во јануари се враќа на тенисот

Gol.mk - 01.12.2023

Рафаел Надал во јануари и дефинитивно се враќа на тенисот за својата последна натпреварувачка година. Тој веќе долго паузира и работи за да биде на добро физичко ниво и покрај сите повреди за да игра во 2024 година, а потоа најави повлекување.

Надал потврди дека ќе игра во Бризбејн

Макфакс

Надал го потврди дека ќе игра во Бризбејн

Опсервер

Надал го потврди дека ќе игра во Бризбејн

TopSport

ФОТО + ВИДЕО | Невиден луксуз: Сите вили и куќи на Новак Ѓоковиќ

Слободен Печат - 01.12.2023

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ дел од парите од својата плодна кариера ги вложи во недвижнини , па ги има многу ширум светот. Семејството Ѓоковиќ поседува вили ширум светот, а секоја од нив чини цело богатство.

Конечно достапни официјалните информации од допинг тестот на Ѓоковиќ: Официјалното соопштение ги разочара многумина!

Убавина и Здравје

Реално ли е ова очекување: Само еден тенисер може да го прати Ѓоковиќ во пензија идната година

Спортклуб

Муратоглу: Ѓоковиќ стави крај на „GOAT“ дебатата

Дерби

Познатиот тениски тренер зборуваше за Новак: „Никогаш не сум видел такво нешто во историјата, тој е THE GOAT“

Во Центар

Патрик Муратоглу: Ѓоковиќ сега е во иста физичка форма како пред 10 години

Слободен Печат

Еве зошто Ѓоковиќ никогаш не е номиниран за наградата која Федерер ја освоил 13 пати

Слободен Печат

Слободен Печат Слободен Печат TopSport

„На Надал му посакувам сè најдобро, но неговото време помина“

Gol.mk - 01.12.2023

Рик Мачи, поранешниот тренер на сестрите Вилијамс, смета дека времето на Рафаел Надал поминало. Американскиот стручњак е убеден дека шпанскиот тенисер нема да биде кандидат за Грен слем титулата следната година, ниту на неговиот омилен турнир Ролан ...

„На Надал му помина времето, не може да игра како во минатото…“

СуперСпорт

„Времето на Надал е поминато, тој не може повеќе ништо на терените“

Екипа

Рафаел Надал се враќа на тенисот по Божиќ

Курир

Руне си посака желба за 2024. година: Финале против Ѓоковиќ на неговиот омилен терен

Дерби - 01.12.2023

Холгер Руне се врати во посакуван правец откако отпочна соработка со Борис Бекер и почна да личи на играч кој може да брка највисоки дострели, па добриот крај на 2023-та година го круниса со многу важна вест.

Руне: Ако имам една желба за 2024, тоа е да го победам Ноле за трофејот на АО

Gol.mk

Руне: Најголема желба за 2024 ми е да го победам Ѓоковиќ во финале на Отвореното првенство на Австралија

Спортманија

Бекер: Имам дозвола да му се обраќам на Руне со „ѓубре!“

Спортклуб

Руне ја напаѓа титулата во Мелбурн, во финалето го посакува Ѓоковиќ

Екипа

Руне: Сакам да го победам Ѓоковиќ во финалето на Австралијан опен!

Sport 1

Руне има идеално сценарио: Сакам да го победам Ѓоковиќ во финалето на АО

Дерби

Слободен Печат TopSport Макфакс Скопје1 Спортски

Се знае каде ќе стартува Новак во новата сезона! На ваков стадион досега не е одигран тениски натпревар!

Во Центар - 30.11.2023

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе одигра егзибициски меч против Карлос Алкараз на „Ријад сезонски куп“. Натпреварот е закажан за 27 декември. Увертирата на ова големо пријателско тениско дерби ќе се одигра ден претходно.

Алкараз: Тука сме да го запреме Ѓоковиќ во остварување на неговите цели

Gol.mk

Алкараз му се закани на Ѓоковиќ

Спортски

Алкараз: Сакам да ја запрам доминацијата на Ѓоковиќ!

Sport 1

Алкарас уште сега му се заканува на Новак за следната сезона

Спортманија

Алкараз му се закани на Ѓоковиќ пред новата сезона

СуперСпорт

Алкараз се заканува: Се ќе сториме да го спречиме Новак да освои “Голден Слем“!

SportSport

Независен Либертас 24Инфо +инфо Н.Македонија Во Центар Вечер Прес 24 Вести