TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо по повредата на Сон: Повредата ни ги скрши срцата… (ФОТО)

СуперСпорт - 18.02.2020

Тотенхем утре на домашен терен игра против Лајпциг во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони, а пред дуелот Жозе Мурињо доби катастрофални вести затоа што нема да може да смета на еден од најдобрите фудбалери Сон Хеунг-Мин.

Мурињо: Повредата на Сон ни ги скрши срцата

Опсервер - 18.02.2020

– Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо откри дека неговиот играч Хјун Мин-сон речиси сигурно ќе го пропушти остатокот од сезоната и рече дека повредата на корејскиот репрезентативец „ги скршило срцата“ на „петлите“.

Мурињо му се чуди на портпаролот на Тотнем: Не знам зошто објави такво соопштение, тешко дека Сон ќе заигра оваа сезона

24Фудбал - 18.02.2020

Тренерот на Тотнем, Жозе Мурињо вели дека Хеунг мин Сон нема да игра повеќе оваа сезона и се чуди на оптмизмот кој портпаролот на клубот го изразил во соопштението кое што беше објавено. „Спарси“ денеска соопштија дека Хеунг мин Сон заработил ...

Мурињо спротивно од тврдењата на клубот: Повеќе не сметам на Сон оваа сезона...

Gol.mk - 18.02.2020

Португалскиот тренер Жозе Мурињо никако не може да крене глава откако пристигна во Тотенхем. Проблемите со повредени играчи не му овозможуваат на еден од најдобрите менаџери на денешницата да ги оствари посакуваните резултати и да ја наметне својата ...

Прогнозите не се добри: Мурињо го отпиша Сон до крајот на сезоната

Спортски - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Сон Хунг Мин, се повреди во натпревар од 26-то коло од Премиер лигата против Астон Вила. На 27-годишниот напаѓач му беше дијагностицирана фрактура на десната рака, па ќе мора да оди на операција.

Лоши вести за Мурињо пред важните дуели

SportMedia - 18.02.2020

Фудбалерите на Тотенхем овој викенд славеа на гости кај Астон Вила со 3-2 во меч од 24. коло во Премиер-лигата. Јунакот на лондскиот тим беше Сон Хеунг Мин кој во четвртата минута од продолжението постигна гол за победа.

Нема крај за проблемите на Мурињо, сега и Сон ќе паузира подолг период

Gol.mk - 18.02.2020

Тотенхем потврди дека Хеунг Мин Сон ќе прави пауза неколку недели поради повреда на рамото со која се здоби на дуелот со Астон Вила. Фрактурата ќе го натера корејскиот напаѓач да оди на операција, што се нови лоши вести за Жозе Мурињо, кој веќе има ...

Голем удар за Тотенхем пред мечот во ЛШ против Лајпциг

Спортклуб - 18.02.2020

Фудбалерот на Тотенхем, Мин Сон, ја скрши десната рака, соопштија денеска од англискиот клуб. Сон ќе мора да замине на операција и ќе биде отсутен неколку недели. Фудбалерот од Јужна Кореја се повреди во неделата за време на натпреварот со Астон ...

Мурињо го загуби и Сон, Кореецот мора на операција

24Фудбал - 18.02.2020

Сон заработил скршеница на десната рака на мечот со Астон Вила, во текот на оваа недела ќе се оперира. Сон уште во првата минута на мечот со Астон Вила ја скршил раката но остана во игра цел меч, даде два гола и беше клучен за победата од 3-2.

Мурињо: Дали ќе се откажеме или ќе се бориме? Секако дека ќе се бориме

Sport M - 18.02.2020

Тотенхем утре домашен терен го игра против Лајпциг првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. -текстот продолжува по рекламата- Пред утрешниот натпревар, Жозе Мурињо ја дозна лошата вест бидејќи нема да може да смета на својот ...

Нема крај на проблемите за Мурињо: Остана и без Сон за клучниот дел од сезоната

Sport 1 - 18.02.2020

Фудбалерите на Тотнем минатиот викенд победија против Астон вила со 3-2 во мечот од 26. коло во Премиерлигата, а јунак на лондонскиот гигант беше Хеунг-Мин Сон. Сепак, по мечот Сон се пожали на болки во десната рака, по што бил испратен на ...

Сон дал два гола со скршена рака, но сега ќе мора да паузира

Екипа - 18.02.2020

Жозе Мурињо се соочува со нов огромен проблем откако по Хари Кејн остана без уште еден клучен фудбалер во нападот на Тотенхем. Хеунг Мин Сон беше херој на неделниот меч со Астон Вила постигнувајќи два гола во победата од 2-3 на „Вила Парк“, за ...

Нов тежок удар за Мурињо: Остана без моментално најдобриот играч за клучниот период од сезоната

Дерби - 18.02.2020

Жозе Мурињо извесен период мака мачи со повредените фудбалери, посебно во офанзивниот дел од тимот. Јасно е дека најмногу недостасува капитенот Хари Кејн, но неговото отсуство барем досега солидно го пополнуваше Хеунг Мин Сон кој прерасна во ...

Тежок удар за Мурињо: Сон е повреден!

Спортски - 18.02.2020

Фудбалерите на Тотенхем за викендот на гости ја победија Астон Вила со 3:2 во 26 коло од Премиер лигата. Херој на лондонскиот клуб беше Сон Хеунг Мин во четвртата минута од судиското продолжение, Но, после натпреварот Сон се пожали на болки во ...

Хендикеп за Тотенхем: Сон ја скршил раката

Локално - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Сон Хунг Мин, се повреди во натпревар од 26-то коло од Премиер лигата против Астон Вила (3:2). На 27-годишниот напаѓач му беше дијагностицирана фрактура на десната рака. Тој ќе биде подложен на операција оваа недела.

Тотенхем остана без Сон во најважниот дел од сезоната

Sport M - 18.02.2020

Навивачите на Тотенхем ја совладаа Астон Вила со 3:2 минатиот викенд во 26-то коло од Премиер лигата. -текстот продолжува по рекламата- Херој на лондонскиот клуб беше Сон Хеунг-Мин кој постигна гол за победа во четвртата минута од судиското ...

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен Печат - 18.02.2020

После само 31 секунда игра на дуелот против Астон Вила, повреда заработи Јужнокореецот Сон кој ќе мора да оди на операција. Капитенот Хари Кејн практично ја заврши сезоната, а уште еден од носителите на играта ќе биде надвор од терените во наредниот ...

Проблем за Мурињо, се повреди Сон

TopSport - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем Сон-мин ќе мора да паузира неколку недели поради повреда на рамото, соопшти клубот од северен Лондон. Репрезентативецот на Јужна Кореа на натпреварот со Астон Вила, а кој постигна два гола во победата 3:2, доживеал фрактура на ...

Проблем за Мурињо: Сон оди на операција

Спортманија - 18.02.2020

Кореецот беше херој на Петлите во дуелот против Астон вила, во кој воедно се здоби со повреда на десната рака. Сон Хеунг-мин во текот на оваа недела ќе оди на операција да му се корiгира фрактурата на десната рака.

Нови проблеми за Мурињо, Сон мора да оди на операција

МКД - 18.02.2020

Сон заработил скршеница на десната рака на мечот со Астон Вила, во текот на оваа недела ќе се оперира. Сон уште во првата минута на мечот со Астон Вила ја скршил раката но остана во игра цел меч, даде два гола и беше клучен за победата од 3-2.

Проблем за Мурињо, се повреди Сон

Макфакс - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем Сон-мин ќе мора да паузира неколку недели поради повреда на рамото, соопшти клубот од северен Лондон. Репрезентативецот на Јужна Кореа на натпреварот со Астон Вила, а кој постигна два гола во победата 3:2, доживеал фрактура на ...

Нов тежок удар за Мурињо: Остана без моментално најдобриот играч за клучниот период од сезоната

Точка - 18.02.2020

Жозе Мурињо извесен период мака мачи со повредените фудбалери, посебно во офанзивниот дел од тимот. Јасно е дека најмногу недостасува капитенот Хари Кејн, но неговото отсуство барем досега солидно го пополнуваше Хеунг Мин Сон кој прерасна во ...

Сон Хунг Мин ќе пропушти 6-8 недели поради скршена рака

Опсервер - 18.02.2020

– Напаѓачот на Тотенхем, Сон Хунг Мин, се повреди во натпревар од 26-то коло од Премиер лигата против Астон Вила (3:2). На 27-годишниот напаѓач му беше дијагностицирана фрактура на десната рака. Тој ќе биде подложен на операција оваа недела.

Сон Хунг Мин ќе пропушти 6-8 недели поради скршена рака

А1 On - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Сон Хунг Мин, се повреди во натпревар од 26-то коло од Премиер лигата против Астон Вила (3:2). На 27-годишниот напаѓач му беше дијагностицирана фрактура на десната рака. Тој ќе биде подложен на операција оваа недела.

Сон Хунг Мин ќе пропушти 6-8 недели поради скршена рака

Курир - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Сон Хунг Мин, се повреди во натпревар од 26-то коло од Премиер лигата против Астон Вила (3:2). На 27-годишниот напаѓач му беше дијагностицирана фрактура на десната рака. Тој ќе биде подложен на операција оваа недела.

Заврши сезоната за Сон Хјон-мин, мора на операција за скршената рака

Кајгана - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем Сон Хјон-мин се повреди во натпреварот од 26. коло од Премиер лигата против Астон Вила (3:2). На 27-годишниот напаѓач му беше дијагностицирана фрактура на десната рака и се очекува во текот на неделава да му биде направена ...

Нови проблеми за Мурињо, се повреди Сон

ММС - 18.02.2020

Напаѓачот на Тотенхем Сон-мин ќе мора да паузира неколку недели поради повреда на рамото, соопшти клубот од северен Лондон. Репрезентативецот на Јужна Кореа на натпреварот со Астон Вила, а кој постигна два гола во победата 3:2, доживеал фрактура на ...

Некој лаже во Тотнем, Мурињо вели дека сезоната за Сон практично е завршена

МКД - 18.02.2020

Жозе Мурињо се чуди на соопштението кое Тотнем го објави за повредата на Хеунг мин Сон и вели дека напаѓачот тешко ќе заигра повторно оваа сезона. „Спарси“ денеска соопштија дека Хеунг мин Сон заработил фрактура на раката на дуелот против Астон Вила ...

Мурињо: Повредата на Сон ни ги скрши срцата

Локално - 18.02.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо откри дека неговиот играч Хјун Мин-сон речиси сигурно ќе го пропушти остатокот од сезоната и рече дека повредата на корејскиот репрезентативец „ги скршило срцата“ на „петлите“.

Мурињо: Повредата на Сон ни ги скрши срцата

MakPress - 18.02.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо откри дека неговиот играч Хјун Мин-сон речиси сигурно ќе го пропушти остатокот од сезоната и рече дека повредата на корејскиот репрезентативец „ги скршило срцата“ на „петлите“.