TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕ СПРЕМА ЛИКВИДАЦИЈА НА ЕЛ ЧЕКА: Висок функционер на ДУИ нарачател на атентат врз “БОМБАШОТ”

Магазин - 17.07.2019

Шеќерим Ахмеди или во јавноста познат како „бомбашот“ Ел Чека и натаму жестоко ја дрма јавноста во Македонија со неговите бомби кон функционерите од ДУИ, кои по се изгледа им нема крај. Премиерот Зоран Заев денеска јавно го повика Ел Чека да ги ...

Ел Чека му одговори на Заев: Да ви ги еб*м законите на таа ваша држава

365 - 17.07.2019

На Шекерим Ахмеди, алијас Ел Чека, не му требаше предолго за да одговори на провокацијата на премиерот Зоран Заев, кој одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција му порача уште сега да објавува „бомби“ за него, ако ги има, ...

Ел Чека со закани до Ахмети И Заев - премиерот побара број да му каже дека ќе одговара

24 Вести - 17.07.2019

Премиерот побара број од Ел Чека за да му се јави, Ахмети, пак лут зошто бомбите се само за ДУИ. Кичевецот Шеќерим Ахмеди или во јавноста познат како „бомбашот“ Ел Чека и натаму ја тресе јавност - им нема крај на бомбите за интегративците на Ахмети.

Ел Чека со закани до Ахмети и Заев - Премиерот побара број да му каже дека ќе одговара

Сител - 17.07.2019

Две емотивни реакции- на Ахмети во Сарај и на Заев во владата предизвикаа бомбите кои Ел Чека со месеци ги објавува на фејсбук. По вчерашниот говор на Ахмети во кој лидерот на ДУИ обвини дека не случајно се објавуваат само приватни разговори за ДУИ, ...

Заев „го мотивира“ Ел Чека да објавува „бомби“ и за него: Еве пред камери ти кажувам, ќе одговараш (ВИДЕО)

365 - 17.07.2019

Премиерот Заев е згрозен од „она што го слуша“ при нелегалното објавување на неовластено стекнатите прислушувани разговори од страна на Шекерим Ахмеди, во јавноста актуелен како Ел Чека, бидејќи, како што рече, таму има пред сè приватни разговори.

Ел Чека му возврати на Заев: Ти пропадна планот за рекетирање

А1 On - 17.07.2019

Шеќерим Ахмеди , познат во јавноста како Ел Чека возврати на обвинувањата на премиерот Зоран Заев дека кога-тогаш ќе одговара за објавувањето на прислушуваните материјали на „Фејсбук“. „Зоран Заев знам дека те боли што пропадна организираниот ...

Заев му порача на Ел Чека дека ќе одговара, Ахмети се лути зошто бомбите се само за ДУИ

Нова ТВ - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев рече дека во врска со „бомбите“ што лицето Ел Чека ги објавува, МВР постапува, а власта се обратила и до државите сојузници од каде што мислат дека неовластено се лиферуваат снимени разговори, за законски да се постапи.

Дајте ми број од тој Ел Чека јас да му се јавам, рече Заев

МКД - 17.07.2019

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната прес-коференција премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање.

Ахмети: Зошто се објавуваат „бомби“ само за ДУИ? Заев: Дајте ми го бројот на „Ел Чека“ да го прашам

ТВ21 - 17.07.2019

Видно вознемирен, лидерот на ДУИ, Али Ахмети во својот говор во Сарај, јавно праша зошто „Ел Чека“ објавува приватни разговори само за функционери на ДУИ. Но, ефектот од сето ова, вели не трае долго бидејќи ДУИ е партија произлезена од војната.

Нека објави Ел Чека и мои разговори, ама да знае дека ќе одговара, кажа Заев

Сакам да кажам - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев го повика кичевецот со псевдоним Ел Чека да објави и негови разговори на Фејсбук, откако од него беше побаран коментар за прашањето на Али Ахмети зошто Ел Чека објавува само разговори на ДУИ, а не и на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.

Заев кон Ел Чека: Зошто бе пријателе објавуваш бомби само за Ахмети, но не и за мене?

Фокус - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција јавно го праша ликот со псевдоним Ел Чека, зошто не објавува „бомби“ за него, туку само за лидерот на ДУИ, Али Ахмети. „Ме интересира зошто има приватни разговори само за ДУИ.

Ел Чека му возврати на Заев

ММС - 17.07.2019

Шеќерим Ахмеди , познат во јавноста како Ел Чека возврати на обвинувањата на премиерот Зоран Заев дека кога-тогаш ќе одговара за објавувањето на прислушуваните материјали на „Фејсбук“. „Зоран Заев знам дека те боли што пропадна организираниот ...

(ВИДЕО) Заев до Ел Чека: Слободно објави ако имаш нешто за мене! Секако ќе одговараш!

Алсат-М - 17.07.2019

Ако „Ел Чека“ има нешто и за мене, слободно нека објави, рече денеска премиерот Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со вчерашниот говор на лидерот на ДУИ, во кој Ахмети го наметнува прашањето зошто таканаречениот „Ел Чека“ не пушта ...

Заев: еден ден ќе одговараш, Ел Чека: ти пропадна планот за рекет

Алфа - 17.07.2019

Заев му се закани на Ел Чека – преку медиумите му порача дека еден ден ќе одговара пред институциите на правдата. Тој откри дека веќе разговарале со странските партнери од САД од каде Шеќерим Ахмеди наводно ги објавува „бомбите“.

Заев: Дајте телефон од Ел Чека да го прашам зошто не објавува и за мене, ќе одгвара!

+инфо - 17.07.2019

Ако имате некој телефон од господинот Ел Чака, дајте ми за да му се јавам „чекај бе, пријател, зошто ти само за господинот Ахмети објавуваш, а не и за мене?“, рече премиерот Зоран Заев прашан за коментар на вчерашното прашање на Али Ахмети зошто ...

(ВИДЕО) Заев до Ел Чека: Објави разговори и за мене, ќе одговараш кога-тогаш

А1 On - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека институциите постапуваат по објавените „бомби“ на Ел Чека. – Институциите постапуваат за објавените разговори од Ел Чека. Се имаме обратено до сојузниците, во држави од каде мислиме дека ...

Заев: Ел Чека ќе одговара, нека објави и за мене

Локално - 17.07.2019

МВР постапува, а се имаме обратено и до државите партнери – сојузници од каде што мислиме дека неовластено се лиферуваат снимени разговори, што е забрането со закон, за законски да се постапи.

Ел Чекa: Прислушувањето го направи некој друг, а не Груевски и Мијалков

Нетпрес - 17.07.2019

Ел Чека на Фејсбук со нов статус откако премиерот Зоран Заев му порача дека ќе одговара. -Зоран Заев, доста велиш дека прислушувањето го правела претходната влада, тогаш зошто тие криминалци на ВМРО ги прислушкувале нивните разговори каде што ги ...

Заев до „Ел Чека“: Ако има „бомби“ и за мене нека објави додека може бидејќи ќе одговара

Press24 - 17.07.2019

Премиерот Заев на денешната прес конференција најави разрешување на високи државни функционери, директори, раководители, членови на управни одбори и владини институции, а после пресот одговараше на новинарски прашања.

Заев: Не сум зборувал со Јанева пред да ѝ го одземат телефонот

Точка - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев кажа дека не се слушнал со Катица Јанева по шпекулациите дека специјалната обвинителка контактирала со високи функционери пред да ѝ се одземе телефонот. „Јавното обвинителство е должно да каже дали се злоупотребува Катица Јанева ...

Заев: Се надевам дека бомбите од Ел Чека не се излезени од СЈО

Макфакс - 17.07.2019

Институциите постапуваат за објавените разговори од Ел Чека, рече премиерот, Зоран Заев, на денешната прес-конференција во Владата. „Се имаме обратено до сојузниците во држави од каде мислиме дека тоа се прави, објавувањето на снимките“, одговори ...

Ел Чека му се закани на Ахмети: Ќе те убие албанска крв Антиќу, се гледаме наскоро!

+инфо - 17.07.2019

Кичевскиот бомбаш кој живее во Чикако, Ел Чека на Фејсбук излезез со директна закана по живот до лидерот на ДУИ Али Ахмети, испровоциран од вчерашниот говор на Ахмети. Лидерот на ДУИ вчера во говор од скопски Сарај порача дека прислушуваните ...

Од премиерот до Ел Чека: „Ќе одговараш!“

Либертас - 17.07.2019

„Овој човек („Ел Чека“) не води никаква грижа за тоа што го прави и за приватноста на лицата во разговорите. Затоа треба да одговара. Дали за мене има да објави? Нека објави, и за тоа ќе одговара.

Заев би му се јавил на Ел Чека да го праша зошто објавува „бомби“ само за Ахмети

Слободен Печат - 17.07.2019

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната прес-коференција премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање.

Заев: „Ел Чека“ ќе одговара кога тогаш, ако има „бомби“ за мене слободно нека ги објави (ВИДЕО)

ТВ21 - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев на прашањето зошто „Ел Чека“ не објавува бомби за други партии, туку само за ДУИ, истакна дека за тоа треба да го прашааме објавувачот. „Прашајте го Ел Чека зошто не објавува бомби, туку само за ДУИ.

ДУИ му спрема атентат на Ел Чека?

Република - 17.07.2019

Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, во правосудните органи на САД пријавил дека против него се подготвувал атентат, велат извори на весникот Лајм . Според овој извор, нарачател на атентатот е висок функционер на ДУИ, кој минатиот месец, два до три ...

Заев: Дајте број од Ел Чека да го прашам зошто не објавува бомби од мене

24Инфо - 17.07.2019

Дајте број од Ел Чека да го прашам зошто не објавува бомби од мене- рече Заев. Овој човек треба да одговара. Еве го повикувам и за мене да објави бомби. Пред камера му ветувам дека ќе одговара- дециден беше ...

Ел Чека му одговори на Заев: Проблем ти е што ти пропадна планот за рекет и уцени!

Курир - 17.07.2019

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната прес-коференција премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање.

Заев: Да му се јавам на Ел Чека и да го прашам зошто не објавува бомби за мене

еМагазин - 17.07.2019

На новинарско прашање за коментар од страна на премиерот Зоран Заев дека лидерот на ДУИ, Али Ахмети бил лут што Ел Чека објавувал бомби само за нив, премиерот рече „дајте телефон да му се јавам и да го прашам зошто не објавува бомби за мене“.

Ел Чека му одговори на Заев: Знам кој ти е проблемот, пропадна планот за рекетирање и уценување

PressingTV - 17.07.2019

Ел Чека му одговори на премиерот Заев. Постирајќи видео од прес конференцијата во Влада, Ел Чека на фејсбук напиша: Најдобар брате мој, ја превртуваме државата“. Веднаш потоа објави и неколку статуси на фејсбук со порака до премиерот Заев, но дел од ...

Лајм: Истрага за функционер на ДУИ, испратил пари во Америка за убиство на Ел Чека!

Курир - 17.07.2019

Истрага за функционер на ДУИ за кој се претпоставува дека испратил пари во Америка за убиството на Ел Чека. Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, во правосудните органи на САД пријавил дека против него се подготвувал атентат, велат извори на весникот ...

Тресејќи се, Ахмети го прашува Ел Чека: Зошто нема бомби и за СДСМ и за ВМРО?

Република - 17.07.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети во ретко емотивен говор одржан на изборот на оретседател на сарајскиот огранок зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека. Ахмети зборуваше за селективната правда, која, според него, се случува во Македонија.

НАЈСИЛНАТА БОМБА ОДЕКНА ВО ЈАВНОСТА: Ел Чека повторно ја здрма македонската јавност

Магазин - 16.07.2019

Ел Чека кој од Чикаго поостојано пушта бомби во јавноста, т.е објавува прислушувани материјали, оваа снимка можеби е една од најсилната бомба која одекнала во јавност досега. Во аудио снимата може да се слушне дека станува збор за разговор межу ...

Ел Чека со најсилна бомба досега: Разговараат браќата Али и Фекри Ахмети (ВИДЕО)

Expres - 16.07.2019

Кичевчанецот со прекар Ел Чека кој од Чикаго, САД објавува прислушувани материјали ја објави можеби најсилната аудио бомба досега. Од тоа што може да се слушне се работи за разговор меѓу лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот брат ...

Заев до Ел Чека: Чекај бе пријател зошто објавуваш за Ахмети, а не објавуваш за мене?

Курир - 17.07.2019

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, истакна премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање. -Ако имате некој телефон дајте ми од тој, како се вика, Ел Чека да му се ...

Дајте ми број од тој Ел Чека јас да му се јавам да му кажам дека ќе одговара, рече Заев

Вечер - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев го повика кичевецот со псевдоним Ел Чека да објави и негови разговори на Фејсбук, откако од него беше побаран коментар за прашањето на Али Ахмети зошто Ел Чека објавува само разговори на ДУИ, а не и на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.

Заев кон Ел Чека: Зошто бе пријателе објавуваш бомби само за Ахмети, но не и за мене?

Бриф - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција јавно го праша ликот со псевдоним Ел Чека, зошто не објавува „бомби“ за него, туку само за лидерот на ДУИ, Али Ахмети. „Ме интересира зошто има приватни разговори само за ДУИ.

Ел Чека му одговори на Заев: Знам дека те боли што пропадна органзираниот криминал што го имаше во СЈО

еМагазин - 17.07.2019

Ел Чека му одговори на премиерот Зоран Заев кој денеска му порача дека кога-тогаш ќе одговара, и да објави „бомби“ и за него ако има. „Зоран Заев знам дека те боли што пропадна органзираниот криминал што го имаше во СЈО, ти пропадна планот за ...

Ел Чека му возврати на Заев: Ти пропадна планот за рекетирање

24Инфо - 17.07.2019

Шеќерим Ахмеди , познат во јавноста како Ел Чека возврати на обвинувањата на премиерот Зоран Заев дека кога-тогаш ќе одговара за објавувањето на прислушуваните материјали на „Фејсбук“. „Зоран Заев знам дека те боли што пропадна организираниот ...

„Вистината за ДУИ“ на Ел Чека !

Локално - 16.07.2019

Само во последните 48 часа одекнаа нови десетина „бомби“ за лидерот на ДУИ Али Ахмети, за дел од раководството на ДУИ како и разговорите на поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Заев испрати порака до Ел Чека – Ќе одговара!

Centar - 17.07.2019

Премиерот запрашан за коментар за изјавата на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека „бомбите“, кои ги објавува Ел Чека, се насочени само кон ДУИ, а не и кон СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, вели: „Ако имате некој телефон од господинот Ел Чака, дајте ми за да му се јавам ...

Заев: Ел Чека ќе одговара, нека објави и за мене

Независен - 17.07.2019

МВР постапува, а се имаме обратено и до државите партнери – сојузници од каде што мислиме дека неовластено се лиферуваат снимени разговори, што е забрането со закон, за законски да се постапи.

Ел Чека на Фејсбук: Прислушкувањето го направи некој друг, а не Груевски и Мијалков

Курир - 17.07.2019

Ел Чека на Фејсбук со нов статус откако премиерот Зоран Заев му порача дека ќе одговара. -Зоран Заев, доста велиш дека прислушувањето го правела претходната влада, тогаш зошто тие криминалци на ВМРО ги прислушкувале нивните разговори каде што ги ...

Заев до Ел Чека: Ќе одговараш

Скопје1 - 17.07.2019

На денешната пресс конференција на новинарско прашање зошто „Ел Чека“ објавува само „бомби“ за ДУИ, а не за СДСМ и ВМРО- ДПМНЕ премиерот шеговито кажа: Доколу некој има негов број дајте ми и ќе го прашам.

Ел Чека му се закани на Ахмети: Ќе те убие албанска крв Антиќу, се гледаме наскоро!

Курир - 17.07.2019

Кичевскиот бомбаш кој живее во Чикако, Ел Чека на Фејсбук излезез со директна закана по живот до лидерот на ДУИ Али Ахмети, испровоциран од вчерашниот говор на Ахмети. Лидерот на ДУИ вчера во говор од скопски Сарај порача дека прислушуваните ...

Заев му порача на Ел Чека: Ќе одговараш!

Република - 17.07.2019

Овој човек (Ел Чека) не води никаква грижа за тоа што го прави и за приватноста на лицата во разговорите. Затоа треба да одговара. Дали за мене има да објави? Нека објави, и за тоа ќе одговара.

Ел Чека му одговори на Заев: Проблем ти е што ти пропадна планот за рекет и уцени!

Нетпрес - 17.07.2019

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната прес-коференција премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање.

Ел Чека до Заев: Да ти ги *бам законите на таа држава што ги ослободува криминалците!

Слободен Печат - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев му порача на Ел Чека дека ќе одговара за бомбите кои ги објавува на социјалните мрежи. Ел Чека му одговори на премиерот Заев. Постирајќи видео од прес конференцијата во Влада, Ел Чека на фејсбук напиша: „Најдобар брате мој, ја ...

Заев: Дајте ми број од Ел Чека да му се јавам

Република - 17.07.2019

Премиерот Зоран Заев му порача на Ел Чека дека ќе одговара за бомбите кои ги објавува на социјалните мрежи. На прашањето зошто во разговорите во бомбите од Ел Чека има разговори само од функционери од ДУИ тој го побара неговиот број.

Лајм: Истрага за функционер на ДУИ, испратил пари во Америка за убиство на Ел Чека!

Нетпрес - 17.07.2019

Истрага за функционер на ДУИ за кој се претпоставува дека испратил пари во Америка за убиството на Ел Чека. Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, во правосудните органи на САД пријавил дека против него се подготвувал атентат, велат извори на весникот ...