TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манфред Вебер нема формат за прв човек на Европската комисија

Deutsche Welle - 09.11.2018

Европската народна партија (ЕПП) одлучи нејзин кандидат за претседател на Европската комисија да биде Германецот Манфред Вебер. Нему, за жал, за таа позиција му недостасува формат, смета Кристоф Хаселбах.

Кој е човекот што треба да го замени Јункер на чело на ЕУ?

МКД - 09.11.2018

Германскиот европратеник Манфред Вебер вчера ја доби поддршката од партиите на десниот центар како кандидат за нов претседател на Европската комисија, кој ќе се избира следната година. Манфред Вебер, потпретседател на баварската ЦСУ и долгогодишен ...

Мицкоски упати честитка до Вебер за кандидатурата за претседател на ЕК

Република - 09.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка до Манфред Вебер, кандидат на ЕНП за претседател на Европската комисија и претседавач на Групата на ЕНП во Европскиот парламент. , стои во честитката.

Мицкоски со писмо до Вебер: Очекувам да работиме заедно во интеграцијата на Македонија во ЕУ

ТВ21 - 09.11.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му испрати писмо на Манфред Вебер, Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија и Претседавач на Групата на ЕНП во Европскиот Парламент, во кое му честиташе за изборот за претседател на Европската ...

Туск ги критикуваше политичарите кои ја поддржуваат Русија

Стандард - 08.11.2018

Претседателот на Европскиот совет и поранешен премиер на Полска (2007-2014 година) Доналд Туск ги критикуваше политичарите што се противат на европските вредности или ја поддржуваат Русија и нејзиното раководство.

Германец ќе го заземе местото на Јункер?

Канал5 - 08.11.2018

Дали потпретседателот на баварската партија ЦСУ и долгогодишен пратеник на Европскиот парламент , Манфред Вебер, ќе биде избран на местото на претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер.

Конгресот на ЕПП засенет од случајот Орбан

Либертас - 08.11.2018

Европската Народна партија овие два дена го бираше својот кандидат за претседател на Европската Комисија, но за новинарите, како и за јавноста преовладуваше интересот за иднината на партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан во демохристијанското ...

Манфред Вебер кандидат на ЕПП за челната функција во Европската комисија

Deutsche Welle - 08.11.2018

Политичарот од ЦСУ, Манфред Вебер, е избран за водечки кандидат на Европската народна партија за европските избори во 2019. година. За него гласаше мнозинството од преку 700 делегати на конференцијата во Хелсинки.

Манфред Вебер – Нов претседател на Европската народна партија

Р.С.Европа - 08.11.2018

Германскиот европратеник Манфред Вебер е избран за нов лидер на Европската народна партија (ЕНП) во пресрет на клучните избори за Европскиот парламент во мај. Вебер исто така ќе биде кандидат на ЕНП, најбројната група во Европскиот парламент, за ...

(Видео) ЕПП го избра Вебер за кандидат на изборите за ЕП

Макфакс - 08.11.2018

Германскиот пратеник во Европскиот парламент, Манфред Вебер, денеска ја доби поддршката на партиите од десниот центар како кандидат за нов претседател на Европската комисија. Изборот за нов претседател на ЕК треба да се одржи следната година во мај.

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Курир - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер, е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови.

Европа Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019 година

Сител - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Мицкоски со честитка до Вебер: ЕНП одбрал идеален кандидат за да го движи процесот на Европска интеграција напред

Курир - 09.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати честитка до Манфред Вебер, кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија и Претседавач на Групата на ЕНП во Европскиот Парламент.

Конгресот на ЕПП засенет од случајот Орбан

Сител - 08.11.2018

Европската Народна партија овие два дена го бираше својот кандидат за претседател на Европската Комисија, но за новинарите, како и за јавноста преовладуваше интересот за иднината на партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан во демохристијанското ...

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Нова ТВ - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер, е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови.

Манфред Вебер и Александер Стуб кандидати за иден претседател на ЕК

+инфо - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Честитка од Мицкоски до Вебер, кандидат на ЕНП за претседател на Европската комисија

Канал5 - 09.11.2018

Од името на ВМРО-ДПМНЕ би сакал уште еднаш да ви честитам за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија. Со вас како Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија сум уверен дека ЕНП одбрал идеален кандидат за да го ...

Конгресот на ЕПП засенет од случајот Орбан

+инфо - 08.11.2018

Европската Народна партија овие два дена го бираше својот кандидат за претседател на Европската Комисија, но за новинарите, како и за јавноста преовладуваше интересот за иднината на партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан во демохристијанското ...

Манфред Вебер избран за кандидат на EPP за претседател на ЕК

Нетпрес - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската народна партија (EPP), Манфред Вебер, е избран за кандидат на во моментов најголемата пратеничка група во Европскиот парламент за претседател на Европската комисија со 79,2 ...

Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019 година

Алфа - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Мицкоски со честитка до Манфред Вебер за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на ЕК

Стандард - 09.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка до Манфред Вебер за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на ЕК: „Од името на ВМРО-ДПМНЕ би сакал уште еднаш да ви честитам за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската ...

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

А1 On - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер, е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови.

Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019

Нова ТВ - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Честитка од Мицкоски до Вебер: ЕНП одбрал идеален кандидат за да го движи процесот на Европска интеграција напред

Press24 - 09.11.2018

Од името на ВМРО-ДПМНЕ би сакал уште еднаш да ви честитам за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија. Со вас како Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија сум уверен дека ЕНП одбрал идеален кандидат за да го ...

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Локално - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер, е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови.

Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019 година

Либертас - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Честитка од Мицкоски до Вебер за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија

А1 On - 09.11.2018

„Од името на ВМРО-ДПМНЕ би сакал уште еднаш да ви честитам за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија. Со вас како Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија сум уверен дека ЕНП одбрал идеален кандидат за да го ...

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Либертас - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер, е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови.

Манфред Вебер и Александер Стуб кандидати за иден претседател на ЕК

Нетпрес - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Мицкоски до Вебер: Едвај чекам заедно да работиме на интеграцијата на Македонија во ЕУ

+инфо - 09.11.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му испрати честитка на Манфред Вебер, кој е избран за кандидат на ЕНП за претседател на Европската комисија, КОј во моментов е и претседавач на Групата на ЕНП во Европскиот парламент.

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Вечер - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер, е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови.

Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019 година

А1 On - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Честитка од Мицкоски до Вебер, кандидат на ЕПП за претседател на Европската комисија

Либертас - 09.11.2018

„Од името на ВМРО-ДПМНЕ би сакал уште еднаш да ви честитам за изборот за Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија. Со вас како Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија сум уверен дека ЕНП одбрал идеален кандидат за да го ...

Манфред Вебер избран за кандидат на ЕПП за претседател на ЕК

Независен - 08.11.2018

Германскиот европратеник и актуелен шеф на пратеничката група на Европската Народна Партија (ЕПП), Манфред Вебер , е избран за кандидат на ЕПП за претседател на Европската Комисија со 79,2 отсто гласови.

Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019 година

Независен - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

ЕНП одбрал идеален кандидат за да го движи процесот на европска интеграција напред

Нетпрес - 09.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати честитка до Манфред Вебер, кандидат на ЕНП за Претседател на Европската комисија и претседавач на Групата на ЕНП во Европскиот парламент.

КОНГРЕС НА ЕПП ВО ХЕЛСИНКИ: Германецот Mанфред Вебер и Финецот Александер Стуб кандидати за можен наследник на Јункер

Денешен - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019 година

MTM - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.

Европските конзервативци избираат кандидат за изборите за ЕП во 2019 година

Локално - 08.11.2018

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе претендира за една од клучните позиции на Европската унија.