TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Граѓаните трпат, а партиите се обвинуваат меѓу себе – ВМРО-ДПМНЕ со сомнеж дека се подготвува терен за бугарска ...

ТВ21 - 07.12.2022

И додека граѓаните секојдневно „глават“ во сообраќај во Скопје поради протестите на приватните превозници, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски покренува сомнежи дека градоначалничката на Град ...

Хаосот во Скопје продолжува, Арсовска на прес го испрати секретарот

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: СДС по тајните средби на Ковачевски со Арсовска очекувано застана во нејзина одбрана

MakPress

Стоилковски: Тимот на Данела после овие тајни средби со Ковачевски е СДС, ДУИ и Левица

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Дуото Ковачевски-Арсовска се асови на бугарскиот бизнис и политика во Македонија, дали зад хаосот кој го воведоа седат бугарски бизнис интереси за набавка на автобуси кои веќе се пристигнати во Скопје?

24Инфо

ВМРО обвинува дека СДСМ спрема бугарска фирма за превоз низ Скопје

Алсат-М

Арсовска „распали“ и по Битиќи: До каде се инвестициите од Гугл и Фејсбук?

Press24

Либертас 360 степени 24Инфо MakPress Нетпрес Локално +инфо Курир

Стоилковски: Дали се пристигнати автобусите за договорениот превозник од Бугарија на којшто Арсовска и Ковачевски ...

Курир - 07.12.2022

Ниту по 48 часа нема одговор од градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска на поставените прашања. Ниту пак има одговор на хаосот. А, хаосот е наменски, затоа Арсовска не одговара, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Зад хаосот на Ковачевски и Арсовска има договор бугарска фирма да го земе приватниот градски сообраќај?

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Зад хаосот на Ковачевски и Арсовска има договор бугарска фирма да го земе приватниот градски сообраќај?

ТВ21

Стоилковски: Зад хаосот на Ковачевски и Арсовска има договор бугарска фирма да го земе приватниот градски сообраќај?

MakPress

Стоилковски: Зад хаосот на Ковачевски и Арсовска има договор бугарска фирма да го земе приватниот градски сообраќај?

24Инфо

Стоилковски: Зад хаосот на Ковачевски и Арсовска има договор бугарска фирма да го земе приватниот градски сообраќај?

Курир

Стоилковски: Зад хаосот на Ковачевски и Арсовска има договор бугарска фирма да го земе приватниот градски сообраќај?

Сител

Канал5 Макфакс Lider Press24 MTM Република Нетпрес Zoom

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Арсовска го блокираа Скопје освен за провизии за набавка на нафта, и поради бугарски автобуси ...

24Инфо - 07.12.2022

Скопје е блокирано заради матните тендери на Арсовска, плод на коалицијата со Ковачевски. Таков тендер е набавката на гориво за потребите на ЈСП од 27 милиони евра. Арсовска за разлика од сите нејзини претходници не добива попуст од 6 денари по ...

Каде завршува попустот кој треба да го има за ЈСП?

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорноста за блокадите на Скопје се кај Ковачевски и Арсовска, кои договараат тендери и матни зделки

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорноста за блокадите на Скопје се кај Ковачевски и Арсовска

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Арсовска го блокираа Скопје поради провизии и бугарски автобуси

Слободен Печат

„Ковачевски и Арсовска го блокираа Скопје освен за провизии за набавка на нафта, и поради бугарски автобуси кои треба да ги заменат приватните превозници“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Арсовска го блокираа Скопје освен за провизии за набавка на нафта

Макфакс

Скопје1 Фокус Lider Нетпрес Република Сител MakPress Во Центар

ВМРО-ДПМНЕ ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ Кажи Данела, дали договоривте бугарски автобуси да вршат јавен превоз во Скопје?

+инфо - 06.12.2022

„Денеска Арсовска требаше да да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже“, констатира ВМРО-ДПМНЕ и на сите прашања на градоначалничката на Скопје упатени до партијата одговара со „не“.

ВМРО-ДПМНЕ со реакција: Очаен човек прави очајни чекори – требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен човек прави очајни чекори – Арсовска требаше да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ до Арсовска: Одговорот на сите прашања е „не“, градоначалничката да каже дали бугарски автобуси ќе вршат јавен превоз како замена за тековниот

360 степени

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска два дена смислувала што да излаже

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска требаше да излезе со решение, но таа два дена смислувала што да излаже

Канал5

Lider Zoom Либертас Локално Република MakPress

Каква врска имаат „Пуцко петрол“, ЈСП и скопски сметководител во блокадата на Скопје?

Република - 06.12.2022

Ефектот од средбите Арсовска – Ковачевски е блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии кои завршуваат во приватни џебови, обвинуваат утрово од ВМРО-ДПМНЕ, од каде објавуваат за нов криминал со скопското претрпијатие, фирмите на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ефектот од средбите Арсовска – Ковачевски: Блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии во џебот на скопски сметководител

24Инфо

„Ефектот од средбите Арсовска- Ковачевски: Блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии во џебот на скопски сметководител“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Ефектот од средбите Арсовска – Ковачевски: Блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии во џебот на скопски сметководител

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Ефектот од средбите Арсовска – Ковачевски: Блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии во џебот на скопски сметководител

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Како ЈСП за 14,5 милиони литри нафта од „Пуцко петрол“ плаќа како да купува 50 литри

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Ефектот од средбите Арсовска и Ковачевски – Блокиран град, банкротирано ЈСП и сомнеж за провизии во џебот на скопски сметководител

А1 On

Опсервер Сител Скопје инфо Нетпрес Денешен MakPress Lider Канал5