TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчини: Имаме одлична репрезентација, Италија може до финалето на ЕП!

Слободен Печат - 10.06.2021

Италија го отвора Европското првенство во петок во 21.00 часот на „Олимпико“ стадионот во Рим против Турција во рамките од групата „А“. Составот на италијанскиот селектор Роберт Манчини е во одлична форма.

Фудбалерот на Рома се повреди, Италија побара дозвола од УЕФА да го замени

Gol.mk - 10.06.2021

Селекцијата на Италија ќе игра на отворањето на Европското првенство утре против Турција во Рим, па така за нив подготовките се речиси завршени. Двете репрезентации пристигнаа во престолнината на „чизмата“, а селекторот Роберто Манчини се соочува со ...

Манчини: Турција има талентирани играчи, жалам за Сенси и Пелегрини

Спортски - 10.06.2021

Стратегот на Италија, Роберто Манчини ја одржа прес-конференцијата пред натпреварот против Турција кој ќе биде прв на Европското првенство. На прес-конференција Манчини беше смирен и стабилен, а порача дека Италија цели највисоко.

Манчини: Турција е преполна со талент, но наша цел е да стигнеме до Лондон

Gol.mk - 10.06.2021

Селекцијата која со најдолга позитивна серија доаѓа на Европското првенство, Италија на Роберто Манчини, ќе го отвори овој континентален собир со дуел во Рим против Турција . Четирикратниот светски шампион важи за еден од фаворитите на шампионатот, ...

„Шок“ за Италија на ден пред почетокот на ЕУРО

SportMedia - 10.06.2021

Италија е еден од фаворитите за освојување на титулата на престојното ЕУРО. Откако Манчини ја предводи селекцијата, „Азурите“ имаат добри резултати. Без пораз се последните 26 натпревари. Меѓутоа ден пред почетокот на ЕУРО, Италија останува без ...

Италија остана без важен играч , причината не е Ковид-19

Дриблинг - 10.06.2021

Италија побара дозвола од УЕФА да го замени Лоренцо Пелегрини со репрезентативецот на Фиорентина, Гаетано Кастровил во националниот тим, откако играчот од средниот ред на Рома се повреди на тренинг, објави Италијанскиот фудбалски сојуз (ФИГЦ) во ...

Пелегрини отпадна за ЕП, Италија побара од УЕФА дозвола да го замени друг играч

Точка - 10.06.2021

Фудбалскиот сојуз на Италија побарал дозвола од УЕФА да го замени повредениот Лоренцо Пелегрини. Играчот на Рома се повредил на тренингот во средата. Пелгрини и покрај повредата ќе отпатува со репрезентацијата во Рим.

Големо разочарување во репрезентацијата на Италија на еден ден пред Европското првенство 🎥

Спортски - 10.06.2021

Репрезентацијата на Италија е во одлична форма пред почетокот на Европското првенство и сигурно дека „Аѕурите“ имаат големи очекувања. Откако селекцијата на Италија ја презема Роберто Манчини оваа селекција игра фантастично и за пораз не знаат уште ...

Шок во италијанската репрезентација на еден ден пред мечот со Турција (Видео)

Спортманија - 10.06.2021

Аѕурите ќе играат на отворањето на Европското првенство Италија е еден од главните фаворити за освојувањето на титулата европски првак. Некогашниот европски и повеќекратен светски првак утре, на отворањето од Европското првенство ќе игра против ...

(ВИДЕО) Срцепарателни сцени: ШОК за Италија на ден пред почетокот на ЕП

Спортклуб - 10.06.2021

Италија е еден од главните фаворити за освојување на европската титула, зад Франција и Белгија. Уште од кога Роберто Манчини ја презеде репрезентацијата, „aѕурите“ се преродија и навистина изгледаат одлично.