TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким и Кајли со идентичен изглед

Локално - 13.06.2018

Ким Кардашијан и Кајли Џенер со идентичен изглед се појавија на улица. Според медиумите зад овој изглед стои сопругот на Ким, познатиот рапер Канје Вест. Сестрите носат исти наочари, хеланки и потпетици.

Ким Кардашијан во еден ден промени повеќе "аутифити" и ја покажа футуристичката колекција на својот сопруг

Точка - 13.06.2018

Беше само прашање на време кога Ким Кардашијан ќе му се придружи на холивудскиот тренд за преоблекување. Во последно време помеѓу славните дами е популарно да променат неколку "аутфити" во еден ден, а рекордерка во тоа е Блејк Лајвли, која во еден ...

Ким Кардашијан инспирира како да се потенцираат женските облини

МакМода - 13.06.2018

При својот краток престој во Калабасас, Калифорнија, Ким Кардашијан покажа како може да се нагласат женските облини со избор на тесна облека. Тесниот црвен комбинезон, Кардашијан го комбинираше со чорапа-чизми на високи потпетици.

5 славни деца кои изгледаат подобро од нивните родители

Алсат-М - 12.06.2018

Познатите личности, покрај своите способности и таленти се познати по неверојатниот добар изглед. Тие вообичаено се најатрактивните во било која просторија. Но, тоа може да се промени кога ќе добијат дете.

Некогаш маж, а денеска двојничка на Ким Кардашијан (ВИДЕО)

Кумановски м. - 13.06.2018

loading... Талија Алмодовар (31) е трансродова личност од Њујорк, родена како маж кој пред неколку години го променил полот. Денес изгледа како најпознатата старлета во светот, Ким Кардашијан.

Кардашијан во супер форма

Локално - 12.06.2018

Ким Кардашијан се појави во црвена комбинација, која целосно ја покажа нејзината фигура. Таа во послениот период напорно вежба, но и практкува посебен режим на исхрана. Кардашијан како и секогаш става посебен акцент на ...

Ким Кардашијан има двојник

ЗаЗабава - 12.06.2018

Талија Алмодовар е 31 годишна трансродова личност од Њујорк, која е родена како маж, но пред неколку години го промени својот пол во жена. Инспирација за промената на полот, Талија ја пронајде во славната старлета Ким Кардашијан, со надеж дека ќе ...

Ким Кардашијан и Кајли Џенер – близначки во обид, и покрај 17-те години разлика

Црнобело - 12.06.2018

Ким и Кајли од пред неколку години имаат идентичен облик на телото, а веројатно се двете сестри од Кардашијан-Џенер кланот кои најмногу наликуваат една на друга. И покрај 17-те години разлика, 37-годишната Ким и 20-годишната Кајли, беа модни ...

Ким и Кајли идентично облечени изгледаат како близначки

Среќа.mk - 12.06.2018

Во тесни хеланки и високи потпетици, само во различна боја, двете сестри гледани од страна се како близначки и тешко се распознаваат. И 37 годишната Ким и 20 годишната Кајли се благословени со истите добри гени, па нивнте облини тешко е а да не ги ...

Ким Кардашијан советува како да се потенцираат женските облини

ЗаЗабава - 13.06.2018

Ким Кардашијан покажа како може да се нагласат женските облини со избор на тесна облека. Тесниот црвен комбинезон, Кардашијан го комбинираше со чорапа-чизми на високи потпетици. Вториот моден избор беа сивите спортски хеланки кои ги носеше со ...