TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови линии – Скопје авионски се поврзува со Бремен и Баден Баден

Gostivarpress.mk - 20.03.2019

На скопскиот аеродром се воведуваат две нови авионски линии до германските градови Баден Баден и Бремен. Првиот авион до Баден Баден полета вчера, додека до Бремен првпат ќе се лета денес.

Скопје се поврза со директни авионски линии до два германски градови

Фактор - 20.03.2019

Расте бројот на директни авиолинии кои го поврзуваат Скопје со европски градови и метрополи кој во моментов изнесува 39 . Најновите две авиолинии со кои ќе може да патувате од главниот град се Баден-Баден и Бремен.

Од Скопје ќе се лета за Баден - Баден и Бремен

Сител - 19.03.2019

Од Скопскиот аеодром два пати неделно ќе се лета до германските градови Баден-Баден и Бремен. Со воведувањето на овие дестинации, бројката на дирекни редовни авиолинии од Скопје се зголеми на 39.

Со Виз ер од денеска од Скопје се лета за Баден-Баден, а од Охрид за Милано

Вечер - 19.03.2019

Според договорот потпишан со Владата, авиокомпанијата „Виз ер“ е обврзана од јули оваа година да стартува и со директни летови за Охрид од германските градови Меминген и Дортмунд, како и да воведе редовни летови од Турку, Финска и од Ларнака, Кипар ...

Две нови директни линии од скопскиот аеродром

Р.С.Европа - 19.03.2019

Од денеска се воведени две нови авио линии од скопскиот аеродром. Два пати неделно ќе се патува до Баден-Баден, секој вторник и сабота, а исто така два пати неделно во среда и недела ќе има лет и до Бремен.

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Н.Македонија - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Две нови авиолинии од скопскиот аеродром

Макфакс - 19.03.2019

ТАВ Македонија денеска го прослави заминување на првиот лет на Виз ер од Меѓународниот аеродром Скопје до Баден – Баден, аеродромот Карлсруе во Германија, одбележувајќи го отворањето на двете нови редовни авиолинии до Баден – Баден и Бремен, како и ...

За два месеци над 300.000 патници на охридскиот и скопскиот аеродром

Вечер - 19.03.2019

Вкупно 305.246 патници патувале во текот на јануари и февруари оваа година преку двата македонски аеродроми – Меѓународен Аеродром во Скопје и Св. Апостол Павле во Охрид, пишува „Охрид пресс„. Ова претставува годишен пораст од 7%.

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

Локално - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Скопје се поврза со директни авионски линии до два германски градови

ЗаЗабава - 20.03.2019

Расте бројот на директни авиолинии кои го поврзуваат Скопје со европски градови и метрополи кој во моментов изнесува 39 . Најновите две авиолинии со кои ќе може да патувате од главниот град се Баден-Баден и Бремен.

Две нови авиолинии од скопскиот аеродром

Телма - 19.03.2019

Од денеска се воведени две нови авио линии од скопскиот аеродром. Два пати неделно ќе се патува до Баден-Баден, секој вторник и сабота, а исто така два пати неделно, во среда и недела ќе има лет и до Бремен.

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Скопје инфо - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Стартуваа летовите од Скопје до Баден Баден и Бремен, Охрид-Милано

OhridNews - 19.03.2019

Со слатки подароци за 195 патници, ТАВ Македонија денеска го прослави заминување на првиот лет на Виз ер од Меѓународниот Аеродром Скопје до Баден–Баден, Аеродромот Карлсруе во Германија, одбележувајќи го отворањето на двете нови редовни авиолинии ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

Опсервер - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Канал5 - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер" од меѓународниот аеродром „Скопје" до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

ТАВ Македонија го прослави отворањето на двете нови дестинации Баден – Баден и Бремен

Скопје1 - 19.03.2019

Со слатки подароци за 195 патници, ТАВ Македонија денеска го прослави заминување на првиот лет на Виз ер од Меѓународниот Аеродром Скопје до Баден – Баден. Аеродромот Карлсруе во Германија, одбележувајќи го отворањето на двете нови редовни авиолинии ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

1tv - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

ММС - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер” од меѓународниот аеродром „Скопје” до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

ТАВ Македонија го прослави отворањето на двете нови дестинации Баден – Баден и Бремен

Фокус - 19.03.2019

Со слатки подароци за 195 патници, ТАВ Македонија денеска го прослави заминување на првиот лет на Виз ер од Меѓународниот Аеродром Скопје до Баден – Баден , Аеродромот Карлсруе во Германија, одбележувајќи го отворањето на двете нови редовни ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

Независен - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Од Скопје од денеска се лета до Баден-Баден, од утре до Бремен

Алфа - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Две нови авиолинии од скопскиот аеродром

Точка - 19.03.2019

ТАВ Македонија денеска го прослави заминување на првиот лет на „Визер“ од Меѓународниот аеродром Скопје до Баден – Баден, аеродромот Карлсруе во Германија, одбележувајќи го отворањето на двете нови редовни авиолинии до Баден – Баден и Бремен, како и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

А1 On - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Две нови авиолинии за Германија од скопскиот аеродром

МКД - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер" од меѓународниот аеродром „Скопје" до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

ТАВ Македонија го прослави отворањето на двете нови дестинации – Баден – Баден и Бремен

Пулс24 - 20.03.2019

ТАВ Македонија го прослави првиот лет на “Виз Ер“ од Меѓународниот Аеродром Скопје до Баден – Баден во Германија, истовремено обележувајќи го воведувањето на две нови дестинации од Скопје, Баден – Баден и Бремен, со авокомпанијата “Виз ер“.

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

Сител - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Сител - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен на скопскиот аеродром

Вечер - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Убава вест: „Виз ер“ воведе нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

еМагазин - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Нови евтини авиолинии од Скопје до атрактивни дестинации

Курир - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

MTM - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

Канал5 - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер". На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

А1 On - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Нови евтини авиолинии од Скопје до атрактивни дестинации

Скопје инфо - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Нетпрес - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Од аеродромот Скопје од денеска ќе се лета до Баден и Бремен

+инфо - 19.03.2019

Согласно со новиот договор за добивање финансиска поддршка, „Визер“ од денеска од аеродромот во Скопје ќе оперира до и од Баден Баден, од утре до Бремен, додека од јули воведува летови од Турку и од Ларника.

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Денар - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

MTM - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Сугарески: Авиосообраќајот е високо на нашата агенда, оваа година ќе се воведат 8 нови дестинации до атрактивни ...

24Инфо - 19.03.2019

Сугарески: Оваа година ќе се воведат 8 нови дестинации до атрактивни европски градови Според договорот потпишан со Владата, авиокомпанијата „Виз ер“ е обврзана од јули оваа година да стартува и со директни летови за Охрид од германските градови ...

Две нови авиолинии за Германија од скопскиот аеродром

Студенти - 19.03.2019

До Баден-Баден ќе се патува два пати неделно, секој вторник и сабота, а покрај оваа дестинација од скопскиот аеродром двапати неделно, во среда и недела, ќе има лет и до Бремен. Првиот лет од Бремен е планиран за утре кога во 11:50 часот се очекува ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

Бриф - 19.03.2019

На Скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. На свеченоста се најавени обраќања на министерот за транспорт и ...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

ТВ21 - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Евтини летови, „солено“ сместување: Скопје се поврза и со Баден-Баден

Алфа - 19.03.2019

На скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен, на кои линии ќе лета нискобуџетната авиокомпанија „Визер“. Една од двете нови локации, Баден-Баден, е познат како ...

Нови авиолинии: Од денеска Визер ќе лета од Скопје до две нови дестинации

Курир - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Опсервер - 19.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Бизнис Инфо - 19.03.2019

Фото: Facebook Со првиот лет на авиокомпанијата Wizz Air од меѓународниот аеродром Скопје до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром, јавува Миа.

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

4NEWS - 20.03.2019

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од скопскиот аеродром.