TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не носеле маски – казнети уште 500 лица

Expres - 14.01.2021

Во текот на последните 24 часа полицијата им изрече казна на 500 лица кои биле затекнати на отворен или во затворен простор без маска или прекривка преку лицето и носот. ОД МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за заштита ...

Казнети 500 лица кои не носеле маска на лицето

МКД

Казнети 395 граѓани кои биле затекнати без заштитна маска на лицето

МКД

118 кумановци казнети за неносење маски вчера

Кумановски м. - 14.01.2021

Уредбата за задолжително носење заштитна маска вчера не ја почитувале 118 лица од Куманово, шри што истите добиле казнени налози од полицијата. – Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (13.01/14.01.2021, по однос на ...

Казна за 57 кумановци затоа што не носеле маска

Kumanovo News

47 кумановци казнети вчера за неносење маска

Кумановски м.

Изречени 395 санкции за неносење маска

Алсат-М - 13.01.2021

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 395 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел ...

Казнети 500 граѓани за неносење маска

Сител

За неносење маски изречени 500 санкции

Фокус

За неносење маски изречени 395 санкции

Либертас

За неносење маски изречени 500 санкции

Опсервер

МВР: Вчера казнети 500 лица за неносење маски

Денешен

За неносење маски изречени се 500 санкции

iPortal

Кајгана еМагазин Бизнис Вести Алсат-М ТВ21 Канал5 еМагазин

500 санкции за неносење маска

24Инфо - 13.01.2021

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.01.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 500 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги ...

Регистрирани 395 прекршоци поради неносење на заштитна маска

ТВ21

500 санкции за неносење маска

Макфакс

500 санкции за неносење маска

Вечер

500 санкции за неносење маска

Скопје инфо

МВР: 395 лица се санкционирани за неносење маска

Нетпрес

395 санкции за неносење маска

Точка

Centar MTM Алфа MakPress Слободен Печат Курир

Сапун заштитна маска против корона: Веднаш го убива вирусот

Фактор - 13.01.2021

Видовме разни маски од почетокот на пандемијата на коронавирусот кои ни обезбедија заштита и безбедност, но оваа маска е нешто сосема уникатно и револуционерно. Германската лабораторија за експериментален дизајн, Аеросоап, создаде интересен изглед ...

ПОЛОШО ОТКОЛКУ ДА НЕ НОСИТЕ НИШТО: Ова никако не го носете наместо заштитна маска

Хаштаг

Цело време грешиме: Еве како правилно се носат маските!

Мастило

Најсилната маска за заштита од коронавирусот: Целосно чист воздух, нула бактерии

Фактор

Американски тенисер одбива да носи маска, казнет 3.000 долари

TopSport

Откриено кои маски се најдобри: Имаат речиси 100 отсто заштита, а можат да се носат подолг период

Слободен Печат - 13.01.2021

Најголемата европска лабораторија „Квалифика Груп“, со седиште во Италија, го заврши тестирањето на неткаени маски кои биле направени од научници од Новосибирск. Тестирањето во лабораториски услови покажало дека новосибирските маски со наносребро ...

ОТКРИЕНО КОИ МАСКИ СЕ НАЈДОБРИ: Имаат скоро 100 процентна заштита од корона

Локално