TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка повреда на Андреа Лекиќ (видео)

Екипа - 05.12.2020

Србија со фантастичен пресврт ја совлада Холандија на стартот од ЕП, но премиерниот меч од овој шампионат беше кобен за Андреа Лекиќ, која заработи тешка повреда пред крајот на првото полуврем.

Тешка повреда на екс вардарката Андреа Лекиќ, за неа ЕП е завршено (Видео)

Спортманија - 05.12.2020

Србинката во солзи, изнесена на носила. Српската репрезентативна ракометарка, Андреа Лекиќ, на вечерашниот меч од Европското првенство помеѓу Србија и Холандија, се здоби со повреда, изгледа на ахиловата тетива, и според првичните информации, за неа ...

Србија го совлада светскиот шампион, Андреа Лекиќ со тешка повреда

Дриблинг - 05.12.2020

Ракометарките на Србија славеа голема победа над актуелниот планетарен шампион, Холандија со 29:25 во првото коло од Групата Ц на Европското првенство во Данска. Холанѓанките одиграа одлично во првото полувреме по кое заминаа со предност од 15:9.

(ВИДЕО) Хорор повреда на екс-вардарката: Андреа Лекиќ изнесена на носилки

Спортклуб - 05.12.2020

Поранешната ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ доживеа тешка повреда во првиот натпревар на српската репрезентација на Европското првенство во Данска. Србија направи сензација совладувајќи го светскиот првак Холандија до 29-25, но натпреварот го ...

Србија доживеа шок на дебито на ЕП, Лекиќ заработи тешка повреда (Видео)

Дерби - 05.12.2020

Српската женска ракометна репрезентација вечерва доживеа вистински шок на дуелот против Холандија во рамките на почетната фаза на Европското првенство. Во 28. минута од средбата, Андреа Лекиќ се најде на теренот, а нејзиниот врисок најави дека се ...

Нов хендикеп за Србија: Лекиќ заврши во болница во Колдинг! (ФОТО)

24 Ракомет - 05.12.2020

Како да им беше малку неизвесноста околу позитивните корона тестови и настапот на ЕП, српските репрезентативки многу веројатно ќе продолжат на континенталниот собир без Андреа Лекиќ. Поранешниот среден бек на Вардар заработи повреда на натпреварот ...

Тешка повреда на Андреа Лекиќ

TopSport - 05.12.2020

Ракометарките на Србија и Холандија, во овие моненти го играат својот прв натпревар на Европското првенство во Данска. Холандија предводена од голманката Тес Вестер води по првото полувреме со 15:9.

Тешка повреда на поранешната „вардарка“ Андреа Лекиќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2020

Една од најдобрите светски ракометарки Андреа Лекиќ доживеа тешка повреда за време на натпреварот помеѓу Србија и Холандија на Европското првенство во Данска. Поранешната „вардарка“ во солзи го напушти теренот уште во првото полувреме.

Голем проблем за Србија: Андреа Лекиќ со носилка изнесена од терен

SportMedia - 05.12.2020

Проблем за женската ракометна репрезентација на Србија на првиот дуел на Европското првенство. Во 28. минута се повреди Андреа Лекиќ. Екс-вардарката со носилки беше изнесена од терен, највероватно станува збор за повреда на Ахиловата тетива.