TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Словенечкиот судија кој им судеше на Ливерпул и на Сити уапсен за време на оргиите кај Тијана Ајфон

Слободен Печат - 29.05.2020

Криминалистиката полиција на Република Српска во соработка со колегите од Србија и Словенија изведе опсежна акција во која покрај старлетата Тијана Ајфон е уапсен, а потоа е пуштен и познатиот словенечки судија, Славко Винчиќ.

Елитен судија на УЕФА уапсен во полициска рација

TopSport - 29.05.2020

Фудбалскиот судија од Словенија Славко Винчиќ е еден од приведените во полициската рација која ја извршиле припадниците на Министерството за внатрешни работи на Република Српска во Бјелина.

На забава во Бијелина уапсен познат европски фудбалски судија

Канал5 - 29.05.2020

На забавата на која е уапсена српската старлета Тијана Ајфон бил и фудбалскиот судија од Словенија кој суди во Лигата на шампионите. Годинава тој ги судел мечевите од Лигата на шампионите Генк- Ливерпул, Манчестер Сити – Шахтјор и Бриж – Галатасарај.

Сезонава им судеше на Ливерпул и Манчестер сити, а сега е уапсен во друштво со Тијана Ајфон (Видео)

Спортманија - 29.05.2020

Познат судија во центарот на секс-скандал и во друштво со опасни криминалци. Словенечкиот фудбалски судија Славко Винчиќ, кој сезонава трипати ја делеше правдата во мечеви од групната фаза во Лигата на шампионите, е приведен во Бјелина, Босна и ...

Најдобриот словенечки судија фатен во оргии со српската старлета Тијана Ајфон!

Sport 1 - 29.05.2020

Познатиот словенечки фудбалски судија Славко Винчиќ вчера беше уапсен во Босна и Херцеговина. Тој сезонава судеше три натпревари од Лигата на шампиони, а по најновите информации е откриено дека бил фатен во оргии со српската старлета Тијана Ајфон и ...

ЛШ судија уапсен во акција во Бјелина

SportMedia - 29.05.2020

Во акција на полицијата во Бјелина, поточно Суво Поле успасени се 35 особи, а во претресот на викендицата во која имало забава најде се 10 пиштоли, 14 пакетчиња кокаин, како и други видови на дрога.

Приведен познат фудбалски судија по акција за дрога и оружје

Sport 1 - 28.05.2020

Сите регионални медиуми објавија дека полициската акција во Босна и Херцеговина биле уапсени повеќе лица, од кои еден од нив е познатиот фудбалски судија, Словенецот Славко Винчиќ. Винчиќ, кој се наоѓа во елитната група на судии на ФИФА, судеше ...

Елитен судија од ФИФА уапсен во акција со дрога и оружје

Gol.mk - 28.05.2020

Словенечките медиуми пренесоа информации дека e уапсен фудбалски судија кој е во елитното друштво на ФИФА, во акција која се изведе во Република Српска, БиХ. Според пишувањата, судијата Славко Винчиќ тој се наоѓал во викенд населба во пределот на ...