TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ со граѓаните: викендов одржани 24 маалски средби ширум земјава

Макфакс - 18.10.2020

„СДСМ е со граѓаните. По победата на парламентарните избори и формирањето на новата Влада СДСМ продолжува на терен, меѓу граѓаните, на маалски средби. Разговараме отоврено со граѓаните за нивните потреби, за напредокот на земјата, го слушаме гласот ...

СДСМ со граѓаните, викендов одржани 24 маалски средби ширум земјава

Centar - 18.10.2020

СДСМ е со граѓаните. По победата на парламентарните избори и формирањето на новата Влада СДСМ продолжува на терен, меѓу граѓаните, на маалски средби. Разговараме отоврено со граѓаните за нивните потреби, за напредокот на земјата, го слушаме гласот ...

СДСМ со граѓаните, викендов одржани 24 маалски средби ширум земјава

24Инфо - 18.10.2020

СДСМ е со граѓаните. По победата на парламентарните избори и формирањето на новата Влада СДСМ продолжува на терен, меѓу граѓаните, на маалски средби. Разговараме отоврено со граѓаните за нивните потреби, за напредокот на земјата, го слушаме гласот ...

СДСМ одржа 24 маалски средби ширум земјава

А1 On - 18.10.2020

По победата на парламентарните избори и формирањето на новата Влада СДСМ продолжува на терен, меѓу граѓаните, на маалски средби. Разговараме отоврено со граѓаните за нивните потреби, за напредокот на земјата, го слушаме гласот на секој човек, велат ...

СДСМ одржа 24 маалски средби ширум земјава

Frontline - 18.10.2020

По победата на парламентарните избори и формирањето на новата Влада СДСМ продолжува на терен, меѓу граѓаните, на маалски средби. Разговараме отоврено со граѓаните за нивните потреби, за напредокот на земјата, го слушаме гласот на секој човек, велат ...

СДСМ со граѓаните, викендов одржани 24 маалски средби ширум земјава

iPortal - 18.10.2020

СДСМ е со граѓаните. По победата на парламентарните избори и формирањето на новата Влада СДСМ продолжува на терен, меѓу граѓаните, на маалски средби. Разговараме отоврено со граѓаните за нивните потреби, за напредокот на земјата, го слушаме гласот ...

СДСМ викендов одржа 24 средби во различни населени места

Локално - 18.10.2020

Овој викенд, претставници на СДСМ одржале 24 маалски и урбани средби во различни населени места, општини, ширум земјава, соопштија од партијата на Заев. Заменик претседателката Радмила Шекеринска се сретна со граѓаните од Битола, каде разговарала за ...

Царовска во Драчево: Работиме на развојни политики во интерес на сите граѓани

Frontline - 17.10.2020

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска и градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски, денес имаа маалска средба со жителите на населба Драчево. Царовска на средбата истакна дека СДСМ е партија која што навистина се грижи за сите ...