TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Анета Молика пее, а Гоца Тржан се фаќа за глава

Скопје24 - 20.03.2018

Анета-Молика уште еднаш докажа дека е дефинитивно еден од најдобрите вокали во Македонија, но и пошироко. Во студиото на Гранд сите се наежија кога Анета го пееше добро познатиот хит на Селин Дион „Pour que tu m’amies encore“.

(ВИДЕО) Анета Молика ѝ одржа лекција по пеење на Гоца Тржан

Репортер - 20.03.2018

Фолк-пејачката Анета Молика, која важи за еден од најдобрите вокали кај нас, беше во студиото на „Гранд“ каде што отпеа песна од Селин Дион. Анета им одржа лекција како се пее, а на нејзиниот настап реагираа и нејзините музички колешки Гоца Тржан, ...