TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена од Тетово тешко повредена по удар од автомобил

МКД - 24.11.2020

Во тешка сообраќајка по удар од автомобил, битолчанка заврши во болница. Според полицијата, во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.С. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

А1 On - 24.11.2020

Автомобил „Ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрило во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР. Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот ...

Прегазена жена во тетовско- со тешки повреди пренесена во болница

Press24 - 24.11.2020

Прегазен пешак во тетовско со тешки повреди пренесен во болица. „На 23.11.2020 во 16.30 часот било пријавено дека во Тетово на бул.„Благоја Тоска“ патничко возило „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.

Тетовец со автомобилот прегази жена

Макфакс - 24.11.2020

Шеесет и седумгодишна тетовчанка се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа на булеварот „Благоја Тоска“. Во неа удрило патничко возило со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.

Teшко повредена жена, ја прегазил маж од Слатино

Република - 24.11.2020

Жена е тешко повредена откако вчера околу 16.30 часот била прегзена на бул.„Благоја Тоска“ во Тетово. Според МВР, патничко возило „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(38) од с.Слатино, тетовско, удрило во пешакот К.С.

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Курир - 24.11.2020

Автомобил „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(38) од с.Слатино удрило во пешакот К.С.(67) од Тетово. Несреќата, информира МВР, се случила вчера во 16:30 часот на бул.„Благоја Тоска“ во Тетово.

Тетовец со автомобилот прегази жена

Опсервер - 24.11.2020

Шеесет и седумгодишна тетовчанка се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа на булеварот „Благоја Тоска“. Во неа удрило патничко возило со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.

Тетовец со автомобилот прегази жена

Вечер - 24.11.2020

Шеесет и седумгодишна тетовчанка се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа на булеварот „Благоја Тоска“. Во неа удрило патничко возило со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Опсервер - 24.11.2020

– Автомобил „Ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрило во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР. Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот ...

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Кајгана - 24.11.2020

Автомобил „aуди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управуван од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрил во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР. Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот „Благоја ...

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Бриф - 24.11.2020

Автомобил „Ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрило во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР. Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот ...

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

ТВ21 - 24.11.2020

Автомобил „Ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрило во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР. Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот ...

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

4NEWS - 24.11.2020

Автомобил „Ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрило во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР. Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот ...

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Либертас - 24.11.2020

Автомобил „Ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К. (38) од село Слатино вчера удрило во пешакот К.С. (67) од Тетово, соопшти МВР. Оттаму информирааат дека собраќајната несреќа се случила вчера во 16:30 часот на булеварот ...

Teшко повредена жена во Тетово, ја прегазил маж од Слатино

Нетпрес - 24.11.2020

Жена е тешко повредена откако вчера околу 16.30 часот била прегзена на бул.„Благоја Тоска“ во Тетово. Според МВР, патничко возило „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(38) од с.Слатино, тетовско, удрило во пешакот К.С.