TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Сеул започнува трилатерален самит на Јужна Кореја, Кина и Јапонија, прв од 2019 година

24Инфо - 26.05.2024

Претседателот на Јужна Кореја и премиерите на Кина и Јапонија, Џун Сок-Јол, Ли Кианг и Фумио Кишида денеска ќе се сретнат во Сеул на дводневен самит за да го продолжат трилатералниот дијалог за прв пат од 2019 година.

Кина и Јапонија се договорија за економски дијалог на високо ниво

Слободен Печат - 26.05.2024

Кинескиот премиер Ли Џианг и неговиот јапонски колега Фумио Кишида денеска се договорија за нова рунда економски дијалог на високо ниво. Овој договор се случи во Сеул, еден ден пред нивната трилатерална средба со јужнокорејскиот претседател Јун ...

Јапонскиот премиер Кишида на трилатерална средба со кинескиот премиер Ли и јужнокорејскиот претседател Јун

Бизнис Вести - 26.05.2024

Јапонскиот премиер Фумио Кишида денеска во Сеул ќе се сретне со кинескиот премиер Ли Кианг, јави НХК, повикувајќи се на јапонската Влада. На состанокот, Кишида планира меѓу другите теми да го покрене и прашањето за забраната на Кина за увоз на ...

Јапонскиот премиер Кишида на трилатерална средба со кинескиот премиер Ли и јужнокорејскиот претседател Јун

Слободен Печат - 26.05.2024

Јапонскиот премиер Фумио Кишида денеска во Сеул ќе се сретне со кинескиот премиер Ли Кианг, јави НХК, повикувајќи се на јапонската Влада. На состанокот, Кишида планира меѓу другите теми да го покрене и прашањето за забраната на Кина за увоз на ...

СРЕДБА ВО СЕУЛ: Јапонскиот премиер Кишида ќе разговара со кинескиот Ли Кианг за Тајван и забраната за увоз на морски ...

Денешен - 26.05.2024

Јапонскиот премиер Фумио Кишида денеска во Сеул ќе се сретне со кинескиот премиер Ли Кианг, јави НХК, повикувајќи се на јапонската Влада. На состанокот, Кишида планира меѓу другите теми да го покрене и прашањето за забраната на Кина за увоз на ...