TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Околу 2,5 милиони луѓе на Флорида добија наредба да се евакуираат

А1 On - 29.09.2022

Ураганот Ијан удри во југозападна Флорида во близина на Кајо Коста како катастрофална бура од четврта категорија, пренесува АП. На околу 2,5 милиони луѓе им беше наредено да се евакуираат во југозападна Флорида пред бурата да го погоди брегот со ...

(ВИДЕО) Ураганот Ијан предизвика пустош низ Флорида: Населби претворени во езера, бродови по улици, над два милиони домови без струја

360 степени

Ураганот Ијан поплави градови во Флорида и остави над два милиона луѓе без струја

Сакам да кажам

[Видео] 2 милиони домови останаа без струја во Флорида по ударот на катастрофалниот ураган Ијан

Радио МОФ

Видеа покажуваат како ураганот Јан ја разорува Флорида

Факултети

Бајден: Не злоупотребувајте го ураганот за да ја зголемите цената на нафтата

Макфакс

ВИДЕО: Гранка удри репортер додека известуваше за ураганот во Флорида, колегата го молеше да се врати во студио

Курир

4NEWS Вечер Прес МКД Канал5 Сакам да кажам А1 On Независен Глас на Америка

Ураганот „Ијан“ со голема жестина ја погоди Флорида

Deutsche Welle - 29.09.2022

Размерите на уништувањето уште се нејасни, но нема дилеми дека ураганот „Ијан“ ќе се вброи меѓу најсилните кои ја погодиле Флорида. Експертите стравуваат од огромни штети. Ураганот „Ијан“, проследен со силни ветрови, обилен дожд и поплави, го погоди ...

Ураганот Ијан предизвика хаос во Флорида, над два милиони домови без струја

ТВ21

Ураганот Ијан стигна до Флорида, поплавува населби и корне дрвја

Р.С.Европа

(Видео) Ураганот Ијан ја погоди Флорида – катастрофални поплави, прекини на струја

Макфакс

Иан може да предизвика еколошка катастрофа во Флорида

4NEWS

Флорида погодена од историско невреме: „Време е за евакуација“

ТВ21

Екстремно опасниот ураган Ијан стана посилен додека се приближува до Флорида

Глас на Америка

Нетпрес Локално CivilMedia Фактор 360 степени Deutsche Welle Мета CivilMedia

Погледнете ги снимките: Ураганот Иан ја погоди Флорида и предизвика катастрофални поплави, милиони луѓе без струја

Еспресо - 29.09.2022

Ураганот Иан синоќа ја зафати Флорида, придружен со силни ветрови и обилни врнежи од дожд кои предизвикаа катастрофални поплави и прекин на електричната енергија низ американската сојузна држава.

Ијан беснее во Флорида, катастрофални поплави: Милиони се без струја, потона брод, области претворени во езера (ВИДЕО)

Фактор

Ураганот Ијан предизвика катастрофални поплави на Флорида

Бизнис Вести

(Живо) Апокалипса! Ураганот ја погоди Флорида

ММС

Ураганот Ијан предизвика катастрофални поплави на Флорида

А1 On

Ураганот Ијан предизвика катастрофални поплави на Флорида

Опсервер

Ураганот Ијан предизвика катастрофални поплави на Флорида

Либертас

Курир Фокус Слободен Печат Канал5 24Инфо +инфо Сител 24 Вести

Цела Куба остана без струја по ударот на ураганот Ијан

Радио МОФ - 28.09.2022

Жителите на Куба останаа без струја поради оштетување на електричната мрежа предизвикана од ураганот Ијан. Две лица ги загубија животите по налетот на невремето, а ураганот продолжи да се движи кон Флорида, пренесува Н1 .

(Видео) Куба во мрак, 11 милиони луѓе останаа без струја

Макфакс

ВИДЕО: Куба остана без струја по ударот на ураганот Ијан

А1 On

ВИДЕО: Цела Куба остана без струја како последица на ужасниот ураган

Слободен Печат

Куба остана без струја по ударот на ураганот Ијан, има и загинати

ТВ21

УРАГАН ЈА ДЕМОЛИРАШЕ КУБА, 11 МИЛИОНИ ЛУЃЕ СЕ БЕЗ СТРУЈА: Ветер од 200 км/ч носи се пред себе, има мртви (ВИДЕО)

Фактор

Цела Куба во мрак: Двајца загинати по ударот на ураганот Иан, кој сега ѝ се заканува на Флорида

Точка

4NEWS Опсервер Кајгана Фокус 24 Вести Курир Бриф Независен

Бајден со предупредување до нафтената индустрија да не го користи ураганот како изговор за зголемување на цените на ...

Курир - 28.09.2022

Американскиот претседател Џо Бајден ги предупреди енергетските компании да не го користат ураганот Иан како изговор за зголемување на цените на нафтата и гасот. -Сакам да додадам уште едно предупредување – предупредување до раководителите на ...

Бајден со предупредување до нафтената индустрија да не го користи ураганот како изговор за зголемување на цените на горивото

24Инфо

Бајден со предупредување до нафтената индустрија да не го користи ураганот како изговор за зголемување на цените на горивото

Опсервер

Бајден со предупредување до нафтената индустрија да не го користи ураганот како изговор за зголемување на цените на горивото

Бриф

Бајден ја предупредува нафтената индустрија да не го користи ураганот како изговор за зголемување на цените на горивото

Нетпрес

Бајден до нафтените компании: Не помислувајте да ги пумпате цените со ураганот како изговор

Слободен Печат

Бајден со предупредување до нафтената индустрија да не го користи ураганот како изговор

Вечер Прес

ТВ21 4NEWS Lider MakPress

Ураганот Ијан ја одложи мисијата „Кру-5“ на НАСА

Опсервер - 28.09.2022

Ураганот Ијан ги принуди НАСА и „Спејс-Икс“ да одредат нов датум за лансирање на мисијата „Кру-5“ на Меѓународната вселенска станица. Лансирањето, првично планирано за 3 октомври, сега ќе се случи најмалку ден подоцна.

Ураганот Ијан ја одложи мисијата „Кру-5“ на НАСА

Бриф

Ураганот Ијан ја одложи мисијата „Кру-5“ на НАСА

Курир

Ураганот Ијан ја одложи мисијата „Кру-5“ на НАСА

Либертас

Ураганот Ијан ја одложи мисијата „Кру-5“ на НАСА

MakPress

Ураганот Ијан ја одложи мисијата „Кру-5“ на НАСА

Frontline