TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радев: Патот на Македонија кон ЕУ минува низ признавањето на македонските Бугари и културно-историското наследство

Макфакс - 24.11.2022

Шефовите на држави во Македонија и општеството мора да разберат дека патот кон Европската Унија минува низ признавањето и почитувањето на македонските Бугари и нашето културно-историско наследство. Тоа е единствениот начин.

Радев со осуда за нападот на клубот во Охрид: С Македонија мора да разбере оти патот кон ЕУ минува низ признавањето на правата на Бугарите

360 степени

Радев: Во Северна Македонија мора да разберат дека патот за ЕУ минува низ признавање и почитување на македонските Бугари

Zoom

Радев: Во Македонија мора да разберат дека патот за ЕУ минува низ признавање и почитување на македонските Бугари

Република

Радев: Патот на Македонија кон ЕУ минува низ признавањето на македонските Бугари и културно-историското наследство

MTM

Радев: Нападот на клубот во Охрид е апсолутно неприфатлив чин

Сител - 24.11.2022

Претседателот на Бугарија Румен Радев го окарактеризира нападот врз клубот „Цар Борис Трети“ во Охрид како апсолутно неприфатлив чин на агресија, која, вели, со децении се гаи во Северна Македонија против Бугарија и против Бугарите, јави дописникот ...

Радев за пукањето во Охрид: Вандалски чин на агресија

Слободен Печат

Радев: Нападот на клубот во Охрид е апсолутно неприфатлив чин

Курир

Радев: Нападот на клубот во Охрид е апсолутно неприфатлив чин

Бизнис Вести

Радев: Нападот на клубот во Охрид е апсолутно неприфатлив чин

Опсервер

Радев: Нападот на клубот во Охрид е апсолутно неприфатлив чин

Алсат-М

АПСОЛУТНО НЕПРИФАТЛИВ ЧИН НА АГРЕСИЈА Радев за нападот на клубот во Охрид

+инфо

Нетпрес Н.Македонија Press24 Вечер Прес ТВ21 еМагазин Во Центар Фактор

Бугарските проевропски партии подготвени да формираат малцинска влада

Во Центар - 24.11.2022

Водачите на проевропските партии „Ја продолжуваме промената“ и „Демократска Бугарија“ се подготвени да формираат малцинска влада доколку ГЕРБ на Бојко Борисов не успее прво да формира, објавија тие во средата.

Радев најавува нови избори во март доколку пропаднат сите обиди за формирање влада

Алсат-М

Радев: Патот на С. Македонија кон ЕУ минува преку признавање на правата на Бугарите

Локално - 24.11.2022

„Агресијата врз Бугарија и врз Бугарите е всадена кај нашиот сосед со децении. Кога имавме огромен притисок безусловно да дозволиме Република Северна Македонија да ги започне преговорите за членство во ЕУ, јас тогаш двапати наметнав вето и го ...

Патот на Македонија кон ЕУ оди преку признавање на правата на Бугарите, вели Радев

Фокус

Радев-Агресијата врз Бугарија и врз Бугарите е всадена кај нашиот сосед со децении.

Либертас