TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФФМ го изненади капитенот Пандев со специјален подарок, сите соиграчи го овековечија моментот (Фото)

Дерби - 20.03.2019

Горан Пандев на утрешната пресметка против Летонија ќе го одигра својот јубилеен 100-ти натпревар за македонската фудбалска репрезентација, па токму поради тоа, се што се случува пред стартот на мечот на „Филип Втори“ оди во знакот на македонскиот ...

Фелипе му го честиташе јубилејот на Пандев, и му се заблагодари за дресот (ФОТО)

SportMedia - 20.03.2019

Бразилскиот интернационалец во дресот на Вардар, Хуан Фелипе Алвез, вечерва дојде специјално да се види со Горан Пандев, и најпрво да му го честита јубилејот, и да му се заблагодари за добиениот дрес.

Пандев со специјални копачки ќе игра на јубилејниот меч против Летонија (ФОТО)

МКД - 20.03.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев ќе игра со посебни копачки за неговиот јубилеен 100. натпревар во националниот дрес. Утре Македонија ќе ги почне квалификациите за Европското првенство 2020, противник е Летонија.

Соиграчите и ФФМ му подготвија изненадување на Пандев пред јубилејниот настап (ФОТО)

Спортски - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија утре ќе игра натпревар против Летонија со кој ќе ги започнеме квалификациите за Европското првенство 2020 година. Натпреварот против Летонците има и посебно значење за нашиот капитен Горан Пандев.

ФОТО: Специјални копачки на нозете на Пандев за утрешниот јубилеј против Летонија

Gol.mk - 20.03.2019

Македонската публика утре со почеток од 20:45 часот ќе има можност да ја бодри сениорската репрезентација во првиот квалификациски натпревар за Европското првенство 2020 година. Противник ќе ни биде Летонија , а мечот ќе биде одбележан од јубилејот ...

ФОТО: Репрезентативците и ФФМ со специјален подарок за Пандев по повод неговиот јубилеј

Gol.mk - 20.03.2019

Утрешниот натпревар против Летонија ќе биде посебен за капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев . >> Најслатките моменти на Пандев: Кога „лалињата“ овенаа и Шпанија се тресеше во Скопје...

Пандев за јубилејот доби прекрасен подарок од репрезентативците (ФОТО)

Екипа - 20.03.2019

Капитенот Горан Пандев утре ќе го прослави јубилејниот 100. настап во дресот на македонската фудбалска репрезентација, а соиграчите го изненадија со прекрасен подарок. „Гранде“ Пандев доби прекрасна слика со спомени од настапите во националниот дрес ...

ФОТО: Македонија подготвена за Летонија, Пандев доби подарок од соиграчите и ФФМ

AKO - 20.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација утре ги отвара натпреварите во квалфикациите за ЕП, Летонија гостува во Скопје, Пандев ќе го одигра 100. меч во националниот дрес. ФФМ и соиграчите од репрезентацијата го изненадија Горан Пандев со подарок пред ...

Стојановиќ: Македонија е фаворит од сенка во групата, Пандев ќе игра супер мотивирано

AKO - 20.03.2019

Селекторот на Летонија, Славиша Стојановиќ смета дека Македонија е фаворит на оваа средба но додаде дека тие не се дојдени во Скопје да загубат. Стојановиќ вели дека Горан Пандев ќе биде супер мотивиран за оваа средба и не знае како ќе успеат да го ...

Селекторот на Летонија знае против кого игра: Пандев е врвна класа, минатиот викенд му даде гол на Јувентус

Спортски - 20.03.2019

Македонија утре ги започнува квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а прв противник ќе ни биде Летонија против која ќе играме на домашен терен. Летонците веќе пристигнаа во Скопје, а денес на прес-конференцијата зборуваше селекторот ...

Пандев во специјално дизајнирани копачки ќе игра против Летонија (ФОТО)

СуперСпорт - 20.03.2019

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев утре против Летонија ќе го одигра 100-от меч во репрезентативната кариера и ќе прослави голем јубилеј. Македонскиот капитен ќе игра против Летонија во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а ...

ФОТО : Пандев со специјален дизајн на копачките

AKO - 20.03.2019

Горан Пандев утре ќе го одигра 100. меч за македонската фудбалска репрезентација. Капитенот на нашиот национален тим со специјален дизајн на копачките за средбата со Летонија. Македонија е фаворит и најви дека победата е единствена опција ...

Играчите, стручниот штаб и ФФМ со подарок за Пандев за јубилејот (ФОТО)

SportMedia - 20.03.2019

Пред утрешниот јубилеен 100-ти натпревар во дресот на македонската репрезентација, Горан Пандев вечерва доби подарок кои му го направија соиграчите од националниот тим, стручниот штаб како и фудбалската федерација на Македонија.

Стојановиќ: Македонија е силна селекција, а Пандев е фантастичен играч

Екипа - 20.03.2019

Фудбалската репрезентација на Летонија е првиот противник на Македонија во квалификациите за ЕП 2020. Селекторот на Летонците, словенечкиот стратег Славиша Стојанович, со пофални зборови се изрази за нашиот национален тим, вели дека тоа е ...

Пандев: Не се каам што заминав од репрезентацијата, се вратив само поради едно нешто!

Дерби - 20.03.2019

Капитенот на македонската фудбалска селекција, Горан Пандев, беше во фокусот на вниманието кај акредитираните новинари на официјалата прес конференција пред мечот Македонија – Летонија од квалификациите за ЕП 2020, особено пради фактот што се ...

Стојановиќ: Македонија е „тивок фаворит“ во групата, а Пандев е прав великан

Gol.mk - 20.03.2019

Летонија веќе пристигна во Скопје и почна да се адаптира на климата за натпреварот против Македонија во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020 година. Тренерот Славиша Стојановиќ на прес-конференцијата ги кажа своите очекувања ...

Горан Пандев утре ќе игра во специјални копачки (ФОТО)

Спортски - 20.03.2019

Утре репрезентацијата на Македонија го игра натпреварот против Летонија во рамки од квалификациите за Европското првенство. Овој натпревар е посебен и поради тоа што е 100-ти репрезентативен за нашиот капитен Горан Пандев.

Пандев ќе настапи во специјални копачки против Летонија (ФОТО)

Sport 1 - 20.03.2019

Македонскиот капитен Горан Пандев во мечот против Летонија ќе одбележи големи јубилеј, зашто тоа ќе биде негов 100. натпревар во дресот на македонската репрезентација. Пандев на Инстаграм објави фотографија од неговите копачки за утрешниот меч, а ...

Горан Пандев со специјализирани копачки за јубилејната стотка (ФОТО)

1tv - 20.03.2019

Капитенот на нашата сениорска фудбалска репрезентација, Горан Пандев со специјално дизајнирани копачки ќе настапи на утрешниот натпревар против Летонија во воведното коло од квалификациите за пласман на ЕП 2020.

Стојановиќ: Пандев е екстра играч, тешко се запира, би бил среќен ако не загубиме

SportMedia - 20.03.2019

Новиот селектор на Летонија Славиша Стојановиќ зборуваше за квалитетите на македонската репрезентација, Горан Пандев и за очекувањата од утрешниот дуел на „Филип Втори“ во Скопје. За Словенецот ова е деби на кормилото на националниот тим на Летонија.

Седлоски пред јубилејот на Пандев: Секогаш ме слушаше, се радувам за него!

Gol.mk - 20.03.2019

Македонскиот фудбал на стартот на квалификациите за Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2020 година ќе добие нов рекордер по бројот на настапи, во легендата Горан Пандев, еден од најтрофејните и најуспешните наши играчи во историјата.

Пандев на јубилејот со специјални копачки

SportMedia - 20.03.2019

Нашиот капитен Горан Пандев утре на дуелот со Летонија, кој е негов 100. меч во дресот со националните обележја ќе истрча со специјално дизајнирани копачки. Покрај македонското знаме и бројката 100 на копачките се имињата на неговите деца Филипо и ...

Пандев: Имам две цели во стотиот настап за Македонија

Дерби - 20.03.2019

Македонската сениорска фудбалска репрезентација утре (20:45 часот) го започнува новиот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година и тоа со натпреварот со Летонија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

(ФОТО) Пандев се пофали со специјално дизајнираните копачки за утрешниот јубилеј

Спортклуб - 20.03.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев утре во мечот против Латвија од квалификаците за ЕП, ќе го забележи својот 100 меч во национални тим. Пандев за таа цел од спонзорот „адидас“ доби специјално дизајнирани копачки на кои ...

Пандев: За јубилејот посакувам да ја победиме Летонија пред многубројна публика

МКД - 20.03.2019

Горан Пандев утре слави голем јубилеј, 100-ти натпревар во националниот дрес на Македонија, нашиот капитен посакува победа против Летонија и на арената „Филип Втори“ да има многу навивачи.

Пандев пред два месеци имал дуел со судијата Орсато: Преку к*р сум ти дојден (ВИДЕО)

Спортски - 20.03.2019

Пред два месеци Џенова и Милан го одиграа натпреварот во италијанската Серија А. На овој натпревар Пандев имал еден вербален дуел, повеќе на шега со главниот судија на натпреварот Орсато. Видеото на „Јутуб“ било поставено на 22 јануари, но истото не ...

Пандев: Ангеловски ме врати во репрезентација, бев отсутен затоа што некои работи не ми се допаѓаа

Спортски - 20.03.2019

Денес се одржа редовната прес-конференција во пресрет на натпреварот на Македонија против Летонија која ќе биде посебен за македонската фудбалска икона Горан Пандев. Капитенот на нашата репрезентација утре ќе го одигра 100-тиот натпревар во ...

Пандев: Среќен сум за јубилејот од 100 меча, би бил уште посреќен ако победиме

ТВ21 - 20.03.2019

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев утре против Летонија во рамките од квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство 2020 година, ќе го одигра јубилејниот 100-ти натпервар во дресот на националниот тим.

Пандев: Головите со Холандија и Шпанија вечно ќе ги паметам!

Sport 1 - 20.03.2019

Најдобриот македонски фудбалер во 21 век, Горан Пандев утревечер ќе го одигра јубилејниот стоти меч за макеоднската фудбалска репрезентација, против Летонија, па капитенот на македонската фудбалска репрезентација посакува да го прослави големиот ...

Пандев: Ангеловски ме врати во тимот, да не беше тој – немаше да биде и јубилејот!

Gol.mk - 20.03.2019

Во име на националниот тим на прес-конференцијата пред натпреварот меѓу Македонија и Летонија, говореше и капитенот Горан Пандев. Човекот кој ќе го игра 100. натпревар во дресот на националниот тим вели дека е среќен затоа што го чека јубилеј и ...

Најслатките моменти на Пандев: Кога „лалињата“ овенаа и Шпанија се тресеше во Скопје...

Gol.mk - 20.03.2019

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев го чека јубилејниот 100. натпревар во дресот на Македонија. Има постигнато 33 гола, има убави моменти, а кои од нив беа најслатки досега? Од сите погодоци на капитенот на А-селекцијата, еден од послатките ...

Пандев: Среќен сум за јубилејот, но најважна е победата против Летонија

А1 On - 20.03.2019

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Горан Пандев, пред утрешниот јубилеен 100-ти натпревар во дресот на националниот тим против Летонија во квалификациите за ЕП 2020, не го криеше задоволството и посака да го заокружи ова достигнување со ...

Најдрагите голови на Пандев за Македонија

Оff.net - 20.03.2019

Во пресрет на утрешниот прв меч во квалификациите за ЕП 2020, Горан Пандев ќе стигне до голем јубилеј од 100 репрезентативни настапи. Повод да одговори на прашањето, кои голови му се најдраги за својата ...

Пандев: Најважно е Македонија да победи, тоа ќе ми биде најубав подарок и за јубилејот

Екипа - 20.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер на арената „Филип Втори“ против Летонија го стартува квалификацискиот циклус за ЕП 2020 година. Ќе биде тоа јубилеен 100. натпревар за Горан Пандев во дресот на националниот тим.

Голема чест: „Гранде Пандев“ е во најдобриот тим на Интер во историјата (ФОТО)

СуперСпорт - 20.03.2019

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев се очекува утре да го одигра 100-от меч за селекцијата, а во странските медиуми се појави интересна фотографија со најдобриот тим на Интер во историјата, а на него се наоѓа токму нашиот капитен.

Пандев: Публиката да биде 12. играч против Летонија, победата единствена опција

AKO - 20.03.2019

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев утре слави јубилеј , ќе го одигра 100. меч во националниот дрес. Пандев посака публиката да ја исполни арената „Филип Втори“, победата да биде негов подарок за јубилејот, истакна ...

Пандев: Да не беше Ангеловски немаше да стигнам до 100. настап

AKO - 20.03.2019

Горан Пандев е среќен што утре ќе го запише 100. настап во националниот тим, да не беше Игор Ангеловски веројатно немаше да стигнам до оваа бројка изјави на капитенот на репрезентацијата. „Среќен сум затоа што за Македонија ќе го играм 100.

Македонија подготвена за Летонија – стилот останува ист, мотив плус јубилејот на Пандев

1tv - 20.03.2019

Сениорската фудбалска репрезентација на Македонија утревечер против Летонија ќе го отвори новиот квалификациски прозорец за пласман на ЕП 2020. Добрите настапи во Лига на нации и обезбеденото плеј-оф место за полесен пат до Европското првенство ...

Пандев: Ангеловски ме врати во репрезентацијата

SportMedia - 20.03.2019

Бројката на настапи во македонската репрезентација сигурно ќе беше поголема зад името на Горан Пандев доколку не направеше една мала пауза од настапите во националниот тим. По речиси две години пауза, тој се врати во националниот тим, и тоа откако ...

Пандев: Селекторот Ангеловски ме врати во А репрезентацијата

OhridNews - 20.03.2019

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев сегашниот селектор на А репрезентацијата, Игор Ангеловски го посочи како главен виновник за враќањето во националната селекција. Капитенот кој паузираше две години откри дека селекторот после серија ...

Пандев: Среќен сум за јубилејот, сакам гол, но најмногу сакам триумф

SportMedia - 20.03.2019

За капитенот на нашиот национален тим Горан Пандев утрешниот дуел со Летонија ќе биде посебен. Затоа што ќе го игра својот јубилеен 100-ти натпревар во националниот тим. Пандев рече дека е среќен поради овој јубилеј, но дека најмногу посакува триумф ...

Пандев vs Орсато зад камерите

Оff.net - 20.03.2019

Копајќи по видеа и новости за Горан Пандев кој во недела го тресна Јуве, а утре ќе го одигра јубилејниот 100-ти настап за репрезентација, налетавме на едно видео кое е реткост бидејќи таму обично не се плеткаат камермани.

ГОЛЕМА ЧЕСТ: Пандев го сместуваат во идеалните единаесет на Интер!!!

SportMedia - 20.03.2019

Дека Горан Пандев е голема ѕвезда и бренд, доказ е и фактот дела сајтот „Гоал.ком“ го сместува во идеалните единаесет на Интер на сите времиња. Но, со мала напомена дека во конкуренција влегуваат само играчи кои биле дел од школата на „неро – ...

Патот кон „стотката“ тргна од Бурса: Сите мечеви на Гранде Пандев за Македонија!

Gol.mk - 20.03.2019

Кога ќе се спомене македонски фудбал, љубителите на овој спорт веднаш ги споменуваат имињата на двете македонски легенди Дарко Панчев и Горан Пандев. Првиот е „Златната копачка“ на нашата земја, додека вториот е актуелна легенда, најдобар активен ...

Пандев е во најдобар тим на Интер на сите времиња! (ФОТО)

Sport 1 - 20.03.2019

Пред 18 години, актуелниот капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев замина како голобрадо момче од струмичка Беласица во милански Интер заедно со Ацо Стојков, како двајцата суперталентирани струмичани.

Пандев пред јубилејот од „Филип Втори“ со порака (ВИДЕО)

SportMedia - 20.03.2019

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев на утрешниот дуел против Летонија во рамките на квалификациите за ЕУРО2020 ќе го запише 100. настап во „црвено-жолтиот“ дрес. Секако, една од најголемите желби е специјалниот меч да биде ...

Пандев е еден од најдобрите играчи во историјата на Интер! (ФОТО)

Спортски - 20.03.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев доби уште едно слободно можеме да кажеме огромно признание. Пандев во Италија пристигна пред цели 18 години, а неодамна го одигра и неговиот 400-ти натпревар во Калчото, додека утре по ...

Пандев во идеалниот тим на Интер на сите времиња

Екипа - 20.03.2019

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев според изборот на престижниот “Goal.com” e во идеалниот тим на Интер на сите времиња. Како што објаснува во својот текст, изборот на најдобрите фудбалери на сите времиња од Интер е правен ...

Порака од Пандев до младите фудбалери: Да работат напорно и да веруваат во себе!

Спортклуб - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија утре на стадионот „Филип Втори“ ја пречекуваат селекцијата на Летонија. Славеник на вечерта ќе биде капитенот Горан Пандев, кој ќе го одигра својот јубилеен 100 натпревар во националниот дрес, па во тоа име Пандев ...

Македонските фудбалери се подготвуваат за Летонија

Скопје инфо - 20.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација ги одработува мини подготовките за стартот квалификациите за ЕП 2020 година и дуелите со Летонија и Словенија. Нашите фудбалери имаат само два дена подготовки за првиот меч во евро-квалификациите против Летонија ...