TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: За 10 години од Македонија се украдени 8 милијарди евра (ВИДЕО)

+инфо - 07.12.2016

Тие пари ќе се вратат кон граѓаните на РМ, нагласи денеска Стево Пендаровски, носител на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 1. Според нашите економски експерти, Владата на РМ, онаа сегашната, годишно како буџет испумпуваше по 400 ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Сите пари ќе ги насочиме кај граѓаните

А1 On - 07.12.2016

„Според нашите економски експерти, Владата на РМ, онаа сегашната, годишно како буџет испумпуваше по 400 милиони евра. Ако знаеме дека се 10 години на власт, лесно ќе дојдеме до крајната бројка на украдени пари од буџетот пред се преку тендери, што ...

Пендаровски: Во изминатите 10 години владата украла 7 до 8 милијарди евра

МКД - 07.12.2016

„Според нашите економски експерти, владата на РМ, онаа сегашната, годишно како буџет испумпуваше по 400 милиони евра. Ако знаеме дека се 10 години на власт, лесно ќе дојдеме до крајната бројка на украдени пари од буџетот пред се преку тендери, што ...

Пендаровски вети дека украдените пари ќе бидат вратени

Фактор - 07.12.2016

Стево Пендаровски, носител на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 1 денеска изјави дека Владата годишно како буџет испумпувала по 400 милиони евра и дека парите ќе бидат вратени ако победат на избори.

(ВИДЕО) Пендаровски: Од украдените 7 до 8 милијарди евра, за само две години ќе вратиме скоро половина

Локално - 07.12.2016

Според нашите економски експерти, Владата на РМ, онаа сегашната, годишно како буџет испумпуваше по 400 милиони евра. Ако знаеме дека се 10 години на власт, лесно ќе дојдеме до крајната бројка на украдени пари од буџетот пред се преку тендери, што ...

(ВИДЕО) Пендаровски: За две години ќе вратиме пола од украдените 8 милијарди евра

Репортер - 07.12.2016

Според нашите економски експерти, Владата на РМ, онаа сегашната, годишно како буџет испумпуваше по 400 милиони евра. Ако знаеме дека се 10 години на власт, лесно ќе дојдеме до крајната бројка на украдени пари од буџетот пред се преку тендери, што ...