TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски ја заборави сопствената улога во медиумскиот сектор – извинувањето е лицемерно

Мета - 22.02.2024

Не треба да се изгуби предвид и фактот дека за сè она што се случува во медиумскиот сектор, директната конекција е насочена и кон власта, која е најодговорна за регулацијата и за начинот на кој функционираат медиумите на ограничен пазар, каков што е ...

Лавина ракции по обвинувањето на Kовачевски за националните телевизии и новинарите

Канал5

Предизборна реторика и обвинувања: медиумите први за „отстрел“

Deutsche Welle

АВМУ: Осуда за изјавата на лидерот на СДСМ

Канал5

АВМУ: Политичарите треба да покажат највисоко ниво на почитување на новинарската професија и на еден од клучните столбови на демократијата – медиумите

4NEWS

АВМУ кон Ковачевски: Новинарите се клуч и столб на демократијата, етикетирањето на медиуми не е воопшто достоинствено за еден политичар

Курир

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги: Осуда за изјавата на лидерот на СДСМ – политичарите треба да бидат свесни за одговорноста што ја имаат

Lider

Нетпрес Макфакс Скопје инфо Опсервер Фокус Press24 +инфо Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски повторно ги напаѓа и навредува медиумите и пак лицемерно се извинува, но во суштина уште повеќе ...

Курир - 22.02.2024

-Јавноста и медиумите ги предупредуваме дека како што ќе ближи изборната катастрофа на Ковачевски така неговата нервоза и непристојноста ќе растат, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Димитар Ковачевски покажува дека ниту има демократски капацитет, ниту има ...

Ковачевски пак ги нападна новинарите, реакција на ЗНМ и на ВМРО-ДПМНЕ

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Етикетирањата и навредите на Ковачевски кон медиумите се закана за слободата на говор и се обид за заплашување на оние кои го критикуваат

А1 On

„Етикетирањата и навредите на Ковачевски кон медиумите се обид за заплашување на оние што го критикуваат“, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

„Етикетирањата и навредите на Ковачевски кон медиумите се обид за заплашување на оние кои го критикуваат“, велат од ВМРО-ДПМНЕ

MTM

Колку поблиску доаѓаат изборите, толку Ковачевски станува понервозен па дури и параноичен

Република

„Етикетирањата и навредите на Ковачевски кон медиумите се обид за заплашување на оние кои го критикуваат“, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Точка

Lider Нетпрес 365 Макфакс Опсервер Lider Денешен Точка

Ковачевски се извини за „квицкањето на новинарите“, но не би сакал да се повтори периодот до 2016 г.

360 степени - 21.02.2024

Прашан дали неговото извинување е искрено, лидерот на СДСМ категорично потврди дека тоа е така, додавајќи оти имал долг разговор со претседателот на Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Младен Чадиковски „…И затоа од тука сакам да им ...

Ковачевски се извини: Ги прифаќам сите реакции, не сакам да дојде време да се случува она што се случуваше до 2016

Макфакс

Откако го искритикуваа сите новинарски здруженија Ковачевски се извини, се оправда дека не сакал да се повтори 2016

Скопје инфо

Ковачевски им се извини на новинарите

МКД

Ковачевски: Се извинив тогаш се извинувам и сега

Press24

Ковачевски се извини: Ги прифаќам сите реакции,кажав дека сум веднаш подготвен да се извинам

Канал5

Му стана навика: Ковачевски уверува дека се извинил тогаш, се извинува и сега

Република

Точка А1 On MTM Кајгана 24 Вести Пулс24