TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јокиќ со дабл-дабл го урна Клиперс, Леброн се врати на паркет и го израдува Лејкерс (Видео)

СуперСпорт - 26.11.2022

Денвер нагетс славеше против Лос Анџелес клиперс со 114-104, додека кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс триумфираа против Сан Антонио спарс со 105-94. Никола Јокиќ и колегите ги искористија проблемите кај Клиперс, кој не можеше да смета на Ленард, ...

Леброн се врати, Лејкерс првпат победи во гости (ВИДЕО)

МКД - 26.11.2022

По шест натпревари пауза поради повреда, Леброн Џејмс се врати во составот на Лос Анџелес Лејкерс кој ја забележа првата гостинска победа оваа сезона откако славеше кај Сан Антонио со 105-94.

ВИДЕО | Дабл-дабл за Јокиќ, Лејкерси подобри од Спарс

Слободен Печат - 26.11.2022

Кошаркарите на Лејкерси стигнаа само до шестата победа во 17. натпревар сезонава во НБА лигата, изминатата ноќ го совладаа Сан Антонио со 105:94. За Лејкерси ова беше четврти триумф во последните пет натпревари, а прв по подолго време со Леброн во ...

Џејмс се врати, Лејкерс обезбедија прва гостинска победа

Дерби - 26.11.2022

ЛеБрон Џејмс се врати во тимот на Л.А Лејкерс, а тој и Ентони Дејвис беа одлучувачки фактор за победата против Сан Антонио Спарс. Џејмс ги пропушти последните пет натпревар на Лејкерс, а на камбекот реализираше 21 поен, од кои 8 во последниот период.

Лејкерс победи и со Леброн, двајца кошаркари на Портланд постигнаа 82 поени (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2022

Кошаркарите на ЛА Лејкерс дојдоа до само шестата победа во 17. меч сезонава во НБА, откако ноќеска, како гости, го совладаа тимот на Сан Антонио спарс (105-94). Ова беше четврти триумф во последните пет натпреври за „езерџиите“, а прв по подолго ...

Леброн се врати, го прескокна Мелоун – Лејкерси победија (ВИДЕО)

SportMedia - 26.11.2022

Леброн Џејмс по пауза од шест мечеви се врати во редовите на ЛА Лејкерси, кои оваа сезона тргнаа лошо и го имаат петтиот најлош рекорд 5-11. „Кралот“ заедно со Ентони Дејвис го предводеа својот тим до победа над Сан Антонио од 105-94.

Со Леброн е полесно за Лејкерс, „динамично дуо“ на Портланд даде 82 поени во Њујорк (Видео)

Спортманија - 26.11.2022

Во НБА лигата се одиграа дури 14 натпревари, а еден од поинтересните беше оној во Њујорк, каде Портланд славеше со 132-129 после продолжение од пет минути. Џереми Грент со личен рекорд од 44 поени и Енферни Симонс со 38 поени, беа творци на триумфот ...