TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ковид-центрите во Скопје се лекуваат 474 лица

ММС - 22.11.2020

Сите инфективни одделенија, потенцираат оттаму, имаат довод на кислород и можат да згрижат пациенти кои имат потреба од кислородна поддршка. ...

Ковид-19: Во болниците во Скопје се лекуваат 474 пациенти, голем дел се на кислородна поддршка

360 степени - 22.11.2020

Вкупно 474 пациенти потврдени и сомнителни за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во болниците во Скопје, а голем дел од нив се на кислородна поддршка, соопшти Министерството за здравство.

Во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 35 пациенти, а вкупно се лекуваат 474

Нетпрес - 22.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 35 нови пациенти поради компликации од ...

Да се излекуваш од коронавирус! Брачната двојка Ицевски раскажува за нивната битка со Ковид-19

ТВ21 - 21.11.2020

Лилјана и Зоран Ицевски се сопружници кои биле заразени од Ковид-19. Лекувањето во домашни услови траело неколку дена, сѐ додека состојбата не им се влошила, поради што морале да бидат хоспитализирани.

Додека капацитетите на болниците се исполнуваат, лекарите сè погласно бараат да се почитуваат мерките

Алсат-М - 21.11.2020

Капацитетот на болниците се повеќе и повеќе се преоптоваруваат. Само во последните 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 36 пациенти, а 19 пациенти се хоспитализирани на интерните одделенија.

1.292 пациенти инфицирани со Ковид 19 се лекуваат на инфективните оддели во државата

Телма - 21.11.2020

Бројот на заболени и хоспитлализирани расте капацитетите во болниците се намалауваат. 1292 пациенти позитивни или соминтелни на Ковид 19 се лекуваат на инфективните оддели низ болниците во државата, соопшти министерството за здравство.

КРИТИЧНО СО КОВИД ОДДЕЛЕНИЈАТА ВО СТРУГА - има уште само пет слободни кревети

Фактор - 21.11.2020

Во Охрид и во Струга состојбта е сериозна и критична. Како што јавуваат локалните медиуми, с трушката болница ги преполнува капацитетите, а слободни се уште пет болнички кревети. Сместени се 35 пациенти, од кои 20 се приклучени на кислородна ...

Макотрпна борба за кислород, струшката болница ги полни капацитетите - слободни уште пет болнички легла

24 Вести - 21.11.2020

Струшката болница ги преполнува капацитетите, а слободни се уште пет болнички кревети. Сместени се 35 пациенти од кои 20 се приклучени на кислородна поддршка. Кислород на дневно ниво се троши пет пати повеќе од вообичаеното или околу 40 боци за 24 ...

Од Ковид-19 во велешката болница починаа две лица, а на Клиниката „Жан Митрев“ една 62-годишна велешанка

Сител - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Исполнети капацитетите на болниците во Струга и Охрид

Сител - 21.11.2020

Струшката болница преполна со пациенти болни од Ковид-19.Се поголемиот број на новозаболени лица забрзано ги полнат болничките соби во двата ковид центри интерното и детското одделение, потешките случаи ги препраќаат во Скопје, а ситуацијата станува ...

Кризна состојба во државава, попладне седница на главниот штаб за управување со кризи

24 Вести - 21.11.2020

Се додаваат нови болнички кревети во ковид центрите во главниот град. Бројката на пациенти на кои им е потребно болничко лекување продолжува да расте. Ковид одделенијата во Скопје се проширени за дополнителни 43 кревети.

Состојба во болниците: Вкупно 1 292 пациенти се лекуваат од ковид-19

360 степени - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1 292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид – центрите, соопшти попладнево ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 825 пациенти, слободни кревети има

ММС - 21.11.2020

И покрај големиот наплив на пациенти во изминативе десетина дена, Министерството за здравство е во постојан контакт со сите болници и доколку има потреба, капацитетите на ковид одделенијата ќе бидат дополнително ...

Вкупно 1.292 лица се хоспитализирани поради компликации од ковид-19

+инфо - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона ...

Каде ќе не однесе нестратешката борба со Ковид-19 ?

Алфа - 21.11.2020

Смртноста од Ковид 19 аларматна. 86 смртни случаи за само три дена ја изгубија битката со вирусот. Секојдневните илјадници новозаразени ги преплавуваат и болниците, со тоа се реорганизираат уште поголем број на Клиники и одделенија во болниците ...

Болничките капацитети во Ковид центрите се исполнети до последно место

Канал5 - 21.11.2020

Болничките капацитети исполнети до последно место. Најтешко е на одделенијата за интензивна нега каде треба да се примат нови пациенти кои имаат потреба од ципап маска, велат болнички извори за Канал 5.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваат 467 болни

А1 On - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

МЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваат 467 лица

Press24 - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваат 467

Канал5 - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

Алсат-М - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

Опсервер - 21.11.2020

– Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

24Инфо - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

МНОГУМИНА МОРААТ ДА ПРИМААТ КИСЛОРОД - само во скопските болници се лекуваат 467 лица

Фактор - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациентi поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, вкупно се лекуваат 467

Сител - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Скопските ковид центри ги прошируваат капацитетите за прием на новите болни

Слободен Печат - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

Независен - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

Кумановски м. - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје се лекуваат 467 заразени, а последните 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

Фокус - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, вкупно се лекуваат 467

4NEWS - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

Макфакс - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

Вечер - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

Опсервер - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

Frontline - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти

Телма - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

Либертас - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

За 24 часа 36 нови пациенти во ковид-центрите во Скопје, следно ќе се активираат капацитетите на Клиниката за ОРЛ

360 степени - 21.11.2020

Во моментов на клиниките во главниот град се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за ковид Во ковид центрите во Скопје, изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, соопшти Министерстото за здравство.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти

Кајгана - 21.11.2020

Скопје, 21 ноември 2020 (МИА) – Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваат 467 лица

Скопје1 - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваат 467 лица

Скопје инфо - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

Точка - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти

МКД - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

За 24 часа во Скопје хоспитализирани 36 лица со коронавирусот, вкупно во моментов се лекуваат 467 пациенти

Курир - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

MTM - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

За 24 часа во Скопје хоспитализирани 36 лица со коронавирусот, вкупно во моментов се лекуваат 467 пациенти

Пулс24 - 21.11.2020

Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 19 приеми и тоа двајца пациенти биле хоспитализрани на Институтот за белодробни заболувања и ТБЦ, тројца во ковид центарот на Клниката за Неврологија, четворица болни се хоспитализрани на ...

Во ковид центрите во Скопје се лекуваат 467 заразени, а последните 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

Република - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти

Centar - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството ...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 36 пациенти, а вкупно се лекуваат 467 болни, сомнителни и ...

24 Вести - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во Скопје хоспитализирани 36 лица со Ковид-19 за 24 часа, вкупно се лекуваат 467 пациенти

Нетпрес - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 36 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се лекуваат 467 сомнителни и потврдени за Ковид

Вечер Прес - 21.11.2020

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.