TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Не можам повеќе“: Се самоуби поранешен српски репрезентативец!

Слободен Печат - 23.05.2020

Според весникот „Курир“, седнал на креветот, рекол дека „не може повеќе“ и го зел пиштолот. Поранешниот член на фудбалската репрезентација на Југославија, Миљан Мрдаковиќ (38), се самоубил во изнајмен стан во Белград, каде живеел со неговата девојка.

Поранешен репрезентативец на Србија изврши самоубиство!

Спортманија - 23.05.2020

Рекол не можам повеќе, и со пиштол си пукал во глава. Некогашниот фудбалски репрезентативец на Србија, Миљан Мрдаковиќ, изврши самоубиство во стан во Белград. Според неговата девојка која била сведок на ужасниот настан, Мрдаковиќ кој имаше 38 ...

Познат фудбалер извршил самоубиство - во стан во Белград со пиштол пукал во својата глава

Press24 - 23.05.2020

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Југославија Милјан Мрдаковиќ изврши самоубиство, дознава Курир.рс Според пишувањата на српските медиуми наводно се убил со пиштол во изнајмениот стан во центарот на Белград, каде живеел со девојката.

Трагедија во Белград, се самоуби поранешен српски репрезентативец

24Фудбал - 23.05.2020

38-годишниот фудбалер Миљан Мрдаковиќ си го одзема животот откако во својот став во Белград си испукал куршум во главата. Српските медиуми информираат за трагичен настан во Белград, Миљан Мрдаковиќ кој има настапи и за српската репрезентација се ...

Шок во Србија: Поранешниот репрезентативец и фудбалер на Партизан си го одзеде животот

Дриблинг - 23.05.2020

Поранешниот репрезентативец на Србија, Миљан Мрдаковиќ ја потресе Србија, откако посегна по својот живот. Екс играчот на Партизан во својот стан во Белград си го одзел животот со огнено оружје, а во тој момент бил заедно со неговата девојка.

Екс-репрезентативец на Србија извршил самоубиство

TopSport - 23.05.2020

Поранешниот репрезентативец на Србија Миљан Мрдаковиќ извршил самоубиство во својот дом во Белград. Според српските медиуми Мрдаковиќ се самоубил во изнајмен стан во Белград, во кој живеел со својата девојка.

Огромна трагедија: На 38 години се самоуби поранешен репрезентативец на Србија

Екипа - 23.05.2020

Огромна трагедија во Србија. Во 38-та година од животот се самоуби поранешниот фудбалер на Партизан и српски репрезентативец, Миљан Мрдаковиќ. Се се случило во изнајмениот стан во Белград.

Трагедија во Белград: Поранешен српски фудбалер се самоубил во својот стан

Gol.mk - 23.05.2020

Поранешниот член на југословенската фудбалска репрезентација, Милјан Мрдаковиќ, се самоуби, пренесуваат српските медиуми. Според сознанијата на „Курир“ Мрдаковиќ, се самоубил со пиштол во својот стан во центарот на Белград, каде живеел со својата ...

Познат српски фудбалер се самоуби со пиштол!

Sport 1 - 23.05.2020

Познатиот српски фудбалер и поранешен репрезентативец на Југославија, Миљан Мрдаковиќ извршил самоубиство во Белград, јавува „Курир“. Мрдаковиќ се самоубил со пиштол во изнајмен стан, каде живеел со својата девојка.

Екс играчот на ОФК Београд и репрезентативец изврши самоубиство

SportMedia - 23.05.2020

Поранешниот фудбалер на ОФК Београд и репрезентативец на соседна Србија, Миљан Мрдаковиќ денеска според локалните медиуми извршил самоубиство. Полицијата засега не го објавува неговиот идентитен и само констатира дека маж на 38.

Огромна трагедија: На 38 години поранешен репрезентативец си го одзема животот

Курир - 23.05.2020

Огромна трагедија во Србија. Во 38-та година од животот се самоуби поранешниот фудбалер на Партизан и српски репрезентативец, Миљан Мрдаковиќ. Се се случило во изнајмениот стан во Белград.

Фудбалерот Милјан Мрдаковиќ изврши самоубиство во својот дом

Сител - 23.05.2020

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Југославија Милјан Мрдаковиќ изврши самоубиство. Според пишувањата на српските медиуми наводно се убил со пиштол во изнајмениот стан во центарот на Белград, каде живеел со девојката.

Поранешен српски фудбалер се самоуби со пиштол во стан во Белград

МКД - 23.05.2020

38-годишниот фудбалер Миљан Мрдаковиќ си го одзема животот откако во својот став во Белград си испукал куршум во главата. Српските медиуми информираат за трагичен настан во Белград, Миљан Мрдаковиќ кој има настапи и за српската репрезентација се ...

Екс-репрезентативец на Србија извршил самоубиство

Макфакс - 23.05.2020

Поранешниот репрезентативец на Србија Миљан Мрдаковиќ извршил самоубиство во својот дом во Белград. Според српските медиуми Мрдаковиќ се самоубил во изнајмен стан во Белград, во кој живеел со својата девојка.

Екс-репрезентативец на Србија извршил самоубиство

Точка - 23.05.2020

Поранешниот репрезентативец на Србија Миљан Мрдаковиќ извршил самоубиство во својот дом во Белград. Според српските медиуми Мрдаковиќ се самоубил во изнајмен стан во Белград, во кој живеел со својата девојка.