TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гатузо: Не е нормално, играчите на Гранада само лежеа на тревата

Sport M - 26.02.2021

Тренерот Наполи Џенаро Гатузо бил бесен поради играчите на Гранада. Наполи славеше со 2:1 вечерва против Гранде на мечот од Лигата на Европа, но тоа не беше доволно за да се пласира во осминафиналето. “Дозволете ми да објаснам како изгледаше.

Кулибали: Нема повеќе изговори, мораме до Топ 4 по секоја цена

Дерби - 26.02.2021

Италијанскиот прволигаш Наполи доживеа елиминација од Лига Европа и покрај тоа што славеше над Гранада со 2-1 во реваншот од 1/16 финалната рунда во ова натпреварување. Оваа победа на наполитанците беше пирова со оглед на тоа што шпанскиот тим дома ...

Де Лаурентис размислува дали да го врати Сари во Наполи или да му даде шанса на Гатузо

Дриблинг - 26.02.2021

Управата на Наполи, според последните информации на „Тутоспорт“ сериозни размислува по однос на иднината на Џенаро Гатузо на менаџерската позиција. Неофицијални, Де Лаурентис се уште нема одлучено дали да ја раскине соработката со Гатузо или да му ...

Гатузо бесен: Она што ноќеска го правеше Гранада…

Спортклуб - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, беше прилично бесен по елиминацијата на неговата екипа во Лига Европа, од шпанскиот тим на Гранада. Во првиот натпревар Гранада победи со 2:0, додека во реваншот Наполи оствари победа, која на крајот се покажа како ...

Гатузо нема иднина во Наполи, Де Лаурентис подготвува враќање на тренерот кој навивачите жестоко го напаѓаа

Дерби - 26.02.2021

Екипата на Наполи доживеа неочекувана елиминација од Лига Европа од тимот на Гранада што е уште еден неуспешен резултат за Џенаро Гатузо кој мака мачи со тимот од Неапол оваа сезона. Стратегот се уште има кредити откако со Наполи лани го освои Купот ...

Гатузо: Ова не е нормално, играчите на Гранада лежеа по теренот!

СуперСпорт - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо беше бесен на противничките фудбалери откако Наполи славеше со 2-1 против Гранада во Лига Европа, но тоа не му беше доволно за пласман во осминафинале. Гатузо се изнервира поради односот на фудбалерите на Гранада и ...

Гатузо: Ако Наполи одигра како Гранада ќе беше ставен на столбот на – срамот!

Sport 1 - 26.02.2021

Екипата на Наполи оствари пирова победа во вчерашниот дуел од шеснаесетина финалето од Лига Европа против Гранда (2-1), но не се пласира во следниот круг поради поразот во првиот меч без даден погодок (0-2).

Наполи го одбра наследникот на Гатузо, тренер кој добро го познава клубот

24Фудбал - 26.02.2021

Според „Тутоспорт“, Наполи веќе го има пикирано наследниикот на Гатузо, Маурицио Сари е првиот избор на Де Лаурентис. Со елиминацијата од Лига Европа, Џенаро Гатузо го потроши кредот кај раководството на Наполи, не јасно е дали и кога ќе добие ...

Гатузо бесен: Ова не е нормално, активно се играа само 16-17 минути

Спортманија - 26.02.2021

Наполи испадна, а тренерот вината ја бара кај противникот. Џенаро Гатузо се наоѓа под притисок дека може да добие отказ во Наполи откако италијанскиот тим беше елиминиран во Лигата на Европа.

Гатузо: Па, ова не е нормално, да го направевме ние ќе не „масакрираа“

Sport M - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо по елиминацијата од Гранада го критикуваше противникот, со зборовите дека цело време лежеа на теренот, а како што вели да го направеа тие медиумите ќе ги „масакрираа“.

Гатузо стана психолог: Не смееме да паднеме во депресија, дајте им време на играчите

Дриблинг - 26.02.2021

Наполи има време до недела да се обиде да се консолидира и да собере сили за да истрча против Беневенто во 24 коло од Серија А. Џенаро Гатузо за кој на големо се зборува на Апенините дека ќе добие отказ, по синоќешната елиминација од Гранада во 1/16 ...

Гатузо: Ако италијански клуб одиграше како Гранада, ќе добиеше „масакр“ од светот

Gol.mk - 26.02.2021

Наполи на Џенаро Гатузо не успеа да се пласира во осминафиналето во Лига Европа. Во првата нокаут фаза калчолигашот застана и беше елиминиран против Гранада . Тренерот на „наполитанците“ беше задоволен од прикажаното на своите фудбалери, но не и од ...

Гатузо: Не е нормално, играчите на Гранада само лежеа по теренот

Спортски - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо беше нервозен од играчите на Гранада. Наполи славеше 2:1, но тоа не беше доволно за пласман во осминафиналето. „Дозволете ми да објаснам како тоа изгледаше. Во првото полувреме имавме само 16-17 минути активна игра.

Гатузо за Гранада: Ако Наполи така го убиваше времето, ќе нè имаше на насловните во весниците

Опсервер - 26.02.2021

– Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо искажа критики за начинот на кој Гранада го одигра реваншот во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Шпанците загубија на свој терен со 1:2, но поради победата со повеќе голови на гостински терен (3:2) одат понатаму.

Гатузо: На што личеше ова? Италијански тим да одиграше како Гранада, цел свет ќе пишуваше за нас

24Фудбал - 26.02.2021

Џенаро Гатузо обвини дека играчите на Гранада премногу лежеле на теренот и трошеле време, тренерот на Наполи исто така побара поголема почит од судиите за клубовите од Италија. Наполи вечерва ја совлада Гранада со 2-1 но беше елиминиран од Лига ...

Гатузо не си даде оставка, туку ги нападна судиите и гостите од Гранада

Спортманија - 25.02.2021

И Гатузо се приклучи на критиките кон судиите кои и синоќа беа на мета на Италијанците после меч со шпанска екипа. Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, беше разочаран што неговиот тим беше елиминиран од Лига Европа, и тоа на стадионот „Диего Марадона“ ...

Наполи елиминиран од Лига Европа

Независен - 25.02.2021

Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи доживеа вечерва елиминација во осминафиналето во Лига Европа, откако триумфот од 2:1 над Гранада беше недоволен да ја анулира негативата од првиот натпревар.

Наполи елиминиран од Лига Европа

Опсервер - 25.02.2021

– Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи доживеа вечерва елиминација во осминафиналето во Лига Европа, откако триумфот од 2:1 над Гранада беше недоволен да ја анулира негативата од првиот натпревар.

Наполи елиминиран од Лига Европа

MakPress - 26.02.2021

Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи доживеа вечерва елиминација во осминафиналето во Лига Европа, откако триумфот од 2:1 над Гранада беше недоволен да ја анулира негативата од првиот натпревар.

Гатузо за Гранада: Ако Наполи така го убиваше времето, ќе нè имаше на насловните во весниците

24 Вести - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо искажа критики за начинот на кој Гранада го одигра реваншот во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Шпанците загубија на свој терен со 1:2, но поради победата со повеќе голови на гостински терен (3:2) одат понатаму.

Гатузо за Гранада: Ако Наполи така го убиваше времето, ќе нè имаше на насловните во весниците

Сител - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо искажа критики за начинот на кој Гранада го одигра реваншот во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Шпанците загубија на свој терен со 1:2, но поради победата со повеќе голови на гостински терен (3:2) одат понатаму.

Гатузо за Гранада: Ако Наполи така го убиваше времето, ќе нè имаше на насловните во весниците

MakPress - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо искажа критики за начинот на кој Гранада го одигра реваншот во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Шпанците загубија на свој терен со 1:2, но поради победата со повеќе голови на гостински терен (3:2) одат понатаму.

Гатузо за Гранада: Ако Наполи така го убиваше времето, ќе нè имаше на насловните во весниците

Денешен - 26.02.2021

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо искажа критики за начинот на кој Гранада го одигра реваншот во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Шпанците загубија на свој терен со 1:2, но поради победата со повеќе голови на гостински терен (3:2) одат понатаму.

Гатузо нема иднина во Наполи, Де Лаурентис подготвува враќање на тренерот кој навивачите жестоко го напаѓаа

Точка - 26.02.2021

Екипата на Наполи доживеа неочекувана елиминација од Лига Европа од тимот на Гранада што е уште еден неуспешен резултат за Џенаро Гатузо кој мака мачи со тимот од Неапол оваа сезона. Стратегот се уште има кредити откако со Наполи лани го освои Купот ...

Гатузо распука по Шпанците: Ова не беше нормално, само лежеа на теренот!

Sport 1 - 25.02.2021

Шефот на Елиф Елмас во италијански Наполи, Џенаро Гатузо жестоко распука по шпанска Гранада и нивните фудбалери за постојаното лежење на терен, како една од причините поради која Наполи испадна од Лига Европа и покрај победата со 2-1 вечерва во ...

Гатузо конфузен и бесен: Ако тим од Италија играше вака, светските медиуми ќе го масакрираа

Дриблинг - 25.02.2021

Џенаро Гатузо одржа чудна и конфузна прес-конференција по елиминацијата на Наполи од Гранада во Лига Европа во 1/16 финалето. Наполи победи со 2:1 но Гранада со вкупни 3:2 обезбеди пласман во осминафиналето.

Наполи се понадева на успех, но испадна после пирова победа, Гатузо пред отказ

Спортманија - 25.02.2021

За Елмас заврши сезоната во Лига Европа, дали Гатузо ќе добие отказ? Наполи ја победи Гранада со 2-1, но шпанскиот тим се најде во осминафиналето на Лига Европа, бидејќи на првиот меч, славеше со 2-0.

Наполи елиминиран од Лига Европа

Денешен - 25.02.2021

Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи доживеа вечерва елиминација во осминафиналето во Лига Европа, откако триумфот од 2:1 над Гранада беше недоволен да ја анулира негативата од првиот натпревар.