TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фетел бара Ф1 возачите да се побунат против ФИА: Имајте храброст!

TopSport - 05.02.2023

Пензионираниот четирикратен Ф1 шампион, Себастијан Фетел побара возачите да се побунат против новите правила на Светската автомобилистичка федерација (ФИА) со кои тие ќе мораат да добијат одобрување за да зборуваат за политички теми.

Верстапен: Оптимисти сме, но мора да работиме напорно

Sport M - 04.02.2023

Ред Бул во петокот го претстави болидот за новата сезона во Формула 1, но најави и соработка со Форд од 2026 година. Шампионот Макс Верстапен е оптимист за новата сезона, но очекува Мерцедес и Ферари да бидат поконкурентни од минатата сезона.

Верстапен го прашаа дали се гледа како фаворит во новата сезона – тој одговори „дипломатски“

Спортклуб - 04.02.2023

Ред Бул вчера го претстави својот нов болид за претстојната сезона, а на почетокот, срамежливо признаваат дека се надеваат на тоа дека имаат конкурентен болид. Тие на презентацијата најавија и соработка со Форд до 2026 година.

Верстапен: Хамилтон е еден од најголемите во историјата

Опсервер - 04.02.2023

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен искажа комплименти за големиот ривал Луис Хамилтон, но и за другите кандидати за највисок пласман во претстојниот шампионат. – Хамилтон е еден од најголемите возачи во историјата.

Верстапен: Хамилтон е еден од најголемите во историјата

Бриф - 04.02.2023

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен искажа комплименти за големиот ривал Луис Хамилтон, но и за другите кандидати за највисок пласман во претстојниот шампионат. – Хамилтон е еден од најголемите возачи во историјата.

Верстапен: Хамилтон е еден од најголемите во историјата

Курир - 04.02.2023

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен искажа комплименти за големиот ривал Луис Хамилтон, но и за другите кандидати за највисок пласман во претстојниот шампионат. – Хамилтон е еден од најголемите возачи во историјата.

Верстапен: Хамилтон е еден од најголемите во историјата

Во Центар - 04.02.2023

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен искажа комплименти за големиот ривал Луис Хамилтон, но и за другите кандидати за највисок пласман во претстојниот шампионат. – Хамилтон е еден од најголемите возачи во историјата.

Верстапен: Хамилтон е еден од најголемите во историјата на Ф1

Вечер Прес - 04.02.2023

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен искажа комплименти за големиот ривал Луис Хамилтон, но и за другите кандидати за највисок пласман во претстојниот шампионат. – Хамилтон е еден од најголемите возачи во историјата.

Верстапен: Хамилтон е еден од најголемите во историјата

MakPress - 05.02.2023

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен искажа комплименти за големиот ривал Луис Хамилтон, но и за другите кандидати за највисок пласман во претстојниот шампионат. - Хамилтон е еден од најголемите возачи во историјата.

Фетел бара Ф1 возачите да се побунат против ФИА: Имајте храброст!

Макфакс - 05.02.2023

Пензионираниот четирикратен Ф1 шампион, Себастијан Фетел побара возачите да се побунат против новите правила на Светската автомобилистичка федерација (ФИА) со кои тие ќе мораат да добијат одобрување за да зборуваат за политички теми.

Фетел против ограничувањата, бара од Ф1 возачите да се побунат против ФИА

Алсат-М - 05.02.2023

Пензионираниот четирикратен Ф1 шампион, Себастијан Фетел побара возачите да се побунат против новите правила на Светската автомобилистичка федерација (ФИА) со кои тие ќе мораат да добијат одобрување за да зборуваат за политички теми.

Фетел против ограничувањата, бара од Ф1 возачите да се побунат против ФИА

Zoom - 05.02.2023

Пензионираниот четирикратен Ф1 шампион, Себастијан Фетел побара возачите да се побунат против новите правила на Светската автомобилистичка федерација (ФИА) со кои тие ќе мораат да добијат одобрување за да зборуваат за политички теми.