TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УХМР: Вечерва во 22:58 часот доаѓа пролетта, која ќе биде натпросечно топла и врнежлива

Курир - 20.03.2019

Потопло време со температури над просечните за еден до два степена не очекува оваа пролет, која почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Повисоки температури ќе има особено во источните делови, каде над просекот ќе бидат и врнежите.

Попладне зголемување на облачноста и услови за дожд, од петок стабилно време

Макфакс - 20.03.2019

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во крајните јужни и југоисточни делови ќе има услови за појава на локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Сончево наутро, променливо облачно попладне

МКД - 20.03.2019

Во утринските часови сончево, во текот на денот променливо облачно, на крајниот југ и југоисток од земјава ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен северен ветер, кој во горниот тек на Повардарието повремено ќе засилува.

Сончево до умерено облачно и ветровито, температури до 21

Кумановски м. - 20.03.2019

Во утринските часови имавме сончевовреме, а уште во текот на претпладнето облачноста ќе се зголемува, па попладне ќе преовладува променливо облачно време, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончево, попладне облачно со дожд

Мета - 20.03.2019

Времето во Македонија во утринските и раните попладневни часови ќе биде сончево, а потоа ќе настапи наоблачување, на крајниот југ и југоисток од земјава со локален дожд и ретка појава на грмежи.

И покрај сонцето, ќе има дожд и грмежи: Времето денес, и во следните денови

Фактор - 20.03.2019

Локален дожд и грмежи, ама тешко и во Скопје. Метеоролозите велат дека крајниот југ и југоисток од земјава денеска попладне ќе бидат зафатени од влажна маса односно дожд и ретки грмежи. Максималната дневна температура денеска ширум државата ќе се ...

Пролетта доаѓа

Локално - 20.03.2019

Астрономската пролет ќе биде на 20 март во 22часот и 58 минути На денот на пролетната рамноденица денот ќе биде еднаков на ноќта. Но, доаѓањето на пролет, исто така, ќе донесе мало намалување на температурите и дождови.

Денес ветровито

Локално - 20.03.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен повремено засилен ветер од северен правец и ќе предизвика пад на температурата на воздухот. Утринската температура ќе се движи од минус два до минус шест степени, а дневната ...

Невреме низ Македонија – Детална четиридневна прогноза

Centar - 20.03.2019

Во следните два дена ќе има зголемена облачност, а во крајните јужни и југоисточни делови ќе има услови за локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува и умерен северен ветер, што ќе услови благо опаѓање на дневната температура.

Славчо Попоски со рана викенд најава: Стабилен, сончев и многу топол викенд пред нас – детална анализа

1tv - 19.03.2019

Во текот на оваа вечер како што најавивме особено во планинските места и тоа особено јужно од Скопско има развој на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Облачно, попладне локален дожд

МКД - 19.03.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Дневните температури ќе бидат во Скопје 20 Целзиусови степени, Маврово и Охрид 18, Прилеп 19, ...

Топло време, со локални врнежи од дожд

Макфакс - 19.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста, а во источните дел на земјава ќе има услови за локален и краткотраен дожд со ретки грмежи, особено во планинските ...

Претпладне сончево, попладне со дожд

Независен - 19.03.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Славчо Попоски: Следува краткотрајна нестабилност, дожд, грмежи и засилување на ветерот

1tv - 19.03.2019

Како што и најавивме пролетните денови ќе продолжат до крајот на оваа недела но со краткотрајна дестабилизација на атмосферата која ќе се случи денес попладне, односно особено во планинските места но и оние населени места кој се наоѓаат во близина ...

Невреме во Македонија

Centar - 02.06.2019

Времето денeска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи (над 20 л/м2), грмежи, засилен ветер и појава на град.

Исклучувате ли струја кога има невреме – УХМР излезе со најнова метео прогноза

Centar - 19.03.2019

УХМР за денеска претпладне најавува сончево и топло време, но попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Од среда ќе се зголеми облачноста и се очекува повеќе дожд Во наредните денови ќе има значително ...

Пролетта со натпросечна температура, повеќе дожд на истокот

Канал5 - 20.03.2019

Потопло време со температури над просечните за еден до два степена не очекува оваа пролет, која почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Повисоки температури ќе има особено во источните делови, каде над просекот ќе бидат и врнежите.

Попладне зголемување на облачноста и услови за дожд, од петок стабилно време

24Инфо - 20.03.2019

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во крајните јужни и југоисточни делови ќе има услови за појава на локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утрово сончево и топло, попладне дожд и грмежи- еве какво време не очекува во наредните денови и за време на викендот

Курир - 20.03.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во попладневните часови во крајниот југ и југоисток од земјава ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Славчо Попоски со рана викенд најава: Стабилен, сончев и многу топол викенд пред нас – детална анализа

Либертас - 19.03.2019

Во текот на оваа вечер како што најавивме особено во планинските места и тоа особено јужно од Скопско има развој на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Денеска умерено облачно, попладне локален дожд

Магазин - 19.03.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Дневните температури ќе бидат во Скопје 20 Целзиусови степени, Маврово и Охрид 18, Прилеп 19, ...

Топло време, со локални врнежи од дожд

Денар - 19.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста, а во источните делови на земјава ќе има услови за локален и краткотраен дожд со ретки грмежи, особено во ...

Сончево и топло време, попладне локален дожд

Сител - 19.03.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Следува краткотрајна нестабилност- подгответе се за дожд, грмежи и засилување на ветерот

Press24 - 19.03.2019

Пролетните денови ќе продолжат до крајот на оваа недела но со краткотрајна дестабилизација на атмосферата која ќе се случи денес попладне, односно особено во планинските места но и оние населени места кој се наоѓаат во близина на планините ќе има ...

Пролетта со натпросечна температура, повеќе дожд на истокот

24Инфо - 20.03.2019

Потопло време со температури над просечните за еден до два степена не очекува оваа пролет, која почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Повисоки температури ќе има особено во источните делови, каде над просекот ќе бидат и врнежите.

Попладне зголемување на облачноста и услови за дожд, од петок стабилно време

Точка - 20.03.2019

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во крајните јужни и југоисточни делови ќе има услови за појава на локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Променливо облачно, попладне локален дожд и грмежи

Опсервер - 20.03.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во попладневните часови во крајниот југ и југоисток од земјава ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

И покрај сонцето, ќе има дожд и грмежи: Времето денес, и во наредните денови

Скопје24 - 20.03.2019

Локален дожд и грмежи, ама тешко и во Скопје. Метеоролозите велат дека крајниот југ и југоисток од земјава денеска попладне ќе бидат зафатени од влажна маса односно дожд и ретки грмежи. Максималната дневна температура денеска ширум државата ќе се ...

Славчо Попоски со рана викенд најава: Утре невреме, па стабилен, сончев и многу топол викенд – детална анализа

Скопје24 - 19.03.2019

УХМР информира дека утре претпладне ќе имаме сончево и топло време, а попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Дневните температури ќе бидат во Скопје 19, Маврово 12, Охрид 17, Прилеп 18, Кавадарци 19, Крива ...

Променливо облачно со услови за дожд

Скопје1 - 05.04.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе облачност во западните делови каде што ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Топло време, со локални врнежи од дожд

24Инфо - 19.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста, а во источните делови на земјава ќе има услови за локален и краткотраен дожд со ретки грмежи, особено во ...

Претпладне сончево, попладне локален дожд и грмежи

Н.Македонија - 19.03.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Славчо Попоски: Следува краткотрајна нестабилност, дожд, грмежи и засилување на ветерот

Либертас - 19.03.2019

Како што и најавивме пролетните денови ќе продолжат до крајот на оваа недела но со краткотрајна дестабилизација на атмосферата која ќе се случи денес попладне, односно особено во планинските места но и оние населени места кој се наоѓаат во близина ...

Следуваат натпросечно топли пролетни денови

+инфо - 20.03.2019

Потопло време со температури над просечните за еден до два степена нѐ очекува оваа пролет, која почнува вечерва во 22 часот и 58 минути. Повисоки температури ќе има особено во источните делови, каде над просекот ќе бидат и врнежите.

Уште поголем пад на температурите – УХМР со нова најава за времето

Centar - 21.03.2019

Денеска на повеќе места ќе има зголемена облачност, ќе продолжи да дува умерен североисточен ветер, а дневната температура дополнително ќе се намали за 2 до 3 степени. Во крајните југоисточни делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Променливо облачно, попладне локален дожд и грмежи

Независен - 20.03.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во попладневните часови во крајниот југ и југоисток од земјава ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Детална временска до крајот на неделата - каков викенд не чека

Press24 - 20.03.2019

Денеска и во четврток ќе имаме сончево време со умерена облачност, локално ќе има и повремена позначителна облачност а само на југ и југоисток има услови за слаб локален дожд додека температурите на воздухот ќе бидат во незначително опаѓање и ...

Вчера лето денес есен: Повторно промена во попладневните часови

Press24 - 19.03.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Дневните температури ќе бидат во Скопје 20 Целзиусови степени, Маврово и Охрид 18, Прилеп 19, ...

Топло време, со локални врнежи од дожд

Точка - 19.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста, а во источните делови на земјава ќе има услови за локален и краткотраен дожд со ретки грмежи, особено во ...

Претпладне сонце, попладне можен дожд

+инфо - 19.03.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Оваа пролет со зголемени просечни температури до два степени

Р.С.Европа - 20.03.2019

Оваа пролет, која почнува вечер во 22 часот и 58 минути, времето ќе биде потопло со температури за еден до два степени над просечните, објавува Управата за хидрометеролошки работи. Според прогнозите, повискои температури ќе има особено во источните ...

Утрово сончево и топло, попладне дожд и грмежи- еве какво време не очекува во наредните денови и за време на викендот

Пулс24 - 20.03.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во попладневните часови во крајниот југ и југоисток од земјава ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Претпладне сончево, попладне со дожд

Скопје инфо - 19.03.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Дневните температури ќе бидат во Скопје 20 Целзиусови степени, Маврово и Охрид 18, Прилеп 19, ...

Следува суво и стабилно време со благ пад на температурата

Кумановски м. - 19.03.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста, а во источните дел на земјава ќе има услови за локален и краткотраен дожд со ретки грмежи, особено во планинските ...

Претпладне сончево и топло, попладне можни врнежи од дожд

Мета - 19.03.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло, во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 Целзиусови степени.

Ни претстои пролет со натпросечни температури и повеќе дожд во источните делови

iPortal - 20.03.2019

Потопло време со температури над просечните за еден до два степена не очекува оваа пролет, која почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Повисоки температури ќе има особено во источните делови, каде над просекот ќе бидат и врнежите.

Времето денес: Променливо облачно, попладне локален дожд и грмежи

ММС - 20.03.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во попладневните часови во крајниот југ и југоисток од земјава ќе има локален дожд и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 16 до 22 степени.

Доаѓаат дожд и грмежи во Македонија

Курир - 19.03.2019

И утре претпладне ќе имаме сончево и топло време, а попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Дневните температури ќе бидат во Скопје 19, Маврово 12, Охрид 17, Прилеп 18, Кавадарци 19, Крива Паланка 18, Берово ...

Претпладне сончево, попладне локален дожд

Пулс24 - 19.03.2019

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од 1 до 7, а дневната од 18 до 22 степени Целзиусови.

Пролетта со натпросечна температура, повеќе дожд на истокот

А1 On - 20.03.2019

Потопло време со температури над просечните за еден до два степена не очекува оваа пролет, која почнува вечер во 22 часот и 58 минути. Повисоки температури ќе има особено во источните делови, каде над просекот ќе бидат и врнежите.