TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Солзавец и „солзавец“

Призма - 06.10.2017

Мора да бил или исклучително наивен или манипулативно навигиран оној Р.Р. ако навистина мислел дека со употреба на спреј-солзавец ќе се „пресмета“ со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Прво, тоа не е никаков херојски чин.

Изборните инциденти продолжуваат, прекршочна за напаѓачот на Груевски

Канал5 - 06.10.2017

Обид за напад врз лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски за време на синоќешниот митинг на партија во скопски Центар. Инцидентот, според информациите од полицијата, се случил околу 22 часот кога 36-годишниот скопјанец Р.Р.

500 евра казна ќе плати граѓанинот кој се обиде да го испрска Груевски со спреј

Сакам да кажам - 06.10.2017

Министерството за внатрешни работи му поднесе две прекршочни пријави и му изрече парична казна од 500 евра на 36-годишниот Р.Р., кој синоќа на митингот во Центар се обиде да го испрска со спреј лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

МВР за инцидентот со солзавец на митингот на ВМРО ДПМНЕ во Центар

Нова ТВ - 06.10.2017

МВР во денешниот билтен го потврдува инцидентот што се случил синоќа во периодот од 20,30 до 22,15 часот во Скопје на плоштадот „Јадран Сквер“, додека се одржувал јавен собир на ВМРО-ДПМНЕ.

Скопјанецот со солзавец сакал да го нападне Груевски

+инфо - 06.10.2017

За нападот на поранешниот премиер и за користењето на спрејот-солзавец, Р.Р. денеска заработи прекршочна пријава. Скопјанецот Р.Р. синоќа со спреј-солзавец, кој најчесто се користи за самоодбрана, се обидел да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Уште една „жртва“ на прскачот со спреј кој тргна по Груевски на вчерашниот митинг

Фокус - 06.10.2017

Во полициската станица во Центар едно лице кое било присутно на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар синоќа, се пожалило дека било испрскано со спреј од страна на приведениот Р.Р., кој вчера беше уапсен откако се обидел со гасен спреј во рака да се качи ...

Уште еден учесник на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пријавил дека бил испрскан со спреј

Макфакс - 06.10.2017

Полицијата го приведе 36-годишниот скопјанец Р.Р. кој синоќа се обидел да го испрска со гасен спреј лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за време на партискиот митинг во Центар. Според полицијата, инцидентот се случил околу 21,55 часот за време на ...

На митинг на ВМРО-ДПМНЕ уапсено е лице што со спреј се обидело да го испрска Груевски

МКД - 06.10.2017

Р.Р. (36) синоќа бил приведен во полициска станица откако со гасен спреј, солзавец, се обидел да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за време на партискиот митинг во скопската општина Центар.

Уште едно лице пријави дека било испрскано со спреј на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 06.10.2017

Лице кое синоќа било присутно на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, во полициската станица во Центар пријавило дека било испрскано со спреј од страна на приведениот Р.Р., кој вчера беше уапсен откако испрскал со гасен спреј за заштита во правец на ...

Груевски спасен од попрскување со спреј, напаѓачот притворен

Фактор - 06.10.2017

За време на вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар бил извршен обид за напад на лидерот на опозицијата Никола Груевски додека држел говор. Маж на 36 годишна возраст се упатил кон бината и се обидел да го испрска Никола Груевски со спреј.

Солзавец и „солзавец“

Либертас - 06.10.2017

Мора да бил или исклучително наивен или манипулативно навигиран оној Р.Р. ако навистина мислел дека со употреба на спреј-солзавец ќе се „пресмета“ со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Прво, тоа не е никаков херојски чин.

Со солзавец испрскани учесници на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Р.С.Европа - 05.10.2017

Полицијата вечерва привела човек кој испрскал гасен спеј за заштита во правец на бината на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, потврдуваат од МВР за МИА. Полицијата соопштува дека е приведен човек со иницијали Р.Р. кој има 36 години.

Полицијата приведе граѓанин кој сакаше да го испрска Груевски со спреј

Сакам да кажам - 05.10.2017

Полицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје. Според очевидци, додека Груевски зборувал, граѓанинот се обидел да се ...

Полицијата спречи напад со спреј-солзавец на Никола Груевски

А1 On - 05.10.2017

Приведен е 36-годишен скопјанец кој се обидел да го испрска со спреј-солзавец Никола Груевски за време на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар. Лицето се обидело да се качи на бината, додека Груевски зборувал, но бил запрен од обезбедувањето, ...

Приведен маж кој прскал со гасен спреј на митинг на ВМРО-ДПМНЕ...

Н.Македонија - 05.10.2017

Приведен маж кој прскал со гасен спреј на митинг на ВМРО-ДПМНЕ Вечерва околу 21.55 часот, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, приведено е лицето Р.Р. (36), бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на ...

Приведен граѓанин кој се обидел да го испрска Груевски со солзавец на митингот во Центар

Мета - 06.10.2017

Скопската полиција привела граѓанин кој испрскал спреј-солзавец кон бината на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар за време на говорот на лидерот на партијата, Никола Груевски. МВР го потведи инцидентот и оттаму велат дека околу 21.55 часот е ...

Психијатриски случај нападнал присутни граѓани на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Курир - 05.10.2017

Напаѓачот со спреј солзавец ги испрскал луѓето кои биле околу бината каде се одржувал митингот. Сомневањата се дека тоа лице било наведено да предизвика инцидент, а се претпоставува дека наведуваччите ја искористиле неговата ментална состојба.

МВР: Лицето кое сакаше да го испрска Груевски со спреј на митингот треба да плати 500 евра

Фокус - 06.10.2017

Откако полицијата вчера приведе граѓанин кој се обиде да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со спреј додека тој говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје, денеска се огласија и од МВР.

Скопјанецот со солзавец сакал да го нападне Груевски

Либертас - 06.10.2017

Скопјанецот Р.Р. синоќа со спреј-солзавец, кој најчесто се користи за самоодбрана, се обидел да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски додека тој говорел на партискиот митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје.

Уште еден учесник на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пријавил дека бил испрскан со спреј

Либертас - 06.10.2017

Полицијата го приведе 36-годишниот скопјанец Р.Р. кој синоќа се обидел да го испрска со гасен спреј лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за време на партискиот митинг во Центар. Според полицијата, инцидентот се случил околу 21,55 часот за време на ...

Испрскал телохранител со солзавец на митингот на ВМРО ДПМНЕ во Центар

Нова ТВ - 06.10.2017

Синоќа околу 22 часот во центарот на Скопје, полицијата го привелеа Р.Р. (36) од Скопје, бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на бината, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје потврдиле од МВР за МИА.

Уапсено лице кое сакало да го испрска со гасен спреј – солзавец лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски

Локално - 06.10.2017

Синоќа во полициска станица било приведено лицето Р.Р. (36) кое со гасен спреј, солзавец, се обидело да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за време на партискиот митинг во скопската општина Центар.

Солзавец и „солзавец“

Локално - 06.10.2017

Мора да бил или исклучително наивен или манипулативно навигиран оној Р.Р. ако навистина мислел дека со употреба на спреј-солзавец ќе се „пресмета“ со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Прво, тоа не е никаков херојски чин.

Приведен граѓанин кој сакал да го испрска Груевски со спреј

Фокус - 05.10.2017

Полицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје, објави СДК.

Полицијата спречи напад со спреј-солзавец на Никола Груевски

Макфакс - 05.10.2017

Полицијата привела 36-годишен скопјанец кој се обидел да го испрска со спреј-солзавец Никола Груевски за време на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар. Лицето се обидело да се качи на бината, додека Груевски зборувал, но бил запрен од ...

Инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Вечер - 05.10.2017

Вечерва околу 21:55 часот, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, приведено е лицето Р.Р. (36), бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на бината, потврди МВР за МИА.

Приведено лицето кое се обиде да го нападне Никола Груевски со солзавец

Newsroom - 06.10.2017

Вчеравечер на митингот на ВМРО-ДПМНЕ, полицијата привела граѓанин кој испрскал спреј-солзавец кон бината, за време на говорот на лидерот на партијата, Никола Груевски. Од МВР го потврдија инцидентот и велат дека околу 21.55 часот е приведен ...

Психијатриски случај нападнал присутни граѓани на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар (ФОТО)

Република - 05.10.2017

Лице со психијатриско досие нападноло присутни на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во скопската општина Центар. Напаѓачот ги испрскал со солзавец луѓето кои биле околу бината каде се одржувал митингот.

МВР издаде платен налог од 500 евра за напаѓачот на Груевски

Локално - 06.10.2017

Во четвртокот од 20,30 до 22,15 часот во Скопје на плоштадот „Јадран Сквер“, во организација на политичката партија “ВМРО-ДПМНЕ“, се одржал јавен собир. За време на одржување на собирот, во 21,55 часот во ПС-Центар бил приведен Р.Р.

Скопјанец со солзавец сакал да го нападне Груевски

ТВ21 - 06.10.2017

Скопјанецот Р.Р. синоќа со спреј-солзавец се обидел да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски додека тој говорел на партискиот митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје. Но, по брзата реакција на полицијата, Р.Р.

Со гасен спреј сакал да го испрска Никола Груевски

10без10 - 06.10.2017

Синоќа околу 21:55 часот, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, приведено е лицето Р.Р. (36), бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на бината, потврди МВР за МИА.

Приведен човек кој прскал со спреј

Телма - 06.10.2017

Полицијата синоќа привела човек кој испрскал гасен спеј за заштита во правец на бината на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, потврдуваат од МВР. Полицијата соопштува дека е приведен човек со иницијали Р.Р. кој има 36 години.

На митинг на ВМРО-ДПМНЕ уапсено е лице што со спреј се обидело да го испрска Груевски

Тера - 06.10.2017

Р.Р. (36) синоќа бил приведен во полициска станица откако со гасен спреј, солзавец, се обидел да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за време на партискиот митинг во скопската општина Центар.

СДК: Полицијата приведе граѓанин кој сакаше да го испрска Груевски со спреј

+инфо - 05.10.2017

Според очевидци, додека Груевски зборувал, граѓанинот се обидел да се качи на бината, но бил запрен од обезбедувањето. Полицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на ...

ВЕЧЕРВА: Спречен напад врз Никола Груевски во општина Центар

Sky - 06.10.2017

Полицијата привела 36-годишен скопјанец кој се обидел да го испрска со спреј-солзавец Никола Груевски за време на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар. Лицето се обидело да се качи на бината, додека Груевски зборувал, но бил запрен од ...

Инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Телевизија Нова - 06.10.2017

Вечерва околу 21:55 часот, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, приведено е лицето Р.Р. (36), бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на бината, потврди МВР за МИА.

Приведен граѓанин кој се обидел да го испрска Груевски со солзавец на митингот во Центар

Позитив.мк - 06.10.2017

Скопската полиција синоќа привела граѓанин кој испрскал спреј-солзавец кон бината на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, за време на говорот на лидерот на партијата, Никола Груевски.

Инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Скопје инфо - 06.10.2017

Вчера околу 21:55 часот, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, приведено е лицето Р.Р. (36), бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на бината.

МВР: 500 евра казна за лицето кое сакаше да го испрска Груевски со спреј

Либертас - 06.10.2017

Откако полицијата вчера приведе граѓанин кој се обиде да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со спреј додека тој говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје, денеска се огласија и од МВР.

Уште еден учесник на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пријавил дека бил испрскан со спреј

Точка - 06.10.2017

Полицијата го приведе 36-годишниот скопјанец Р.Р. кој синоќа се обидел да го испрска со гасен спреј лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за време на партискиот митинг во Центар. Според полицијата, инцидентот се случил околу 21,55 часот за време на ...

Полицијата приведе граѓанин кој сакал да го испрска Груевски со спреј

Либертас - 05.10.2017

Полицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје. Според очевидци, додека Груевски зборувал, граѓанинот се обидел да се ...

Полицијата спречи напад со спреј-солзавец врз Никола Груевски

Кајгана - 06.10.2017

Полицијата привела 36-годишен скопјанец кој се обидел да го испрска со спреј-солзавец Никола Груевски, за време на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар. Лицето се обидело да се качи на бината, додека Груевски зборувал, но бил запрен од ...

Инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар: Со гасен спреј сакал да го испрска Никола Груевски

еМагазин - 06.10.2017

Синоќа околу 21:55 часот, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, приведено е лицето Р.Р. (36), бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на бината, потврди МВР за МИА.

Казна од 500 евра за лицето што сакаше да го испрска Груевски со спреј

Мета - 06.10.2017

Човекот што вчера сакаше со спреј да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за време на партискиот митинг во Центар, доби прекршочна пријава и казна од 500 евра. „За време на одржување на собирот, во 21.55 часот во полициската станица ...

МВР: 500 евра казна за скопјанецот кој со спреј го нападна Груевски

Макфакс - 06.10.2017

Скопјанецот кој со спреј го нападна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе треба да плати 500 евра казна, откако полицијата најави дека против него ќе поднесе прекрочна пријава по член 4 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир и член 80 ...

На митинг на ВМРО-ДПМНЕ уапсено е лице што со спреј се обидело да го испрска Груевски

Канал5 - 06.10.2017

Полицијата го приведе 36-годишниот скопјанец Р.Р. Кој синоќа се обидел да го испрска со гасен спреј лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за време на партискиот митинг во Центар. Според полицијата, инцидентот се случил околу 21 часот и 55 минути за ...

СДК: Полицијата приведе граѓанин кој сакаше да го испрска Груевски со спреј

Бриф - 05.10.2017

Полицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје, објави порталот СДК.мк.

Инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Сител - 06.10.2017

Вечерва околу 21:55 часот, за време на одржувањето на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје, приведено е лицето Р.Р. (36), бидејќи испрскал со гасен спреј за заштита во правец на бината, потврди МВР за МИА.

Лицето што се обиде да го испрска Груевски со спреј казнето со 500 евра

еМагазин - 06.10.2017

Човекот што вчера сакаше со спреј да го испрска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за време на партискиот митинг во Центар, доби прекршочна пријава и казна од 500 евра. „За време на одржување на собирот, во 21.55 часот во полициската станица ...

500 евра казна за лицето кое сакаше да го испрска Груевски со спреј

Стандард - 06.10.2017

МВР во денешниот билтен го потврдува инцидентот што се случил синоќа на плоштадот „Јадран Сквер“, додека се одржуваше митинг на ВМРО-ДПМНЕ. „На 05.10.2017 година од 20,30 до 22,15 часот во Скопје на плоштадот „Јадран Сквер“, во организација на ...