TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нинџа, Кољо, Ќосето, Додевски и Поповски не добија амнестија, судењето за 27 април продолжува В понеделник

Сакам да кажам - 11.01.2019

Апелацискиот суд Скопје не ги прифати жалбите на Александар Василевски-Нинџа, Горанчо Ангеловски-Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски-Кољо и на Оливер Поповски, кои од Kривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 не добија амнестија за ...

Нема амнестија за Ќосето и Нинџа

МКД - 11.01.2019

Апелација одлучи, нема амнестија за 5-мина обвинети за настаните на 27- ми април кои се жалеа на одлуката на Кривичниот суд. Апелацискиот суд не ги прифати жалбите на Алекасандар Василевски – Нинџа, Горанчо Ангеловски – Ќосето, Младен Додевски, ...

Нинџа и уште четворица обивнети дефинтивно остануваа без аменестија

Телма - 11.01.2019

Апелација пресече, нема амнестија за 5-мина обвинети за 27- ми кои не добија, а се жалеа на одлуката на кривичниот совет. Решенијата се пишуваат, а треба да им се врачат на Никола Митревски Кољо, Младен Додевски, Оливер Поповски, Горанчо Ангелов,и ...

Апелација ги одби жалбите на барањата за амнестија

Сител - 11.01.2019

Апелациониот суд не дозволи слобода за петтемина неамнестирани за собраниските настани од 27 април.. По одржаните седници, апелационите судии ги одбија жалбите на Александар Василевски – Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Младен Додевски, Оливер Поповски ...

Нема амнестија за Ќосето, Нинџа, Кољо…

Алсат-М - 11.01.2019

Апелацискиот суд не ги прифати жалбите на Алекасандар Василевски – Нинџа, Горанчо Ангеловски – Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски – Кољо и Оливер Поповски. Тие се жалеа до повисокиот суд, откако Кривичен со претходно мислење од ...

Апелација не ги прифати жалбите, 5 обвинети остануваат без амнестија

ТВ21 - 11.01.2019

Апелационениот суд ги одби жалбите на 5-мина обвинети за 27 април. Барањата на Алекасандар Василевски Нинџа, Горанчо Ангеловски -Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски – Кољо и Оливер Поповски се одбиени.

Нема амнестија за Нинџа, Ќосето и Кољо

1tv - 11.01.2019

Апелација пресече. Нема да има амнестија за петтмина обвинети за настаните од 27 април. Судиите ги одбија жалбите на Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Младен Додевски, Оливер Поповски и Горанче Ангеловски.

Нови барања за амнестија за „Крвавиот четврток“ во Собранието

24 Вести - 10.01.2019

Наместо името на Горан Ѓошевски Леви, во решението со кое кривичниот суд го одбива неговото барање за амнестија, по грешка е напишано името на Абдуљфета Алими. И двајцата кои за време на 27-ми април беа вработени во Собранието, не добија милост од ...

Копи пејст решенија за неамнестираните тврди адвокатката на Леви

Телма - 10.01.2019

Кривичниот суд кој го отфрли барањето за амнестија на Горан Ѓошевски Леви во образложението напишал име на друг обвинет кој исто така не доби амнестија. Абдулфета Алими е впишан во образложението за Ѓошевски, па адвокатката пред судиите во Апелација ...

Нема амнестија за Ќосето, Нинџа и Кољо

24Инфо - 11.01.2019

Апелацискиот суд Скопје не ги прифати жалбите на обвинетите Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Младен Додевски, Горанчо Ангеловски-Ќосето и на Оливер Поповски, кои од Kривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 не добија амнестија за ...

Горан Ѓошевски - Леви бара Апелација да му го прифати барањето за амнестија

24 Вести - 10.01.2019

Поранешниот началник и шеф на обезбедувањето на екс собранискиот спикер Велјаноски, Горан Ѓошевски-Леви денеска на јавна седница од апелациските судии побара да му го прифатат барањето за амнестија.

Нинџа и уште четворица обивнети дефинтивно остануваат без аменестија

Бриф - 11.01.2019

Апелација пресече, нема амнестија за 5-мина обвинети за 27- ми кои не добија, а се жалеа на одлуката на кривичниот совет. Решенијата се пишуваат, а треба да им се врачат на Никола Митревски Кољо, Младен Додевски, Оливер Поповски, Горанчо Ангелов,и ...

Нинџа, Кољо и Ќосето нема да добијат амнестија, апелација ги отфрли нивните жалби

Фокус - 11.01.2019

Апелацискиот суд не ги прифати жалбите на Алекасандар Василевски – Нинџа, Горанчо Ангеловски – Ќосето, Никола Митревски – Кољо, Младен Додевски и Оливер Поповски, кои се жалеа до повисокиот суд откако Кривичниот суд, со претходно мислење од ...

Нема амнестија за Нинџа, Ќосето и Кољо

Вечер - 11.01.2019

Апелацискиот суд не ги прифати жалбите на Алекасандар Василевски Нинџа, Горанчо Ангеловски -Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски – Кољо и Оливер Поповски. Тие се жалеа до повисокиот суд, откако Кривичен со претходно мислење од обвинителството ...

Апелација не ги прифати жалбите, 5 обвинети остануваат без амнестија

4NEWS - 11.01.2019

Апелационениот суд ги одби жалбите на 5-мина обвинети за 27 април. Барањата на Алекасандар Василевски Нинџа, Горанчо Ангеловски -Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски – Кољо и Оливер Поповски се одбиени.

Нема амнестија за Нинџа, Ќосето и Кољо

Либертас - 11.01.2019

Апелација пресече. Нема да има амнестија за петтмина обвинети за настаните од 27 април. Судиите ги одбија жалбите на Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Младен Додевски, Оливер Поповски и Горанче Ангеловски.

Ѓошевски-Леви бара Апелација да му го прифати барањето за амнестија

Press24 - 10.01.2019

Поранешниот началник и шеф на обезбедувањето на екс собранискиот спикер Велјаноски, Горан Ѓошевски-Леви денеска на јавна седница од апелациските судии побара да му го прифатат барањето за амнестија.

Апелација ги отфрли жалбите на Нинџа, Кољо и Ќосето, нема амнестија за нив

Слободен Печат - 11.01.2019

Апелацискиот суд не ги прифати жалбите на Алекасандар Василевски – Нинџа, Горанчо Ангеловски – Ќосето, Никола Митревски – Кољо, Младен Додевски и Оливер Поповски, кои се жалеа до повисокиот суд откако Кривичниот суд, со претходно мислење од ...