TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Колевка на смртта убила 32. деца:Американска компанија после 10. години ја повлекува спорната лежалка!

Екран - 15.04.2019

Од пазарот се поблекуваат вкупно 4,7 милиони од лежалките „Rock‘n Play Sleepers“. Бебињата се свртеле на стомак и угушиле… Американската компанија „Фишер-Прајс“, позната по производство на играчки и опрема за деца, од пазарот повлекла скоро 4,7 ...

Повлечени од продажба овие лежалки за бебиња, откако најмалку 32 деца починале во нив

Press24 - 15.04.2019

Милиони лежалки за бебиња од произведувачот „Fisher-Price“ се повелечени од пазарот по смртта на повеќе десетици бебиња, објави американската комисија за безбедност на потрошувачите CPSC, пренесуваат медиумите во саботата.

18 важни нешта што вашите бебиња се обидуваат да ви ги кажат

Кафе пауза - 14.04.2019

Кога бебињата се многу мали, нивните родители имаат тенденција да се плашат за сè поврзано со нивното здравје и добросостојба. Тие се обидуваат да погодат што сакаат нивните бебиња и што би можело да им предизвикува неудобност.

„Фишер прајс“ повлече пет милиони релаксатори за бебиња поради смртни случаи

Макфакс - 13.04.2019

Проидводителот на играчки за деца „Фишер прајс“ повлече речиси пет милиони релаксатори „Рок ен плеј“ по извештаите за поврзаност на производот со десетици смртни случаи на бебиња, пренесе Би-би-си.

Бебешки лежалки повлечени од пазарот поради смрт на десетици бебиња

ТВ21 - 13.04.2019

Неколку милиони бебешки лежалки од производителот „Фишер Прајс“ се повлечени од продажба по смртта на десетици бебиња, пренесуваат неколку светски агенции кои се потпираат на извештајот на американската комисија за безбедност на потрошувачи.

Бебешки лежалки повлечени од пазарот поради смрт на десетици бебиња

4NEWS - 13.04.2019

Неколку милиони бебешки лежалки од производителот „Фишер Прајс“ се повлечени од продажба по смртта на десетици бебиња, пренесуваат неколку светски агенции кои се потпираат на извештајот на американската комисија за безбедност на потрошувачи.